Jakie są zodiakalne Raki?

Astrologiczne Raki to osoby urodzone pomiędzy 21 czerwca a 22 lipca. Włada nimi żywioł wody, podobnie jak Skorpionem i Rybami. Ten najbardziej wrażliwy znak z całego zodiaku cechuje wielka emocjonalność. Jest podatny na fazy Księżyca, który patronuje nad nim od narodzin. Nigdy nie wiadomo, w jakim nastroju można zastać Raka danego dnia. Jednak ta drobna wada nie zmienia faktu, że Rak jest najlepszym materiałem na związek. Bardzo przywiązuje się do ukochanego i czerpie najwyższą przyjemność z okazywania uczuć przez dotyk. Lojalność to jego złota zasada. Dla swoich bliskich zrobiłby wszystko. Chociaż nie urodził się, by być wojownikiem, dobrze wie, jak zawalczyć o swoją rodzinę. Nie popuści nikomu, kto spróbuje zadrzeć z jego przyjaciółmi. W związku bywa przesadnie zazdrosny, bo bardzo zależy mu na drugiej osobie. Będzie chronić to, co należy do niego, kiedy tylko poczuje się zagrożony. 

Rak jako tata. Jak sprawdzi się w tej roli? >>

Raki nie muszą nic nikomu udowadniać. Chętnie podkreślają swoją indywidualność i na pewno nie będą wtapiać się w tłum. 

Jako najbardziej wrażliwy kochanek, Rak zawsze podąża za głosem serca. Opiekuje się swoimi bliskimi w taki sposób, w jaki nie potrafi tego zrobić nikt inny. Niezależnie od płci, ma matczyne serce i kobiecą intuicję, która sprawia, że troszczy się o innych bardziej niż o samego siebie. Łatwo się zakochuje, bo nieustannie fantazjuje o tym, żeby stworzyć romantyczny związek. Nie zadowoli się zwykłą rutyną. Pragnie historii, które swoim scenariuszem przypominają hollywoodzkie produkcje. Jeśli wejdzie w relacje, to z myślą, że na długo. Lubi wybiegać z planami do przodu. Oczyma wyobraźni widzi swój ślub, dzieci i dom stworzony z ukochaną osobą. Rak roztacza wokół siebie aurę sprawiającą, że można poczuć się przy nim naprawdę komfortowo. Ludzie z łatwością zwierzają mu się ze swoich osobistych problemów. Wrodzona mądrość Raka czyni go świetnym słuchaczem i doradcą. 

Największe wady Raków

Relacje z Rakami nie zawsze są łatwe. Zodiakalne kraby nie znoszą, gdy ktoś mówi im, co mają robić. Słuchają się tylko swojego wnętrza i nie dopuszczają do głosu cudzych porad. Mogą być nadwrażliwe, bojaźliwe oraz bardzo nieufne. Strach przed zranieniem sprawia, że często odizolowują się od ukochanych osób, tym samym zadając sobie wielki cios. Potrafią miesiącami chować się w swoim zamku otoczonym grubym murem i fosą, żeby tylko uchronić się przed sytuacjami sprawiającymi im ból. Jak gąbka chłoną złe wibracje z otoczenia. Przesadnie przejmują się rzeczami, na które nie mają żadnego wpływu. Wybuchają agresją w akcie samoobrony. Mają poetycką duszę rozkochaną w naturze i tekstach swoich ulubionych piosenek. Sentymentalnie zbierają pamiątki po swoich eks. Jak to rak, chodzą wspak. Nie potrafią na dobre odciąć przeszłości. Fanatycznie wspominają swoje dawne związki, które zawsze rzutują na teraźniejszość. Chociaż astrologiczne kraby nie lubią samotności, tak naprawdę świetnie radzą sobie jako single. Cieszą się czasem spędzonym w domu. Jeśli sparzą się w miłości, są wolne przez dłuższy czas i faktycznie cenią sobie swoją niezależność. Do tego stopnia, że później z trudnością wchodzą w nową relację. Nieustannie rozdrapują swoje dawne rany, co bardzo rzutuje na ich teraźniejszość.

Raki wolą się wycofać niż walczyć. Kto raz je zrani, ten więcej nie doświadczy wielkiej miłości i dobroci z ich strony. 

Retrogradacja Merkurego w Raku - znaczenie i horoskop >>