Grudzień to miesiąc pod znakiem szczęścia. Nieważne, czy zasłużyłaś na rózgę, czy też prezent od Świętego Mikołaja. Astrologia wszystkim znakom zodiaku obiecuje potężne możliwości. Czas podsumować rok, uwolnić nadbagaż i zamanifestować najlepszą możliwą przyszłość. Pomogą Ci w tym liczne zjawiska kosmiczne, w tym retrogradacja Merkurego. Niestety, ten najmniej lubiany tranzyt w grudniu powróci na mapę nieba. Spodziewaj się, że wywrze ogromny wpływ na Twoje życie jeszcze przed końcem roku. 

Horoskop na grudzień - prognoza astrologiczna bazująca na najważniejszych wydarzeniach. 

Kosmiczne zmiany Merkurego i Wenus

Sezon Strzelca kojarzy się z lekkością, lecz już 1 grudnia Merkury wkroczy do znaku Koziorożca. Tym samym wymusi na nas wzięcie się do pracy. Zachęci do praktycznego myślenia i dokonywania mądrych wyborów. Szczególnie jeśli chodzi o świąteczne wydatki czy noworoczne plany. W tej energii warto z wyprzedzeniem ustalić postanowienia na 2024 rok. 

Wenus w Koziorożcu przetestuje miłość na najgłębszych poziomach. 

Romantyczna Wenus 4 grudnia opuści swój ukochany znak Wagi. Zanurzy się w zmysłowym Skorpionie, pociągając Cię ze sobą w emocjonalne głębiny. Wyłoni z mroku tematy tabu i Twoje najskrytsze pragnienia. Podniesie libido, rozpali pasję, jak i spowoduje wybuchy zazdrości. Uwaga na datę 9 grudnia 2023. Wtedy Wenus zmierzy się z przesadnym Jowiszem. Przygotuj się na szczere rozmowy na temat swoich miłosnych oczekiwań.

Żegnaj retrogradacjo Neptuna

Marzycielski Neptun od czerwca odbywa podróż wsteczną w Rybach. Ta wędrówka wreszcie dobiegnie końca 6 grudnia. Tego dnia otrzymasz cenne wskazówki. Możesz też liczyć na zryw intuicji w sprawach, które spędzały Ci sen z powiek. Atmosfera zacznie się oczyszczać, powodując większą klarowność. 

Sezon Strzelca i płomienny nów Księżyca

Pierwsze trzy tygodnie grudnia to nadal sezon Strzelca. Przeznacz je na naukę, przygodę i duchową eksplorację. To świetny czas, aby zapisać się na kurs lub nawiązać kontakt z ludźmi, którzy poszerzają Twoją perspektywę. Zaplanuj podróże na nadchodzący rok. Ognista energia znaku Strzelca przebije się przez zimową ciemność. Poza tym Mars przez cały miesiąc będzie gościć w znaku Łucznika. Zmotywuje Cię do skorzystania z pojawiających się nowych możliwości. 

Mars w Strzelcu nie pozwoli Ci zrezygnować z Twoich celów.

Nów w Strzelcu 12 grudnia 2023 to wspaniała szansa na manifestacje. W tej fazie ujrzysz swoją przyszłość i zbliżysz się do swojego przeznaczenia. Otrzymasz znak, że Twoje życzenia wkrótce się zmaterializują. Przyjmij te radosne wibracje. W zaufaniu powierz Wszechświatu wszystkie swoje intencje.

Katrin Ray Shumakov/Getty Images

Powraca retrogradacja Merkurego

Tuż po nowiu Księżyca rozpocznie się retrogradacja Merkurego. Miej się na baczności od 13 grudnia do 1 stycznia 2024. Nie inwestuj w nic technologicznego i przygotuj się na opóźnienia w podróży. Ugryź się w język, zanim zaczniesz się kłócić. Podczas tego tranzytu łatwo przeoczyć szczegóły lub właściwie wyrazić to, co leży Ci na sercu. Merkury na początku będzie w Koziorożcu, a 23 grudnia powróci do Strzelca. Wykorzystaj ten czas na ponowną ocenę swoich ziemskich ambicji i nieziemskich aspiracji. Pora dokonać kluczowych zmian. 

Ambitny sezon Koziorożca czas start 

Jak co roku, 22 grudnia Słońce wkroczy do znaku Koziorożca. Kiedy ambitny i pracowity Kozioł przejmie kosmiczne stery, pomoże Ci zbudować fundamenty na przyszłość. Sezon Kozła zbiega się z początkiem zimy. Wyznacza najkrótszy dzień oraz najdłuższą noc w roku. Z duchowej perspektywy to potężny czas na pracę rytualną, refleksję i introspekcję.

Wrażliwa pełnia księżyca w Raku

Ostatnia pełnia Księżyca roku wzejdzie na niebie 26 grudnia. Zabłyśnie w emocjonalnym Raku, wywołując falę potężnych uczuć. Nasyci Cię poczuciem, że wszystko jest możliwe, a w sferze miłości zadzieje się magia. Zmiękczy Twoje serce. Staniesz się bezbronna. Zamieni Twoją wrażliwość w supermoc, dzięki której stworzysz przestrzeń na nowe doświadczenia. 

Ryzyko w miłości za sprawą Wenus

Planeta miłości 29 grudnia zmieni położenie ze Skorpiona na Strzelca. Ten tranzyt sprawi, że Twoje sprawy sercowe znów staną się ekscytujące. Zdaj się na spontaniczność. Nie bój się wyłamać ze swojej rutyny i spróbować czegoś nowego. Otwórz się na odmienne sposoby myślenia lub okazywania uczuć. 

Koniec retrogradacji Chirona i Jowisza

Rok dobiega końca, a wraz z nim sezon retrogradacji. Dnia 26 grudnia Chiron zakończy podróż wsteczną w Baranie, która trwała od lipca 2023. Dzięki temu poczujesz, że uzdrawiasz się z przeżytych trudnych doświadczeń. Uwolnisz swój ból i wkroczysz w nowy rok z poczuciem siły i triumfu.

Łagodne zakończenie roku sprawi, że z radością wkroczysz w nowy rozdział.

Coroczna retrogradacja Jowisza zakończy się 30 grudnia, w samą porę na Sylwestra. Gdy planeta obfitości ruszy do przodu, wszystkie znaki zodiaku poczują przypływ szczęścia. Manifestuj wszystko, czego pragniesz doświadczyć w swoim życiu w 2024 roku.