L'Oréal Professionnel Paris jako brand  z ponad 110-letnim doświadczeniem w dziedzinie koloryzacji, odkrył tajemnicę matowych pasm – brak melaniny. Melanina to grupa barwników odpowiadająca za pigmentację, która jest kluczowa dla efektu błyszczących włosów. Syntetyzowane w cebulce mieszka włosowego, cząsteczki melaniny są wbudowywane w strukturę włosa, dostarczając mu naturalnego pigmentu i przyczyniając się do efektu lśniących kosmyków.

Materiały prasowe

Melanina a matowość włosów

Niestety z biegiem lat cząsteczki melaniny we włosach ulegają stopniowej degradacji, co sprawia, że stają się one matowe i wyblakłe. Ten proces wpływa również na siwienie. Obecnie kobiety decydują się na koloryzację, zanim pojawią się pierwsze oznaki utraty pigmentu. Według badań aż 38% z nich, to osoby w wieku od 15 do 34 lat, 46% badanych ma od 35 do 59 lat, a 16% stanowi grupa powyżej 60 roku życia. Warto również zauważyć, że średni wiek pierwszej koloryzacji to 24 lata, a potrzeba na zakrycie siwego koloru rozpoczyna się średnio u osób w wieku ok. 35 lat[1].

Nowa formuła dla intensywnego koloru

L'Oréal Professionnel Paris jako lider w dziedzinie koloryzacji, przedstawia Dia Color – gamę stworzoną w 1990 roku, teraz z nową i ulepszoną formułą. Nowy Dia Color to nie tylko do 92% składników pochodzenia naturalnego[2]. Produkt wzbogacony został o kwas hialuronowy i masło shea, które odpowiada za pielęgnację, pomagając zamknąć szczeliny w strukturze włosa, zmniejszając jednocześnie ich porowatość. Dia Color działa jak eliksir, odwracając efekty utraty melaniny oraz zapewniając intensywny kolor przez 6 tygodni[3].

Melanin Gap Filler

Innowacyjna technologia wypełniania luk melaniny. Została opracowana we współpracy z profesjonalistami, aby skutecznie wypełniać jej braki, przywracając kosmykom zdrowy wygląd. Gama Dia Color gwarantuje 3 razy więcej blasku, 100% naturalnego odbicia w odcieniu i do 70% pokrycia siwizny[4]. Dostępna jest w aż 40 odcieniach.

Zrównoważone piękno

L'Oréal Professionnel Paris dba również o planetę, stawiając na zachowanie zasad zrównoważonego rozwoju, co widoczne jest w ekologicznym składzie produktu Dia Color. Aż 92% składników ma swoje korzenie w naturze[1], a opakowanie jest przyjazne dla środowiska. Zredukowano je o 36% przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia papieru o 27 ton[2]. Opakowanie zewnętrzne w 100% nadaje się do recyklingu, a aluminiowa tubka w 95% składa się z materiałów wtórnych. Dia Color to krok w stronę zrównoważonego piękna.

Od pierwszej koloryzacji

Dla tych, którzy odczuwają niepewność przed pierwszą koloryzacją, Dia Color to odpowiedź na wszystkie obawy. Bezpieczna formuła z niskoprocentowym utleniaczem sprawia, że włosy pozostają delikatne i gładkie, osiągając trzykrotnie większy połysk. Odbicie odcienia jest w 100% naturalne, a produkt zapewnia efekt wypłowienia w ciągu 6 tygodni, bez widocznych przejść między kolorami. Wzbogacona masłem shea formuła Dia Color, zapewnia również intensywną pielęgnację, chroniąc włosy przed przesuszeniem.

Dia Color to nie tylko produkt, to filozofia dbałości o piękno włosów, łącząca innowacyjność ze zrównoważonym rozwojem. Dla tych, którzy pragną błyszczących włosów bez kompromisów, Dia Color staje się niezbędnym sojusznikiem przy koloryzacji między wizytami w salonie.

 

Materiał promocyjny marki L’Oréal Paris.

 


[1] Maksimum % naturalności we wszystkich odcieniach gamy z co najmniej 84%

[2] Porównanie z Dia Richesse

[3] Źródło L'Oréal

[4] Maksimum % naturalności we wszystkich odcieniach gamy z co najmniej 84%

[5] Testy instrumentalne i konsumenckie

[6] Testy instrumentalne