Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy. Od wielu lat wyznacza standardy wzornictwa i premiuje najlepiej zaprojektowane produkty. Od prawie 30 lat wyróżnia dobrze zaprojektowane produkty. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz Jury złożone z niezależnych specjalistów wybiera najlepszy dizajn w ponad dwudziestu kategoriach. W tym roku na uczestników konkursu czeka jego nowa odsłona, dostosowana do zmieniającej się rzeczywistości. 

Najważniejsze zmiany w Konkursie:
•     Wprowadziliśmy nowy podział kategorii, oraz dwie meta kategorie “Innowacje” oraz “Zielony Wzór”.
•     Kategoria Dom została podzielona na 7 podkategorii, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej wyróżnić produkty zasługujące na laur. 
•    Wprowadzamy 13 darmowych pakietów dla projektantów zgłaszających projekty i prototypy. Nabór dla „Szczęśliwej trzynastki” potrwa tylko dwie doby 7 i 8 Maja 2021.
•    Zwiększamy zasięg i prestiż konkursu, zapraszając szerokie grono partnerów merytorycznych i medialnych.
•    Po raz pierwszy w konkursie wspieramy rzemieślników i młode firmy – dajemy im preferencyjne warunki uczestnictwa.
•    Katalog zostanie wydrukowany w min. ilości 6000 egzemplarzy, zostanie rozdystrybuowany na całym świecie. m.in: w polskich placówkach dyplomatycznych, instytucjach kultury, na targach i spotkaniach gospodarczych.
•    Rozszerzamy i zmieniamy grono oceniających: zaprosiliśmy do niego czołówkę przedstawicieli polskiego wzornictwa, specjalistów, akademików, oraz przedstawicieli topowych mediów zajmujących się designem
- informują organizatorzy.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10 września 2021. 15 września zostaną ogłoszeni finaliści konkursu. Gala wręczenia nagród odbędzie się 5 listopada 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursowej. Konkurs objęliśmy swoim patronatem, a nasza redaktor naczelna Małgosia Szczepańska zasiada w jego jury. Zachęcamy do udziału!