Większość z nas ma tego jednego eks, w którym nadal coś nas pociąga. Możemy czuć, że do końca życia będziemy mieć z nim romantyczne połączenie. Albo o nim fantazjujemy, albo naprawdę rozważamy powrót. Kto wie, jak potoczy się nasze życie. Miłosnych scenariuszy nie można przewidzieć. Powroty do byłych mogą być ekscytujące, ale też stresujące. Wielokrotne schodzenie się z tą samą osobą na dłuższą metę bywa toksyczne i szkodliwe dla zdrowia psychicznego. Ten wzór najczęściej pojawia się w relacjach, w których panują odmienne oczekiwania. Jeśli powody pierwszego rozstania pozostaną nierozwiązane, trudno będzie ponownie zaufać. Oboje eks-partnerów powinno się wykazać dojrzałością w angażowaniu się w związek. Uczciwość, otwartość oraz przebaczenie są niezbędne w budowaniu trwałych fundamentów. Sprawdź, czy wasze nieskończone przywiązanie przypadkiem nie zależy od znaków zodiaku. 

Retrogradacja Merkurego w Wadze będzie trudna dla związków >>

Znaki zodiaku, które wracają do swoich eks:

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Rak to znak zodiaku, który kocha najmocniej. Bezpieczeństwo i poczucie, że jest potrzebny, nadają sens jego istnieniu. Znak wody w związku znajduje przestrzeń do dzielenia się swoimi uczuciami. Jednocześnie głęboka intuicja Raka pozwala mu prześwietlić emocje drugiej osoby. Kiedy ma wrażenie, że partner się waha, woli jako pierwszy wycofać się ze związku. Spróbuje uchronić swoje serce przed zawodem, zanim sprawy przybiorą niekorzystny obrót. Nawet gdy ktoś bardzo go zrani, Rak może nigdy nie wyleczyć się z miłości. Nie umie pożegnać się z ukochanymi ludźmi, dlatego będzie do nich powracać. Da drugą szansę, ponownie zaufa i, może tym razem, szczęśliwie zejdzie się ze swoim eks. 

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelec żyje nowymi doświadczeniami. Musi nieustannie się rozwijać i zmieniać, aby osiągnąć zadowolenie. Ponieważ z natury pragnie wolności, unika relacji, które go ograniczają. Sprowokuje zerwanie, nawet będąc zakochanym, tylko po to, żeby mieć więcej przestrzeni. Jednak po wszystkim przez wiele lat może odczuwać, że popełnił straszny błąd. Odkrywanie świata w pojedynkę nie cieszy tak bardzo, jak z drugą połówką. Strzelec jest znany z tego, że wraca w najmniej spodziewanych okolicznościach. Wierzy, że sprawy z eks mogą się ułożyć i były kochanek z radością go przyjmie. Ognisty łamacz serc wie, jak rozpalić w kimś dawne uczucia. 

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Bliźnięta są elastyczne i łatwo się z nimi komunikować. Niestety, poważną wadą tego znaku jest jego niezdecydowanie w miłości. Rzadko kiedy szuka partnera "na zawsze". Woli skakać z kwiatka na kwiatek, mając w pogotowiu kilka ciekawych opcji, zamiast dedykować swoje życie związkowi. Nawet kiedy się zakocha, może działać wbrew sobie. W momencie, gdy Bliźniak poczuje rutynę, paraliżuje go strach przed przyszłością. Po oficjalnym zerwaniu wariuje i nagle zmienia swoje zdanie. Jeśli przezwycięży niepewność, spróbuje wrócić do swojego eks. Dla żywiołu powietrza nigdy nie jest za późno na świeży start. 

Ryby (19 luty - 20 marca)

Jako beznadziejny romantyk zodiaku, zawsze jesteś w związku lub ciągle go szukasz. Szybko angażujesz się emocjonalnie, zanim jeszcze ktoś zapewni cię o swoich uczuciach. Zerwanie to dla ciebie szok. Sztylet wbity głęboko w serce. Jednak ty, zamiast odczuwać urazę, chcesz naprawić relację ze swoim eks. Pracujesz nad powrotem do swojego byłego, wierząc w to, że uda wam się naprawić relację. W końcu połączyło was coś wyjątkowo i szkoda by było urwać ten scenariusz. Zachęcisz swoją drugą połówkę do posuwania się naprzód w bardziej uczciwy sposób. Otwartość, bezpieczeństwo oraz długi staż liczą się dla ciebie bardziej niż poznawanie nowej sympatii.

Waga (23 września - 22 października)

Waga kocha równowagę, którą osiąga najłatwiej, będąc w związku. Jest niepewna z natury, dlatego najpierw musi obdarzyć partnera zaufaniem. Rządzący Wagą żywioł powietrza utrudnia jej podjęcie poważnych decyzji. Ten znak zodiaku unika samotności. Woli być w relacji niż korzystać z uroków bycia singlem. Po rozstaniu bardzo cierpi i liczy na ponowne zejście się z eks. Dokłada wszelkich starań, aby się tak stało. Wierzy, że miłość trzeba naprawiać. Ma tendencję do wchodzenia w wieloletnie partnerstwa z kimś, kogo bardzo dobrze zna. 

Znaki zodiaku, które nigdy nie wracają do eks >>