Horoskop tygodniowy na sezon Bliźniąt

Czas odetchnąć z ulgą po ostatnim wiosennym zaćmieniu. Weekendowy Krwawy Księżyc pojawił się i znikł. Atmosfera wokół zaczyna się oczyszczać. Powoli wkraczamy w sezon Bliźniąt sprzyjający nowym początkom. Nie zapominajmy jednak o trwającej retrogradacji Merkurego, która nadal może przysporzyć nam problemów. Horoskop tygodniowy pozwala przewidzieć, z czym zmierzymy się w kolejnych dniach. Oto mikro prognoza dla twojego znaku zodiaku >>

Bliźnięta kochają zmiany, zatem i my przestaniemy się ich bać. 

Mars i Neptun w Rybach

Co nas czeka w tym tygodniu? Dnia 18 maja Mars i Neptun połączą się w znaku Ryb. Tym samym obdarzą nas nadzieją, optymizmem oraz wiarą w postanowione cele. Ponieważ Neptun ma tendencję do bycia nieco iluzoryczną planetą, możemy nie widzieć przed sobą jasnej drogi. Bez względu na to będziemy zachęceni do aktywnego kierowania się naprzód. Ten tranzyt wspiera nowe przedsięwzięcia. Skup się na swoich twórczych projektach. Nie lekceważ intuicji, która pozwoli ci odkryć dotąd niezbadane możliwości. 

Kreatywna energia Ryb w sezonie Bliźniąt doda nam uskrzydlającej motywacji. 

Wpływy retrogradacji Merkurego

Sezon Bliźniąt przywitamy już 20 maja, gdy słońce przemieści się z Byka do towarzyskiego znaku powietrza. Otrzymamy od Wszechświata powiew świeżości. Czekają nas cieplejsze, słoneczne dni oraz wiele stymulacji intelektualnych. Podczas gdy sezon Byka polegał na tworzeniu stabilności, czas Bliźniaków zachęci nas do wprowadzania zmian. Zwłaszcza, że dotrą do nas nowe informacje. Z kolei 21 maja możemy spodziewać się ważnych rozmów. Tego dnia słońce połączy się z retrogradacją Merkurego, uświadamiając nam wiele istotnych rzeczy. Ponieważ Merkury na wstecznym nie sprzyja podejmowaniu decyzji, lepiej powstrzymać się przed zawieraniem umów lub działaniem pod wpływem emocji. Dopiero 3 czerwca uwolnimy się od tej blokującej energii. Niestety, przez następne dwa tygodnie powinniśmy trenować swoją cierpliwość.

Retrogradacja Merkurego potrwa aż do początku czerwca. Lepiej powstrzymać się przed podejmowaniem poważnych decyzji. 

Horoskopy na maj 2022:

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.