Nostalgia to coś, w czym wiele z nas znalazło pocieszenie w trakcie pandemii. Wspomnienia czasów przed koronawirusem mogą przyprawić o niejedną łezkę w oku. Czy te stare dobre dzieje jeszcze powrócą? Niektóre znaki zodiaku niemal codziennie się nad tym zastanawiają. Astrologia oznajmia, że żywioł wody ma tendencję do życia przeszłością. Woda symbolizuje emocje i nurt życia, które nieustannie płynie. Zamiast zakorzenić się w chwili teraźniejszej, Rak, Skorpion oraz Ryby kurczowo trzymają się tego, co przeminęło. Widzisz tu swój znak? Pamiętaj, że ludzki umysł chce pamiętać tylko dobre chwile, a wypierać te złe. Zamiast żyć miłością do pięknych momentów z eks, przypomnij sobie, dlaczego się rozstaliście. 

Retrogradacja Merkurego - czeka nas kolejny powrót do przeszłości >>

Znaki zodiaku, które żyją przeszłością:

Skorpion: romantyzuje przeszłość

Jako stały znak wodny, Skorpion bardzo często utyka myślami w swojej przeszłości. Nie lubi się tym dzielić z innymi, a już na pewno nie ze swoim partnerem. Dawne wspomnienia to jego sekrety trzymane pod kluczem w okolicy serca. Pod wpływem nostalgii łatwo się wzrusza i daje się ponieść emocjom. Nie pokazuje tego na zewnątrz, ukrywając wrażliwość pod twardym pancerzem. Nawet jeśli nadal żywi uczucia do eks, na pewno mu tego nie okaże. Jednak Skorpion niczego nie zapomina i nieustannie przeżywa to, co było. Odczuwa wszystko na głębokim poziomie, dlatego przeplata miłość z nienawiścią. Osoby spod tego znaku zodiaku lubią romantyzować bolesne doświadczenia. Częściej tkwią w złych wspomnieniach niż tych dobrych, czerpiąc z nich swoje mroczne inspiracje.

Ryby: przekształcają wspomnienia

Ryby to marzyciele zodiaku oddające się nostalgii nie tylko jesienią. Ten znak wodny znajdują pocieszenie w swojej wyobraźni lub wspomnieniach z przeszłości. Wracanie do przeżytych pięknych doświadczeń to dla niego ucieczka od surowych realiów. Lubi zakładać różne scenariusze, puszczając swoje wodze fantazji. Tworzy obrazy będące lepszą wersją tego, co zakodowała pamięć. To jego kreatywny sposób na uatrakcyjnienie teraźniejszego życia. Piękna iluzja karmi zmysły Ryb, zachęcając je do sięgania po marzenia. Przez wiele lat będą się łudzić, że jeszcze raz przeżyją romans ze swoim eks. 

Ryby pamiętają tylko dobre chwile, które napawają je optymizmem na przyszłość.

Rak: rozmyśla o dzieciństwie

Opiekuńcze Raki lubią wracać wspomnieniami do swojego dzieciństwa. Rządzi nimi Księżyc symbolizujący matkę. Być może dlatego najczęściej skłaniają się ku refleksji nad swoim domem i rodziną. Pamiętają wszystko, a w swoich wizjach przeszłości doszukują się emocjonalnego bezpieczeństwa. Przebyte doświadczenia są drogie ich sercu. Tłumaczą wiele teraźniejszych zachowań. Chociaż przezwyciężenie traumy zajmuje Rakom trochę więcej czasu, retrospekcja szczęśliwych chwil spędzonych z bliskimi pozytywnie wpływa na ich psychikę. Ten znak wody kolekcjonuje przedmioty i zdjęcia, które przenoszą go do najlepszych wspomnień. 

Znaki zodiaku, które najczęściej wracają do eks >>