Oto oryginalna budowla stworzona w jednej z dolin Kolumbii Brytyjskiej przez kanadyjskie Studio North. Niewielki domek pośród koron drzew wygląda całkiem jak sporych rozmiarów budka dla ptaków. Mogą w nim mieszkać ludzie (turyści) i... ptaki. Te ostatnie dzięki dziuplom i małym budkom sprytnie wkomponowanym w fasadę budynku.


Materiały, z których zbudowano domek, zebrano w bezpośrednim sąsiedztwie lokalizacji. Budowa przypominała więc nieco moszczenie ptasiego gniazda. Boczne ścianki budki skonstruowano z arkuszy poliwęglanowych. W ten sposób przestrzeń domku jest ogrzewana przez słońce niczym mała szklarnia. Wentylację zapewniają okrągłe okna umieszczone na przeciwko siebie. Domek - budka postawiony jest na drewnianej konstrukcji przypominającej nieco szczudłac blisko 3 metry nad ziemią. Wejście do niego wiedzie przez mały mostek. W okolicy znajduje się miejsce do rozpalenia ogniska i biwakowania oraz źródełko z wodą.
Domek wydaje się być idealnym dla fanów podglądania przyrody z bliska. Warunki oczywiście jak to na campingu w lesie, ale widoki z pewnością wynagrodzą drobne niedogodności. Co powiecie na taki pomysł? Dobre miejsce weekend na łonie natury?