Czy są z nami fani klocków LEGO? IKEA oraz Grupa LEGO połączyły właśnie swoje siły i stworzyły kolekcję ciekawych rozwiązań do budowania i jednocześnie przechowywania kultowych klocków. Oto BYGGLEK - pojemniki na klocki, które jednocześnie mogą stać się elementami całej budowli. Można nadbudowywać klocki LEGO na pokrywce tak,by wyeksponować swoje dzieło lub układać je z boku, czy w środku pojemnika. Wykreowany świat łatwo przechować na później, bez zbędnego bałaganu.

- W IKEA zawsze wierzyliśmy w siłę zabawy. To ona pozwala nam odkrywać, eksperymentować i marzyć – mówi Andreas Fredriksson, projektant IKEA. Tam, gdzie dorośli często widzą bałagan, dzieci dostrzegają stymulujące i kreatywne środowisko. BYGGLEK pomoże wypełnić lukę między tymi dwoma opiniami, aby zapewnić bardziej kreatywną zabawę w domach na całym świecie. Ponadto kolekcja BYGGLEK doskonale pasuje do innych produktów IKEA, dzięki czemu kreatywność Twoich dzieci może stać się ładną i niepowtarzalną dekoracją w domu – dodaje.

Kolekcja BYGGLEK składa się z pojemników w czterech różnych rozmiarach oraz zestawu klocków. Pokrywa pudełka została dodatkowo wyposażona w wypustki, które pasują do dowolnych istniejących już klocków firmy LEGO. Produkty dostępne będą od 1 października w sklepach IKEA i w sklepie internetowym marki.