Kochacie animacje Studia Ghibli tak jak my? Z pewnością zainteresuje Was ten news. Otóż w Japonii, w dolinie Uga w Inabe (mniej  więcej godzinę i dwadzieścia minut jazdy od Kioto) powstaje właśnie specjalny glamping. To Hygge Circles Ugakei, zaprojektowany przez duńską firmę Nordisk specjalizującą się w produkcji namiotów i sprzętu turystycznego a także tworzeniem tego typu miejsc.

Camping zostanie ukryty w lesie pod koronami drzew i tuż obok rzeki. Goście będą mogli nocować w specjalnych namiotach lub domkach, wszystko blisko natury i w zgodzie z duńską filozofią hygge. Internauci po obejrzeniu wizualizacji od razu okrzyknęli to miejsce jako las "wyjęty" ze słynnej japońskiej animacji „Księżniczka Mononoke”. Film jest opowieścią o konflikcie między niszczycielską działalnością ludzi a siłami przyrody. Nie brak w nim magicznych wręcz kadrów ukazujących piękno przyrody (na pewno wszystkie sceny z Duchem Lasu!). 

Czy tak samo jak na wizualizacjach będzie w rzeczywistości? Pierwsi goście przekonają się o tym w 2021 roku. Wtedy to camping będzie oficjalnie otwarty. PS 1. A już w 2022, również w Japonii otworzy się tematyczny Ghibli Park z elementami najsłynniejszych animacji studia. Czekamy. PS. 2 A TUTAJ podrzucamy Wam tapety i tła z ich filmów.