Wiosna w IKEA zapowiada się romantycznie, domowo i sielsko.  W ofercie marki pojawiły się serie produktów utrzymanych w bardzo tradycyjnym stylu. Nowe tkaniny, akcesoria kuchenne, meble i dodatki mają wprowadzic do wnętrz przytulny, ciepły klimat sprzyjający celebrowaniu wolnego czasu w domowych pieleszach.

Na szczególna uwagę zasługują kolekcje tekstyliów stworzonych przy współpracy z Muzeum Druku i Tkanin w Miluzie we Francji. Zgromadzono tam prace lokalnych twórców, którzy w 1833 roku zapoczątkowali zbieranie własnych projektów, a także innych wzorów, pochodzących z różnych krajów i wcześniejszych epok. Znaczenie tych zbiorów sukcesywnie rosło, a z czasem stały się najważniejszą kolekcją drukowanych tkanin na świecie.

Wzory z tego muzeum zainspirowały specjalistkę ds. rozwoju produktu IKEA, Emmę Jones, która wykorzystała ich próbki, dopasowując kolorystykę do asortymentu IKEA i głównych serii mebli.
„W tej kolekcji chcieliśmy mieszać i łączyć wzory oraz faktury, stare z nowymi, aby stworzyć wiele pięknych kombinacji. Jednocześnie pragnęliśmy pokazać naszą wiedzę na temat wyposażenia domu oraz zrozumienia istoty życia w domu”.
Wśród nowości pojawiły się pościele, tkaniny z metra, zasłony  i poszewki na poduszki, które możemy dowolnie ze sobą zastawiać.  Będą idealnie komponować się z całym asortymentem marki, zarówno tym bardziej klasycznym jak i na wskroś nowoczesnym.

Zobaczcie zdjęcia nowości IKEA - wiosna 2016, GALERIA >>>