Ostatnio dużo czasu spędzamy w naszych domach. To tu odpoczywamy, ale też i pracujemy, tu przede wszystkim ładujemy nasze baterie, świętujemy sukcesy. Wśród wszystkich pomieszczeń szczególną pozycję zajmuje łazienka, miejsce w którym dbamy o naszą higienę, relaksujemy się i odprężamy. Dobrze urządzona przestrzeń, także ta łazienkowa, realnie podnosi nasz komfort życia. Dziś razem z marką Geberit sprawdzamy, jak nowe technologie i innowacyjne rozwiązania w łazienkach ułatwiają nam życie.    

Czy istnieje łazienka idealna? Każdy z nas ma przecież trochę inne warunki i potrzeby. Z badania przeprowadzonego przez Geberit wynika jednak, że oczekiwania większości użytkowników są podobne i koncentrują się głównie na sześciu obszarach.

Więcej przestrzeni

Pierwszym z nich jest przestrzeń, a właściwie potrzeba jej powiększenia. Łazienki, szczególnie w mieszkaniach, bywają naprawdę niewielkie. Oczywiście nie zawsze mamy możliwość przeprowadzki, remontu i zwiększenia metrażu. Jak sprawić aby miejsca było więcej? Tu z pomocą przychodzi dobry design. Przykład? System do przechowywania z serii Acanto. Znaki szczególne? Smukła linia i możliwość dowolnego zestawiania poszczególnych modułów. Z Acanto łatwo jest więc stworzyć sprytny system schowków zajmujący naprawdę minimum powierzchni.

Wyższy standard czystości

Drugi ważny w łazience aspekt to wyższy standard czystości. Nie chcemy spędzać naszego czasu na długim szorowaniu toalet (szczególnie przy użyciu silnych detergentów) i brodzików, polerowaniu kranów czy dziwnie zaprojektowanych uchwytów. Dlatego tak istotne są rozwiązania takie jak odpływ liniowy Geberit CleanLine stworzony specjalnie dla natrysków bezbrodzikowych. System odprowadzający kieruje tu wodę wprost do eleganckiej rynny ze stali nierdzewnej. W konsekwencji woda nie chlapie i nie tworzy trudnych do usunięcia zacieków. Wystarczy tylko przepłukać koszyczek zatrzymujący osady wodą.
 

Bardziej funkcjonalne wzornictwo

Kolejną potrzebą, którą sygnalizują użytkownicy, jest bardziej funkcjonalne wzornictwo. W Geberit projektuje się zgodnie z filozofią „Design Meets Function” czyli łączac espekty praktyczne z tymi estetycznymi. Dowód? Podwieszana toaleta Geberit ONE, elegancka, bezkrawędziowa i o wyważonych proporcjach, a do tego cicha przy spłukiwaniu.
 

Większa dostępność

Czego jeszcze oczekujemy od naszych łazienek? Większej dostępności. Marzą nam się pomieszczenia dostosowane do potrzeb całej rodziny w tym: seniorów, dzieci, osób niepełnosprawnych. Zaprojektowanie łazienki z zaplanowanymi na przyszłość ułatwieniami dostępu może być bardzo pomocne w zapewnieniu komfortu na przestrzeni wielu lat. Jakie rozwiązania sprawią, że wnętrze stanie się bardziej dostępne? Tu za doskonałe przykłady posłużą antypoślizgowy, bezprogowy panel do natrysków Geberit Setaplano albo tablica magnetyczna z serii Acanto (można na niej rozmieścić pojemniki na szczoteczki do zębów, pastę czy antybakteryjny żel tak, by mogli z nich korzystać nawet najmłodsi domownicy).
 

Większa użyteczność

Piąty aspekt, na który zwracali uwagę biorący udział w badaniu, to większa użyteczność. Chcemy, aby łazienkowy sprzęt i meble były intuicyjne i łatwe w codziennej obsłudze i sprzątaniu, nie psuły się. Nie akceptujemy nadmiernych wydatków, częstych napraw, inwazyjnej chemii. Geberit ma w swojej ofercie wiele propozycji idealnie wpisujących się w te potrzeby. Wymienić tu można chociażby płynnie wysuwające się szuflady ze specjalnym mechanizmem push-to-open czy technologię TurboFlush sprawiającą, że czyszczenie toalety staje się szybkie i higieniczne.

Większy komfort

Ostatnia potrzeba, którą zgodnie wymieniają użytkownicy domowych łazienek to większy komfort. Życzymy sobie, aby nasze łazienki były świeże, czyste, ale także ciche. To mają być miejsca, w których znajdziemy chwilę na wyciszenie, uważność, relaks. Dlatego Geberit opracowuje rozwiązania zapewniające tak ważny komfort. Jedno z nich to system Geberit DuoFresh, który dba o czyste powietrze w łazience. Odciąg nieprzyjemnych zapachów, dzięki czujnikowi zbliżeniowemu, włącza się automatycznie. Powietrze jest odprowadzane bezpośrednio z miski ceramicznej, by po dokładnym przefiltrowaniu trafić z powrotem do pomieszczenia. Kolejne to wspomniana już wcześniej toaleta Geberit ONE z cichym systemem spłukiwania.

Jeśli przy planowaniu czy remoncie łazienki pod uwagę weźmiemy sześć wymienionych wyżej potrzeb, to mamy szansę na stworzenie łazienki idealnej. Takiej, w której funkcjonalność idzie ramię w ramię z estetyką i innowacyną technologią, w której zastosowane rozwiązania ułatwią nam codzienne, rutynowe czynności i obowiązki czyniąc nasze życie po prostu wygodniejszym lepszym.