Retrogradacja Merkurego w Bliźniętach - kogo trafi?

Retrogradacja Merkurego słynie z tego, że pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Ta kosmiczna niedogodność potrwa od 10 maja do 3 czerwca, uprzykrzając nam poruszanie się do przodu. Niestety, pokryje się z zaćmieniem Księżyca w Skorpionie, czym tylko doleje oliwy do ognia. Według astrologii 4 znaki zodiaku bezpośrednio odczują wpływy tego zjawiska. Byk, Bliźnięta, Skorpion, Strzelec — wam się nie upiecze. Musicie stawić czoła swojej przeszłości, karmicznym sytuacjom i lękom, które najwyższy czas pożegnać. Przygotujcie się również na utrudnienia techniczne oraz losowe opóźnienia w podróży.

Majowa retrogradacja Merkurego wydarzy się w znaku Bliźniąt. To oznacza, że nadchodzi czas dezorientacji i licznych nieporozumień. Uważaj na to, co mówisz i do kogo, zwłaszcza jeśli próbujesz przekazać prawdę. 

Oto, co powinny wiedzieć 4 znaki zodiaku:

Byk - popracuj nad swoją samooceną 

Majowa retrogradacja Merkurego zagości w twoim dwunastym domu astrologicznym. To miejsce w horoskopie jest zadedykowane duchowości. Spodziewaj się więc, że zapragniesz odbyć wędrówkę wgłąb siebie, aby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś. Im więcej czasu poświęcisz na refleksję, tym szybciej dojdziesz do odkrywczych wniosków. Czas połączyć się ze swoją prawdą. Pozbądź się ciężaru, który nosisz w sercu i lęków blokujących cię przed spełnieniem marzeń. Zapisz w kalendarzu datę 22.05, ponieważ wtedy sprawy mogą przybrać zły obrót. Na szczęście wszystko, co negatywne, szybko przekształci się na twoją korzyść. Grunt, to nie opierać się zachodzącym zmianom. Zamiast działać według dobrze znanego schematu, pozwól, aby Wszechświat wskazał ci nowy szlak. 

Sytuacja za chwilę zmieni się na gorsze. Pamiętaj, że po deszczu zawsze wychodzi słońce.

Wskazówki na retrogradację Merkurego w maju >>

Bliźnięta - uwolnij się od przeszłości

Ponieważ Merkury jest twoją planetą rządzącą, ta retrogradacja uderzy w ciebie z pięciokrotną siłą. Niestety, nie unikniesz chaotycznych sytuacji, z którymi wiąże się to zjawisko. Możesz jednak spróbować świadomie pracować z jego energią. Chociaż w kolejnych tygodniach maja poczujesz się przytłoczona lub zdezorientowana, ten trudny okres zmusi cię do zobaczenia siebie w zupełnie nowym świetle. Nagłe zdarzenia nawiązujące do twojej przeszłości uświadomią ci, jak bardzo wyrosłaś ze swoich starych wzorców. Potraktuj więc ruch wsteczny Merkurego jako okazję do ustalenia granic i zaprowadzenia korzystnych zmian.

Przestań powielać wzorce z przeszłości i postaw na swój samorozwój. 

Strzelec - włóż wysiłek w relacje

Ta retrogradacja Merkurego rzuci światło na twoje relacje z ludźmi, jak również samą sobą. Zjawisko zagości w twoim siódmym domu astrologicznym dotyczącym partnerstwa. Oto nadchodzą sytuację, które wystawią na próbę twoją cierpliwość i będą wymagać pracy nad związkiem. Czy dajesz z siebie to, co najlepsze? A może oczekujesz zbyt wiele względem innych? Merkury na wstecznym odwiedzi również twój szósty dom zdrowia oraz codziennej rutyny. Przypomni ci, żebyś nie rezygnowała z dbania o siebie w natłoku trudnych spraw. Otwórz się na proces samoleczenia. To, z jaką troską potraktujesz siebie, pozytywnie wpłynie na twoje otoczenie. 

Twoi bliscy są twoim lustrem. Co powinnaś zmienić w swoim stosunku do innych?

Skorpion - naucz się stawiać siebie na pierwszym miejscu

Cofający się Merkury już zadba o to, żebyś zwróciła uwagę na swój związek. Czas się usamodzielnić i postawić zdrowe granice. Najmniej wyczekiwane kosmiczne zjawisko zajdzie w twoim ósmym domu intymności oraz siódmym domu partnerstwa. Masz zastanowić się nad tym, czy osoba, z którą jesteś, daje ci szczęście, czy może jesteś z nią ze strachu przez samotnością. Jeśli dajesz więcej niż otrzymujesz, odpowiedź jest prosta. Oddaj się refleksji. Dowiedz się, czego najbardziej ci brakuje. Los wywoła w twoim życiu dramatyczne konflikty po to, żebyś przejrzała na oczy. 

Tak naprawdę jesteś samowystarczalna i od ciebie samej zależy twoje szczęście.

Prognozy na maj 2022:

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.