Retrogradacja Merkurego w Bliźniętach - kogo trafi?

Retrogradacja Merkurego słynie z tego, że pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Ta kosmiczna niedogodność potrwa od 10 maja do 3 czerwca, uprzykrzając nam poruszanie się do przodu. Niestety, pokryje się z zaćmieniem Księżyca w Skorpionie, czym tylko doleje oliwy do ognia. Według astrologii 4 znaki zodiaku bezpośrednio odczują wpływy tego zjawiska. Byk, Bliźnięta, Skorpion, Strzelec — wam się nie upiecze. Musicie stawić czoła swojej przeszłości, karmicznym sytuacjom i lękom, które najwyższy czas pożegnać. Przygotujcie się również na utrudnienia techniczne oraz losowe opóźnienia w podróży.

Majowa retrogradacja Merkurego wydarzy się w znaku Bliźniąt. To oznacza, że nadchodzi czas dezorientacji i licznych nieporozumień. Uważaj na to, co mówisz i do kogo, zwłaszcza jeśli próbujesz przekazać prawdę. 

Oto, co powinny wiedzieć 4 znaki zodiaku:

Byk - popracuj nad swoją samooceną 

Majowa retrogradacja Merkurego zagości w twoim dwunastym domu astrologicznym. To miejsce w horoskopie jest zadedykowane duchowości. Spodziewaj się więc, że zapragniesz odbyć wędrówkę wgłąb siebie, aby dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś. Im więcej czasu poświęcisz na refleksję, tym szybciej dojdziesz do odkrywczych wniosków. Czas połączyć się ze swoją prawdą. Pozbądź się ciężaru, który nosisz w sercu i lęków blokujących cię przed spełnieniem marzeń. Zapisz w kalendarzu datę 22.05, ponieważ wtedy sprawy mogą przybrać zły obrót. Na szczęście wszystko, co negatywne, szybko przekształci się na twoją korzyść. Grunt, to nie opierać się zachodzącym zmianom. Zamiast działać według dobrze znanego schematu, pozwól, aby Wszechświat wskazał ci nowy szlak. 

Sytuacja za chwilę zmieni się na gorsze. Pamiętaj, że po deszczu zawsze wychodzi słońce.

Wskazówki na retrogradację Merkurego w maju >>