Na warszawskiej Woli, u zbiegu ulic Żelaznej i Prostej, na południowej ścianie zabytkowego, dawnego laboratorium metaloznawczego Fabryki Norblina pojawił się właśnie nowy mural. Malunek powstał według obrazu Edwarda Dwurnika (artysta przez wiele mieszkał na warszawskiej Sadybie). Nad tworzeniem dzieła czuwała Fundacja Edwarda Dwurnika, reprezentowana i prowadzona przez jego córkę – Polę Dwurnik.

Zmarły przed ponad dwoma laty Dwurnik został uhonorowany muralem o powierzchni aż 90 mkw. Malunek to szczegółowo odwzorowany i dostosowany do rozmiaru ściany obraz Edwarda Dwurnika z 2009 roku „Zakłady Norblina”. Dzieło to jest częścią większej serii artysty „Warszawa”. Znajdziemy w niej najciekawsze i najważniejsze dla malarza i grafika miejsca w stolicy, widziane z lotu ptaka.

Realizacją projektu zajęła się grupa Red Sheels, którą tworzą wyłącznie kobiety – malarki, konserwatorki zabytków oraz architektki. Mają doświadczenie w tworzeniu wielkoformatowych form malarskich w nietypowych, wymagających szczególnej precyzji miejscach, jak np. na murze funkcjonującego zakładu karnego, czy na szczycie szybu górniczego w kopalni „Zofiówka”. Farby użyte do naniesienia malunku produkowane są w technologii fotokatalicznej. Pod wpływem promieni słonecznych zawarty w nich składnik neutralizuje szkodliwe zanieczyszczenia, a zatem cała powierzchnia muralu oczyszcza teraz zaciągnięte przez siebie powietrze.