Starożytni astrolodzy wierzyli, że retrogradacja Merkurego to podróż tej planety przez "podziemny świat". W jej trakcie odkrywamy mroczne strony życia i tajemnice podświadomości. Zagłębiamy się w swoją intuicję, aby zyskać dostęp do najwyższych prawd. Dziś zaleca się poczekać z podpisaniem kontraktu, rezerwacją podróży czy podjęciem ważnej decyzji w tym zjawisku. Wkrótce otrzymamy nowe informacje, które poszerzą naszą perspektywę. Maj 2022 to czas, gdy retrogradacja Merkurego wydarzy się w portalu zaćmień. Niestety, swoją siłą przysporzy nam więcej pecha, podsycając już napiętą atmosferę. 

Nagłe wypadki i nieporozumienia w maju mogą być nie do uniknięcia.

Retrogradacja Merkurego w maju 2022 - skutki

Merkury wchodzi w retrogradację co najmniej trzy do czterech razy w roku. Warto świadomie przeżywać jego podróż i pracować z tą niełatwą energią. Ruch wsteczny Merkurego jest największym wyzwaniem dla niecierpliwych, chcących robić wszystko w pośpiechu. Nie sprzyja też osobom ignorującym swoją intuicję, które podążają naprzód bez znajomości faktów. Za każdym razem, gdy na własnej skórze doświadczamy marnych skutków retrogradacji, otrzymujemy znak, na jaką sferę życia powinniśmy w tej chwili zwrócić uwagę.

Retrogradacja Merkurego prosi o zwolnienie, zatrzymanie się i wsłuchanie się w głos intuicji.

Oczekuj ważnych wiadomości

Tak wielu z nas zawsze się spieszy, a przez to łatwo przeoczyć wiadomości, które próbuje przekazać nam Wszechświat. Merkury to nasz łącznik ze światem duchowym. Stare projekty lub byli partnerzy mogą powrócić do naszego życia pod wpływem tego zjawiska. Zawiśnie nam nami niedokończona sprawa, jaką należy wreszcie rozwiązać. Retrogradacja Merkurego w maju to druga retrogradacja w roku 2022. Oficjalnie rozpocznie się 10 maja, jednak okres cienia retrogradacji działa na nas już od 25 kwietnia. Podróż wsteczna planety komunikacji potrwa do 3 czerwca i dopiero 18 czerwca na dobre pożegnamy jej cień. Co to znaczy? Ta retrogradacja uderzy w samym środku portalu zaćmień. Zwiększy się nasza wrażliwość i podatność na nieszczęśliwe losowe wypadki. 

Energia Merkurego i zaćmienia - co zrobić?

Merkury to planeta nazwana na cześć rzymskiego posłańca bogów. Szybko się porusza i odpowiada za intelekt, komunikację, podróże oraz technologię. Niestety, jej retrogradacja zakłóca pozytywny przekaz. Wywołuje wstrząsy, skłaniając nas do wytężonej pracy duchowej. Mało tego, powoduje zamglenie umysłowe. Ponieważ w maju podróż wsteczna Merkurego będzie się odbywać w sezonie zaćmień, powinniśmy się poddać i zaufać losowi. Dopiero przeżyliśmy zaćmienie słońca w Byku, a już zbliża się do nas Krwawy Księżyc, czyli zaćmienie Księżyca w Skorpionie 15 maja. To mroczne zjawisko polega na zamknięciu jakiegoś ważnego cyklu. W rzeczywistości cofający się Merkury pomoże nam w tym procesie, uwrażliwiając naszą intuicję i prezentując przed nami nowe fakty. Majowa retrogradacja wydarzy się w Bliźniętach, ulubionym znaku zodiaku Merkurego. Bliźnięta są władane przez Merkurego, dlatego dodatkowo wzmocnią jego energię. 

Bliźnięta to flirciarze, a retrogradacja Merkurego w tym znaku wróży wielki powrót eks kochanków i wpadki związane z wysyłaniem wiadomości do niewłaściwych osób. 

Miej się na baczności w towarzystwie

W okresie retrogradacji Merkurego warto zachować szczególną ostrożność w rozmowach z innymi. Sprawdzaj trzykrotnie każdy e-mail i wiadomość, w przeciwnym razie czeka cię wpadka. Umiejętność podejmowania decyzji również nie będzie twoją mocną stroną, dlatego w tym okresie unikaj podpisywania większych kontraktów. Jeśli chodzi o technologię, Merkury w retrogradacji może być odpowiedzialny za masowe awarie elektroniki, więc lepiej nie kupuj żadnych nowych gadżetów. A jeśli masz zamiar podróżować, przygotuj się na opóźnienia lub odwołane loty. Przetrwanie w retrogradacji Merkurego jest dość proste. Pamiętaj, aby sprawdzać wszystkie informacje, starannie dobierać swoje słowa, tworzyć kopie zapasowe i nie odpisywać byłym. Popracuj nad udoskonaleniem swojej rutyny samoopieki. Weź głęboki oddech, pomedytuj i skup się na swoim teraźniejszym związku. Odkryj, co naprawdę jest dla ciebie dobre.

Najważniejsze prognozy na maj 2022:

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy