Sezon Bliźniąt 2022 - czas intelektualistów

Sezon Bliźniąt oficjalnie rozpocznie się 20 maja, kilka dni po zaćmieniu Księżyca w Skorpionie. Słońce powędruje do znaku powietrza przez Plejady, czyli gromadę gwiazd "Siedem Sióstr", aktywując ich uzdrawiającą energię. Tym samym otworzy portal wysokich wibracji, które spłyną na Ziemię, wprost do naszych serc. Poczujemy wdzięczność za wszystko, co miało miejsce w ostatnich tygodniach. Czas Bliźniaków będzie również sprzyjającym okresem dla zatroszczenie się o swoją kondycję psychiczną.

Odchodzimy od uziemionych wibracji Byka, poddając się intelektualnej stymulacji sezonu Bliźniąt.

Bliźnięta w astrologii

Bliźnięta to znak powietrzny, który wspiera komunikację i wyrażanie siebie. Sezon tego znaku zachęci nas do duchowej pracy nad wyrażaniem myśli i uczuć, dzieleniem się swoją historią oraz stawanie się lepszym słuchaczem. Energia Bliźniąt jest również towarzyska. Ten wyjątkowy okres sprzyja otaczaniu się bratnimi duszami, z którymi możemy stworzyć coś pięknego. Łączenie się z innymi wzbogaci nasze życie. Pora zaangażować się w swoją społeczność. 

  • Żywioł Bliźniąt: powietrze
  • Planeta Bliźniąt: Merkury, władca intelektu i komunikacji
  • Dom astrologiczny: trzeci dom odpowiadający między innymi za biznes i kontakty z ludźmi
  • Starożytny symbol: posłannik bogów, przekaziciel informacji pomiędzy światem niebiańskim i ziemskim.

Według starożytnej astrologii Bliźnięta symbolizują dwie sprzeczności: śmiertelność i nieśmiertelność. Miały przypominać nam, że jesteśmy zarówno ludźmi, jak i duszą. Równoważyły oba światy egzystencji. Zdarza się, że w biegu życiowych wydarzeń zapominamy, czego chce nasza dusza. Odcinamy się od pragnień serca, skupiając się na sferze materialnej. Sezon Bliźniąt pomoże nam osiągnąć harmonię nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Otwórzmy się na jego pomysły i inspiracje. 

Retrogradacja Merkurego w Bliźniętach

Niestety, w sezonie Bliźniąt ich planeta Merkury znajdzie się w retrogradacji. To może spowodować, że poczujemy się zdezorientowani lub niepewni tego, jak dalej pokierować swoim życiem. Całkiem prawdopodobne, że żadna ustalona rzecz nie pójdzie zgodnie z planem. Przygotujmy się więc na momenty frustracji i zwątpienia w swoje ambicje. W tym zjawisku należy się zatrzymać oraz skupić na faktach. Warto jeszcze raz przyjrzeć się szczegółom, jeśli nie jesteśmy czegoś pewni. Retrogradacja Merkurego spowalnia działanie i wywołuje poczucie ciężkości. Lepiej być cierpliwym. Zaufaj losowi. Przeczekaj ten niestabilny okres. 

Retrogradacja Merkurego zostanie wzmocniona przez znak Bliźniąt, którym włada ta planeta. 

Nów w Bliźniętach i pełnia w Strzelcu

Kolejnym ważnym zjawiskiem w sezonie Bliźniąt będzie nów w Bliźniętach 30 maja. Ta faza oficjalnie zakończy sezon zaćmień, z którymi zmagamy się od kwietnia. Wreszcie poczujemy grunt pod nogami. Atmosfera wokół stanie się spokojniejsza. Zaakceptujemy doświadczone zmiany. Zobaczymy przed sobą większy obraz. Następnie Superpełnia Księżyca w Strzelcu 14 czerwca pomoże nam stanąć twarzą twarz z prawdą. Wszystko stanie się jasne, a Merkury już nie będzie oślepiać nam dalszej drogi. Gdy Sezon Bliźniąt dobiegnie końca w dniach 20-21 czerwca, doświadczymy potężnego punktu zwrotnego w roku, którym będzie przesilenie letnie. Zanurzymy się w nowej energii, przynoszącej oczyszczenie z chaosu. 

Horoskopy na sezon Bliźniąt 2022:

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.