Nowy, antysmogowy mural pojawił się właśnie na Woli. Co na nim zobaczymy? Kultowe miejsca tej dzielnicy: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stację Muzeum, Pączkarnię z Górczewskiej, Rondo Daszyńskiego, Dworzec Zachodni oraz EXPO XXI. Na malunku pojawiło się także nowe miejsce na mapie dzielnicy, osiedle NU! Warszawa Wola, inwestycja spółki Skanska.

Nowe osiedle

To właśnie z inicjatywy dewelopera powstał mural. - Stworzenie muralu było dla nas atrakcyjnym sposobem na wyraźne zaznaczenie tego, że przystąpiliśmy do realizacji wieloetapowego osiedla w tej części miasta. Projekt grafiki ma formę swoistego planu dzielnicy i wprost nawiązuje do topografii prężnie rozwijającej się Woli. Co więcej, mural ilustruje lokalizację naszej inwestycji względem najbardziej popularnych punktów orientacyjnych w okolicy – tłumaczy Aleksandra Goller, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w spółce mieszkaniowej Skanska. 

Projekt muralu

Za projekt muralu odpowiada Bakcyl Studio. Grafika nawiązuje do współczesnej, skandynawskiej szkoły minimalistycznego rysunku 2D. - Nasz projekt bazował na idei skandynawskiej prostoty. To koncept, który z jednej strony pomógł nam bezpośrednio nawiązać do szwedzkiego rodowodu Skanska, a z drugiej stworzyć atrakcyjną i przejrzystą ilustrację – mówi Bartosz Podlewski z Bakcyl Studio