Horoskop na maj 2022 przygotuje nas na jeden z najpotężniejszych miesięcy w tym roku. Nasze przeznaczenie za chwilę przyspieszy, a w efekcie doświadczymy gwałtownych zmian. Najpoważniejsze wydarzenie nastąpi z 15 na 16 maja, gdy na niebie dojdzie do mrocznego widowiska - całkowitego zaćmienia Krwawego Księżyca. Ta faza oznacza potężną transformację i niesie wysoce proroczy przekaz. Swoją siłą zaktywuje kontrakty naszych dusz, przywołując karmiczne sytuacje. Otrzymamy od losu to, co było nam pisane od dnia urodzenia. Kolejnym motywem przewodnim miesiąca będzie przejście Jowisza z Ryb do znaku Barana. Wydarzy się to 10 maja i potrwa aż do końca października. Ponieważ Jowisz jest największą planetą w naszym Układzie Słonecznym, zdecydowanie odczujemy jego wpływy. Zostaniemy zachęceni do działania, innowacji oraz przełomowych nowych początków. Co jeszcze wydarzy się w miesiącu zakwitającego bzu?

Maj to 5 miesiąc kalendarzowy, a w numerologii Piątka oznacza zmiany. Symbolikę tej liczby potwierdzą zjawiska astrologiczne dziejące się w tym miesiącu. 

Horoskop miesięczny na maj 2022 - co się wydarzy?

Ponieważ horoskop miesięczny na maj pęka w szwach od nadmiaru kosmicznych wydarzeń, rozpisałyśmy dla was, co znaczy każde z nich. Przygotujcie się na przełom. Za chwilę Wszechświat wystawi na próbę wasze dotychczasowe granice. Poczujecie zmęczenie, jak i ekscytację wobec wszystkich zmian oraz nowych możliwości. Jest również wielce prawdopodobne, że w tym miesiącu zakończy się dla was jakiś ważny rozdział. 

Sezon zaćmień - jak poradzić sobie z tymi zjawiskami? >>

2 maja: Wenus wkroczy do znaku Barana

Kiedy Wenus wkroczy do znaku Barana, w kosmosie pojawi się wspierająca energia uskuteczniająca manifestacje. To dobry dzień, aby duchowo przygotować się na ten trudny miesiąc. Ustal intencje, których celem będzie wspieranie twojego wyższego dobra. Zatroszcz się o siebie. Podejmij kroki, aby naładować się dobrymi wibracjami. Oddaj się praktykom pomagającym ci zredukować stres. 

10 maja: retrogradacja Merkurego

W maju wydarzy się druga w tym roku retrogradacja Merkurego. Planeta komunikacji zacznie się "cofać" w powietrznym znaku Bliźniąt, a swoją podróż zakończy w uziemionym Byku. Niestety, to zjawisko zwiększy energię zaćmienia słońca i księżyca, uwrażliwiając nas na ich skutki. W mitologii rzymskiej Merkurego uważano za posłańca bogów. Kiedy to ciało niebieskie rozpoczyna swój pozorny ruch wsteczny, jego energia kieruje naszą uwagę do wewnątrz. Prawdy, jakie dotąd ukrywały się w cieniu, nagle wypływają na powierzchnię. W tym czasie należy zwolnić, by raz jeszcze przemyśleć podjęte decyzje. Merkury zakończy retrogradację dopiero 3 czerwca. Do tego momentu otrzymamy wiele cennych wskazówek i informacji.