Światowej jakości meble to w luksusowych apartamentach często klasyki, których ponadczasowe formy idealnie współtworzą zachwycającą przestrzeń. Idealnym dopełnieniem jest widok z okna, które zajmując niemal całą ścianę od podłogi aż po sufit, ukazują bezkres nieba oraz zmieniający się obraz miasta. ZŁOTA 44, choć oferuje już ostatnie apartamenty, wciąż pozostaje ikoną luksusu w Polsce, czego przykładem jest wizualizacja autorstwa włoskiego architekta Andrei D’Anca.

Projekt około dwustumetrowego apartamentu na 51. piętrze w Złotej 44 zachwyca zwłaszcza w detalach. W 60 mkw sypialni master suite centralnym punktem jest łóżko Rugiano Gemma, którego szczyt składa się z dwóch ścianek działowych pokrytych marmurem Marquina.  Nowoczesne lustro Giorgetti Rift w swoim odbiciu ukazuje panoramę miasta za sprawą okien usytuowanych naprzeciwko. Wysokie piętro oferuje widok po sam horyzont. Drewniane meble dodają wnętrzu ciepła. Zawierają minibar, małą przestrzeń do przechowywania wina i ekspres do kawy. Szafka barowa, której spód jest podświetlany, jest ukryta za przesuwnymi drzwiami lustrzanymi. Przy wyłączonym podświetleniu stają się one lustrem z odcieniem brązu. Szklane drzwi prowadzą do głównej łazienki i garderoby. Pomiędzy pomieszczeniami znajduje się jacuzzi Sharp Extra usytuowane w niszy za łóżkiem. Jednym przyciskiem można tu rozsunąć zasłony i podziwiać panoramę miasta. Chwilę relaksu ułatwi zainstalowany telewizor. Pomieszczenie wykończono marmurem Calacatta.  

Na uwagę zasługuje przestronny salon, w którym każdy najmniejszy element współtworzy obraz całości: elegancki, szlachetny i ponadczasowy. Uwagę przykuwa tu długi kominek, którego kształt i struktura nadają wnętrzu niemal feerycznego charakteru. Żywy ogień koresponduje z mosiężną ścianą. Regały boczne są wykonane na zamówienie przez firmę Rugiano wraz ze słynnym regałem Asia. Nad kominkiem góruje duży telewizor okalany marmurem Calacatta z układem typu bookmatch. Część dzienna wyraźnie zaznaczona jest za sprawą sof i foteli. Kompozycja pochodzi z firmy Giorgetti – Skyline i Arabella. Kącik książkowy to miejsce idealne, by zanurzyć się w powieści na zabytkowym szezlongu Cassina, zaprojektowanym przez Le Corbusiera. 

Kuchnia i jadalnia oddzielone są od salonu ladą barową z marmuru Marquina. Do jadalni wybrano stół Bolero Ravel z blatem z marmuru Calacatta oraz krzesła Fitzgerald ze skóry i mosiądzu firmy Poltrona Frau. Kompozycję dopełniają dwa żyrandole Kendama firmy Giorgetti. 

„Dzięki wyraźnie wydzielonym strefom apartament oferuje zarówno wygodną przestrzeń, która sprzyja chwilom relaksu, jak i miejsca idealne na rodzinne wieczory, czy spotkania w gronie przyjaciół. Wykorzystałem tu wszystkie walory, jakie oferuje plan apartamentu – doświetlone wnętrza, przestronne pokoje czy wygodne przejścia pomiędzy nimi. Tak dogodna aranżacja pozwala odnaleźć dystans, komfort i swój bezpieczny azyl” – mówi architekt wnętrz Andrea D’Anca.

Więcej o ZŁOTA 44

Inwestorami apartamentowca ZŁOTA 44 są fundusz inwestycyjny zarządzany przez AMSTAR, który nabywa, realizuje i zarządza nieruchomościami na wybranych rynkach w Europie, USA oraz innych krajach na całym świecie, oraz BBI Development SA – spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 
Więcej informacji na http://www.zlota44.com