W ramach Tubądzin Design Days już w czerwcu odbędzie się wyjątkowy cykl eTDD online "Przestrzeń w dobie zmian" dla architektów i projektantów. W trzech spotkaniach transmitowanych na żywo eksperci prezentując swój punkt widzenia o architekturze, ekonomii oraz designie przedstawią to, jak nowa rzeczywistość wpłynie na ich profesję i co mogą zrobić oni jako specjaliści w  swoich zawodach, by dostosować się do nowych warunków. Transmisje na żywo zobaczycie na facebooku @GrupaTubadzin. 

09.06.2020, godz. 18:00, Architektura: W jaki sposób COVID-19 wywrze wpływ na nowopowstające przestrzenie?
Eksperci: Jakub Szczęsny, Jarosław Kuźniar, Boris Kudlička, Jarosław Kuźniar, Jacek Santorski.

Nagła, wymuszona konieczność kilkumiesięcznego pozostawania w domu dla wielu z nas jest okazją do przemyśleń. Utrudnienia życia codziennego związane z nowymi przepisami pokazały jak praktycznie cały świat nie jest dostosowany do sytuacji kryzysowych. Domy, bloki, sklepy, szpitale, miejsca pracy i szkoły okazały się kompletnie nieprzygotowane do nagle zmieniającego się świata. Czy można było temu zapobiec i w swoich projektach przewidywać wyzwania przyszłości? Przed architektami oraz projektantami stoją dwa rodzaje wyzwań – adaptowanie przestrzeni już istniejących oraz nowych miejsc.

16.06.2020, godz. 18:00, Biznes: Jak obecna sytuacja wpłynie na rynek nieruchomości?
Eksperci: Amadeusz Kowalski, Roman Młodkowski, Michał Sapota, prof. dr hab. Jerzy Hausner.

Branża mieszkaniowa konsekwentnie rośnie z roku na rok, i nic nie zapowiadało gwałtownych zmian, które mogą nastąpić. Ostatni ogólnoświatowy kryzys w roku 2008 spowodował kilkuletni okres obniżonych cen nieruchomości. Czy doświadczenie z poprzedniej sytuacji pozwoliło firmom wprowadzić rozwiązania, które ograniczyły ryzyko do minimalnego poziomu? Czy paradygmat stałego wzrostu gospodarczego zostanie sprawdzony przez obecną sytuację i nabywców? 


23.06.2020, godz. 18:00, Design: Sygnały zmian w projektowaniu i biznesie – konsumpcja i dalsze wyzwania.
Eksperci: Łukasz Radwan, Zuzanna Skalska, Małgorzata Szczepańska, Maciej Zień.

Design jako sztuka projektowania z założenia zajmowała się tym by dostosować najbliższe otoczenie do wymagań człowieka. Zaczynając od przedmiotów codziennych, przez modę, aż do wyposażenia wnętrz. Złożony proces projektowy na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat został zastąpiony przez umasowioną formułę, która przestała stawiać potrzeby człowieka w centrum zainteresowania. Ponadczasowa estetyka i trwałość z biegiem czasu zamieniła się w masową produkcję i chwilową modę. Rzeczy starzeją się dziś szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – od mebli, przez sprzęt elektroniczny aż do przedmiotów codziennych. Pytaniem teraźniejszości jest czy design może stać w opozycji do nadmiernej konsumpcji? W jakim stopniu designerzy tworzą dziś rzeczy i wnętrza trwałe, a nie sezonowe?

Polecamy uwadze!