Ernestrust w kolekcji moonlight na pierwszy plan wyciąga naturalny kamień „Patagonia”. Nieregularne użylenie rozpoczyna kilkanaście nowych wątków w tej kuchennej historii – pozwala tworzyć cienie, blaski, kolejne fazy wyglądu przestrzeni. Do tej pory kamień zwykle wykorzystywany był jako blat. Nikt niema wątpliwości, że to najlepszy materiał do tego elementu kuchni. W tej realizacji ernestrust idzie jednak o krok dalej. Marka wykorzystała kamień nie tylko na blat ze zlewem, ale również na pokrycie części ściany i fronty szuflad. Tak szerokie użycie materiału potęguje jego moc tworzenia świetlnej historii, co więcej – pozwala dotknąć tej iście księżycowej struktury. Z kamienia emanuje i wyciszenie, i inspiracja, i spokój, i dynamika. To źródło dla codziennego życia.

Wyspa jest nie tylko centrum, wokół którego buduje się cały księżycowy / kuchenny świat. Ma w sobie również konkretne funkcje, niezbędne w kuchennej przestrzeni. To elegancki kamienny zlew z ociekaczem szerokości 120 cm., Bateria w wykończeniu PVD Black Metal Brushed z dodatkową wylewką i funkcją prysznica. Na wyspie znajduje się również ogromna przestrzeń robocza, szuflady i szafki wypełnione akcesoriami. Oryginalnym zabiegiem jest wykorzystanie kamienia na frontach szuflad – niewątpliwe potęguje to jego obecność.

Wokół księżycowego kamienia nie ma otchłani. Marka stworzyła przemyślaną strukturę, niczym planetarny układ pełen sił i zależności. Jedno nie istnieje bez drugiego. Za wyspą – brązowe fronty w kolorze beryllium bronze w metalicznym wykończeniu z autorskiej kolekcji ORE tworzą kolumnową zabudowę . Delikatne bliki łączą się z refleksami wysyłanymi z kamiennej powierzchni, rozświetlając przestrzeń. Za frontami kryją się m.in. piekarnik, lodówka i dwie zmywarki na wysokości, co znacznie ułatwia korzystanie z nich. Monolit lakierowanej powierzchni przerywa witryna z aluminiową ramką i dymionym szkłem. Koresponduje z połyskującą powierzchnią kamienia, ale nie przejmuje głównej roli.

Vis a vis wyspy w kolekcji moonlight umieszczona jest wieża spiżarniano-robocza. To maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca i niebanalne rozwiązanie dla przechowywania sprzętów.

Wszystkie funkcjonalności skrywają się i za frontami połyskującymi brązem, i z tymi z naturalnego dębu. Te drugie swoją obecnością równoważą elegancką surowość kuchennego wnętrza, wprowadzając naturalne dla drewna – ciepło.

Stworzony na potrzebę kolekcji ścienny panel to nowoczesna płaskorzeźba. Wąskie lamelki kreują wyjątkową grę światła i cienia. Ich przemyślany układ tworzy tarczę zegara, po której krążą sterowane drogą radiową wskazówki. Czas kreuje tu planetarną precyzję. To on trzyma otchłań w odpowiednim miejscu. Wyznacza jej rytm, określa porządek, współzależność istnienia. Zadziwia, ale pomaga zrozumieć.


Nowa kolekcja ernestrust wyciąga z natury najbardziej eleganckie tworzywa – ponadczasowy kamień, ogarniające ciepłem drewno. Harmonijnie wprowadza je do kuchennej przestrzeni, jakby od zawsze były ku temu przeznaczone.