Kolejne wyrazy wsparcia dla Ukrainy. Tym razem 1 marca paryska stacja metra "Europe - Simone Veil" została przemianowana na „Europe-Ukraine - Simone Veil”. To działanie kolektywu artystycznego działającego w ruchu "Stand with Ukraine"

W swoim oświadczeniu na instagramie artyści piszą między innymi: - Dziś Ukraińcy bronią wartości Europy przed ujarzmieniem, niesprawiedliwością i dyktaturą. Dlatego jako Europejczycy i jako humaniści wspieramy Ukrainę. Domagamy się również wstrzymania inwazji i wycofania wojsk rosyjskich, aby można było zakończyć walkę. Europa wspiera Ukrainę. I mamy nadzieję, że wolna i demokratyczna Ukraina wkrótce wejdzie do Unii Europejskiej.

"Europe" to stacja linii nr 3 metra w Paryżu znajdująca się w 8. dzielnicy. Stację otwarto 19 października 1904 roku. W maju 2018 roku stację nazwano Europe - Simone-Veil na cześć Simone Veil, francuskiej polityk i prawniczki. 

Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy