Skorpion stanowi jedno z najtrudniejszych położeń dla Księżyca. Pełnia w jego znaku rzuci nam wyzwania. Zmiany wiszą w powietrzu, a więc na dniach zostaniemy wypchnięci ze strefy komfortu. Energia Skorpiona dotyczy intuicji, seksualności, śmierci i odrodzenia. Takie motywy za chwilę wyłonią się z odmętów naszej podświadomości. 

Pełnia Księżyca w Skorpionie 2024

Pełnia Księżyca w Skorpionie nazywana jest także Księżycem buddyjskim. W Himalajach w jej trakcie czci się narodziny, oświecenie i śmierć Buddy. Tę fazę przeznacza się na głęboką refleksję oraz praktyki duchowe. Warto wiedzieć, jak skorzystać z intensywnej, lecz zarazem uzdrowicielskiej mocy ów pełni. 

Pełnia w Skorpionie zawiśnie na niebie w magiczną datę 24 kwietnia 2024. 

Horoskop na pełnię Skorpiona dla wszystkich znaków >>

Czego unikać, a co zrobić w pełni Skorpiona?

Pod wieloma względami może to być wyzwalająca pełnia księżyca. Choć łatwo dać się wciągnąć w jej chwiejną energię, lepiej wykorzystać ją jako motywację. Zakończenia będą nieuniknione. Introspekcyjne wibracje Skorpiona pomogą nam skupić się na naszych pragnieniach. Uwolnijmy się więc od tego, co nas powstrzymuje. Motyw transformacji Skorpiona polega na zrzucaniu starych warstw. Dzięki planetarnym wpływom Jowisza i Urana, może to być bardzo wyzwalająca pełnia. Bez względu na chaos, wyzwania lub wrażliwe emocje, stwórz w swoim życiu przestrzeń na nowy rozdział.

Uważaj na swojego eks

Podczas tak potężnej pełni Księżyca nie wzdychaj do swoich byłych partnerów. Pomimo chęci, powstrzymaj się od wysłania wiadomości do swojego eks. Chociaż wyrażenie swoich wszystkich uczuć teraz może wydać się dobrym pomysłem, nie poczujesz ulgi. Przeciwnie, po wszystkim zaczniesz tego żałować. Wyświadcz sobie przysługę i uwolnij swoje myśli na kartce papieru, w liście do samej siebie. 

Nie powierzaj sekretów

Skorpion to znak zodiaku pełen sekretów. W energii jego pełni możesz mieć ochotę wyjawić komuś swoje najmroczniejsze tajemnice. Nie poddawaj się jednak takiej pokusie. Prześpij się ze swoimi myślami. Niektóre rzeczy lepiej zachować dla siebie, o czym przekonasz się po ustaniu pełni.

Oprzyj się złym nawykom

Pełnia w Skorpionie nie służy topieniu smutków w kieliszku lub kupowaniu pierwszej od dawna paczki papierosów. Pluton, planeta rządząca Skorpionem, pośle w naszą stronę destrukcyjne wibracje. Unikaj więc robienia czegokolwiek, co karmi Twoje lęki i toksyczne nawyki. Postaraj się też nie kłócić i nie prowokować rozstania z partnerem. Z każdą decyzją poczekaj, aż minie pełnia księżyca.

W pełni Skorpiona:

  • Pozwól sobie na osobistą transformację.
  • Pozbądź się wszystkiego, co musi odejść.
  • Dojdź do głębszej prawdy na swój temat.
  • Uwolnij się.
  • Pozwól sobie poczuć silne emocje.
  • Słuchaj swojej intuicji.
  • Świętuj własne cykle śmierci i odrodzenia.