Ile komplementów dotyczących włosów dostajesz codziennie? 

Nikola Stajszczak: Nieskromnie muszę stwierdzić, że kilka na pewno. Nawet mój chłopak odnosi się do moich włosów parę razy dziennie komplementując ich naturalny skręt. Muszę przyznać, że jest to niezwykle miłe, bo jak chyba każda dziewczyna uważam, że włosy to nasza wizytówka. 

instagram.com/nikolastajszczak/

Były kiedykolwiek Twoim kompleksem? 

Mam wrażenie, że chyba każda dziewczyna która ma proste włosy chociaż raz w swoim życiu chciała mieć kręcone. I na odwrót. Ja nie jestem wyjątkiem. Jako nastolatka, zwłaszcza między 12 a 15 rokiem życia, bardzo chciałam mieć proste włosy, dlatego decydowałam się wtedy na keratynowe prostowanie. Teraz doceniam moje kręcone włosy i mam wrażenie że, już się ich "nauczyłam". 

Czyli nie często zdarza Ci się bad hair day

Pewnie wiele posiadaczek kręconych włosów by się ze mną zgodziło, że bad hair day  jest wtedy, gdy włosy bardzo się puszą i ciężko nad nimi zapanować. U mnie gdzieś raz na tydzień powstaje na głowie takie "siano". Zdarza się to najczęściej po rozczesaniu, dlatego staram się to robić wieczorami oraz przed myciem. Byle nie rano! Wtedy mam puch na głowie przez cały dzień.

Twój osobisty #haircrush to...

Negin Mirsalehi ma bardzo gęste, piękne włosy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) Lis 1, 2019 o 9:40 PDT

A Twoja praca bardzo wpływa na stan Twoich włosów?

Gdy podczas sesji zdjęciowej stylista postanawia nie prostować moich włosów cieszę się jak dziecko. Gorzej, jak na plan wkracza prostownica, lakier, lokówka... Muszę przyznać że wtedy pęka mi serce, ale tak wygląda moja praca. Staram się przynosić ze sobą na plan dobre produkty chroniące przed wysokimi temperaturami aby zapobiec większym szkodom. 

Jak często odwiedzasz fryzjera? 

Do fryzjera na pielęgnację i podcięcie końcówek wpadam co 2-3 miesiące. Na co dzień sama dbam o włosy w domu, testując rozmaite produkty. 

Zdarza Ci się ulegać włosowym #instatrendom? 

Raczej nie kombinuję z chwilowymi trendami. Polubiłam swoje włosy i myślę, że są moim znakiem charakterystycznym. Staram się je podkreślać, ale nigdy eksperymentować.  

A często je stylizujesz? 

Włosy kręcone są dość wymagające, więc muszę przyznać, że wymagają stylizacji w zasadzie po każdym myciu. 

Ciągle podkreślasz, jak bardzo wymagające są kręcone włosy. Nie myślisz czasami, że z prostymi byłoby lżej?  

Teraz już nie. Uważam, że włosy kręcone są interesujące i dodają charakteru. 

instagram.com/nikolastajszczak/

Trudno się je pielęgnuje? 

I tak i nie. Wydaje mi się, że cały sekret tkwi w dobrych produktach. Ja po każdym myciu, kiedy włosy są wciąż wilgotne, wiążę je w koczek. W ten sposób nie niszczę naturalnego skrętu i zapobiegam puszeniu. To taki mój trik, który mogę polecić dziewczynom o podobnej strukturze włosów. 

"Dobre produkty" to...

Z profesjonalnych uwielbiam markę Shu Uemura. Czasem używam także Olaplex, a na co dzień mgiełek od Aussie.

A czego używasz do stylizacji? 

Obecnie niczego. Nauczyłam się że, w przypadku moich włosów ,,Less is more". Często nie nakładam nic po ich umyciu i wysuszeniu. Pozwalam zachować im naturalny kształt. 

Czyli Twoja wieczorna włosowa rutyna nie jest zbyt skomplikowana? 

Rozczesuję je po całym dniu i jeżeli się napuszą, spryskuję je zwykłą wodą, a następnie wiąże w warkocz lub koczek. Tylko tyle.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez VECLAIM (@veclaim) Maj 18, 2019 o 6:28 PDT

Jaki produkt jest według Ciebie totalnie zbędny w pielęgnacji włosów? 

Zbędny produkt?  Może olejek do rozczesywania? Albo lakier do włosów? Choć jestem pewna że dla kogoś któryś z tych produktów jest niezbędny. Chyba wszystkie dziewczyny uwielbiają testować nowości do włosów szukając czegoś dla siebie. I myślę że to najlepsza droga. Włosy każdej z nas bardzo się różnią i każda z nas powinna metodą prób i błędów znaleźć taki produkt, który będzie dla niej najlepszy, a który zupełnie zbędny. 

Jeden włosowy sekret, który powinna znać każda dziewczyna to… 

Mój #hairsecret to dobra maska, najlepiej z salonu fryzjerskiego. Ważne, żeby nie zapominać także o częstym podcinaniu końcówek. Dwie, choć mało odkrywcze rady, to według mnie najważniejsze kroki do posiadania pięknych włosów. 

Rozmawiała: Aleksandra Charzewska 

 

Czytaj też:

Barrakuz: "Cieszy mnie, że ludzie mają coraz większą świadomość estetyki czy panujących trendów" [#girlCrush]

Barrakuz / kolaż Ola Kviatek

Weronika Spyrka (Werushka): "Jestem wierna koreańskiej rutynie pielęgnacji skóry. Codziennie rano i przed snem myję twarz dwa razy" [#skinCrush]

Werushka / kolaż Ola Kviatek

Zulu Kuki: "Dziś streetwearem jest wszystko i nie jest nim nic. Nawet Zara jest streetwearowa. Czymś trzeba dźwignąć sprzedaż." [wywiad #boyCrush]

Zulu Kuki / kolaż Ola Kviatek