Co wiosną i latem pojawi się w ofercie Zara Home? Hiszpańska marka zamierza wypuścić aż dziewięć kolekcji tematycznych (w tym trzy z dodatkami do pokoju dziecięcego): Mare Nostrum, Toile de Jouy, Gardenof Eden, Hotel, Riviera, Linen, Bon Voyage, Sea Shore, Petit Chinoserie. W pierwszej linii za inspirację posłużyły odcienie oceanu i rafa koralowa. Styl marynistyczny w postaci żeglarskich sznurków, czy morskich motywów znajdziemy zarówno w sypialni, jak i jadalni (zwróćcie uwagę na zastawę!).

Kolejna propozycja Zara Home oparta jest na tkaninie ozdobionej sielankowymi scenkami rodzajowymi o nazwie Toile de Jouy (motyw wymyślił Christophe-Philippe Oberkampf w 1760 roku). Projektanci pracujący dla popularnej sieciówki postanowili zaktualizować ten wzór o nowe kolory: malinowy, pomarańczowy, zielony i musztardowy. Dodatkowo zestawiono je z geometrycznymi haftami zdobiącymi pościel.

W kolekcji Zara Home wiosna-lato 2015 nie zabrakło również propozycji na taras, czy ogródek. Główny motyw to klasyczne połączenie kwiatów i liści z motylami, a nawet ważkami. Za to print paisley znajdziemy w ofercie zatytułowanej "Hotel". Zmiksowano go z odcieniami beżu, brązu oraz bieli. Bardzo elegancko!

Na koniec: Riviera, w której wzorowano się pejzażami francuskiego fowisty Raoula Dufy oraz Linen, gdzie "proste kształty i neutralne kolory łączą tradycję z nowoczesnością".

fot. François Halard

Zara Home wiosna-lato 2015 >>