Temperamentna Wenus w Skorpionie na nikim nie pozostawi suchej nitki. Ostatni miesiąc w roku to ważny rozdział dla spraw miłosnych w życiu każdego znaku zodiaku. Myślisz, że już wiesz, jak spędzisz Sylwestra? Astrologia radzi niczego nie planować. W kolejnych tygodniach wielokrotnie się przekonasz, że nie masz kontroli nad sprawami serca. Oto, co zapowiada horoskop miłosny na grudzień dla wszystkich znaków zodiaku.

Kluczowe daty dla spraw sercowych w grudniu 2023:

Baran

Grudzień to Twój czas na kreatywność, nawet w sprawach miłości. Tegoroczna podróż powoli dobiega końca. W ostatnim miesiącu roku przyjrzyj się swoim wzorcom w relacjach. Możliwe, że się zapętlasz. Powtarzasz utarty schemat, który nie sprawdza się na dłuższą metę. Jeśli w sferze uczuć czujesz niechęć i traumę, najwyższa pora coś z tym zrobić. Nie przenoś tej energii na kolejny rok. Przetnij toksyczne sznury w imię miłości do samej siebie. Pomoże Ci w tym ostatnia pełnia Księżyca w zodiakalnym Raku.

Byk

Twój pożegnalny uścisk z rokiem 2023 będzie pełen obfitości. Grudzień da Ci poczucie spokoju. Twoje życie romantyczne nabiera kolorów i nie ma wątpliwości, że obie strony są równie zaangażowane. Nie wątp w boskie połączenie, które objawiło się w rzeczywistości. Waszym przeznaczeniem jest wzrastać i rozkwitać u swojego booku. Jeśli nadal mierzysz się z poważnymi zmianami, spróbuj rozpoznać początek w każdym zakończeniu.

Bliźnięta

Ostatni miesiąc roku to dla Ciebie szczęśliwy czas na froncie miłości i romansu. Masz dość monotonii? W grudniu dostaniesz to, czego pragniesz. Jowisz wkracza w Twoją sferę zmysłowości, by otworzyć przed Tobą wspaniały okres na realizację najśmielszych fantazji. Jeśli jesteś singielką, Wenus właśnie teraz popchnie ku Tobie kogoś interesującego. Ta osoba poszerzy Twój światopogląd. Uważaj - wpadniesz po uszy! 

Rak

Nadchodzi czas wielu możliwości. Istnieje duża szansa, że ​​w tym miesiącu poznasz kogoś nowego. Jowisz podsunie ci wiele okazji do nawiązania z kimś głębszego romansu. Nowa miłość pojawi się niespodziewanie, w miejscu, w którym się jej nie spodziewasz. Mars, planeta akcji, sprawi, że będziesz chciała szybko "przejść do rzeczy". Jeśli jesteś już w związku, nadszedł czas, aby przejąć ster i podkręcić atmosferę. W tym miesiącu masz szansę zacieśnić więzi z partnerem.

Lew

W grudniu, zamiast tracić energię na romanse, popraw swoje zdrowie i samopoczucie. Nie czekaj na styczeń z wcieleniem w życie nowych, zdrowych nawyków. Jeśli zrobisz to już teraz, odzyskasz siły, które zabrał Ci ten rok. Alkohol nie posłuży Ci w tym miesiącu, zatem uważaj na jego spożycie. Zachowaj umiar również w sprawach związkowych. Podziel się tym, co leży Ci na sercu, ale też ćwicz aktywne słuchanie. Okazanie współczucia partnerowi przywróci w relacji spokój i harmonię.

Panna

Wpadłaś w wir pracy? Wszechświat daje znać Pannom, że pora na relaks. Szczęśliwy Jowisz w tej chwili znajduje się w Twojej strefie zmysłowości. Uczyń miłość swoim priorytetem. Księżyc w pełni Raka przypomni Ci, że jeśli chcesz związku, po prostu musisz znaleźć na niego czas. W wolnej chwili udaj się na randkę lub wyjście towarzyskie, a nie będziesz więcej czuć się samotnie.

Waga

Grudzień skłoni Cię do refleksji nad tym, czy "Twój typ" mężczyzny faktycznie się dla Ciebie sprawdza. Energie tego miesiąca wzbudzą w Tobie potrzebę odcięcia się od przeszłości. Pełnia Księżyca w Raku sprawi, że nareszcie poczujesz się gotowa, aby zrezygnować z relacji, która nie jest już dla Ciebie dobra. Teraz skupisz się na osobach wartych Twojego czasu. Wenus wprawi Cię w romantyczny nastrój. Chętnie nawiążesz nowe znajomości lub oddasz się randkom ze swoim nowym partnerem.

Bettmann/Getty Images

Skorpion

Skorpiony mają ogromny temperament, a teraz zostanie on podsycony przez Wenus. Jednak w grudniu poczujesz większą potrzebę zaspokojenia swoich mentalnych potrzeb. Gra wstępna w postaci gry umysłowej rozpali Twoje ciało. Mów śmiało, czego chcesz, i słuchaj intuicji, a osiągnięsz pełną satysfakcję. Gdy Planeta Miłości gości w Twoim znaku, nie gódź się na mniej, niż oczekujesz.

Strzelec

Poczujesz pokusę, żeby coś zmienić, i to na dobre. Śmiało podążaj za tym, co Cię uszczęśliwia, nawet kiedy nikt Ci nie kibicuje. Ciągnie Cię na drugi koniec świata? Powiedz "tak" pojawiającej się ofercie. Astrologia wróży Strzelcom namiętny romans. Jeśli się odważysz, przetańczysz Sylwestra z kimś, kto podziela Twoją żywotność i dziecięcą radość z życia. Mierz swoją strzałę wysoko, w marzenia. Los zechce połączyć Cię z Twoją prawdziwą bratnią duszą. Przestań się wahać. 

Koziorożec

Miej oczy szeroko otwarte, bo właśnie teraz w Twoim bliskim gronie pojawi się ktoś interesujący. Jeśli jesteś singielką, w grudniu zaczniesz się zastanawiać, czy nie przekształcić swojego przyjaciela w kochanka. Dla Koziorożców w związku nadszedł idealny czas na wspólne spędzanie słodkich chwil, jak wieczorne przytulanie się na kanapie czy szczere, luźne rozmowy po seksie. 

Wodnik

Nadszedł czas na Twoje życie miłosne. Wenus skieruje ku Tobie wielu wielbicieli, którzy będą zabiegać o Twoje względy. Jeśli jesteś w związku, pełnia Księżyca w Raku skłoni cię do refleksji nad tym, czego naprawdę chcesz i potrzebujesz. Po prostu powiedz to na głos do swojego partnera, by wreszcie osiągnąć zamierzony cel.

Ryby

Ten „przyjaciel”, który często pojawia się w Twoim otoczeniu, za sprawą Wenus może zaraz przerodzić się w kochanka. W grudniu bogini miłości popycha Cię do rozwijania związków partnerskich bardziej niż przyjaźni. Nie masz na myśli nikogo szczególnego? Wyjdź i po prostu porozmawiaj z ludźmi. Masz szansę spotkać kogoś, z kim od razu złapiesz flow, a to szybko przekształci się w coś więcej.