Karl Lagerfeld, ikona

Karl Lagerfeld odszedł mając 85 lat w 2019 roku. Była to druzgocąca wiadomość dla świata mody, który żegnał wówczas żyjącą legendę. Początki jego kariery to praca z Balmain i Valentino. Momentem zwrotnym w jego karierze była praca z Chloé, która przyniosła projektantowi uznanie w branży. Od 1967 roku Lagerfeld był dyrektorem kreatywnym domu mody Fendi, a w 1983 został mianowany na to samo stanowisko w Chanel. Jego biografia stała się inspiracja dla kilku książek oraz kilku filmów. Na Netfliksie możemy tez zobaczyć odcinek serialu dokumentalnego, który pokazuje kulisy pracy Karla w Chanel. 

Karl Lagerfeld: A Line of Beauty: MET Gala

Nadszedł zatem czas by upamiętnić postać jednego z najwybitniejszych projektantów historii jedną z najważniejszych wystaw w branży. Dzisiaj rano w Paryżu podczas konferencji prasowej poinformowano, że to właśnie twórczość Lagerfeld będzie tematem przyszłorocznej wystawy. Ekspozycja zatytułowana Karl Lagerfeld: A Line of Beauty będzie badać motywy estetyczne, które powracały w 65-letniej karierze projektanta, od Patou po Balmain oraz od Fendi po Chanel.

Organizatorzy o wystawie 

„Karl Lagerfeld był jedną z najbardziej urzekających, płodnych i rozpoznawalnych postaci w modzie i kulturze, znaną zarówno ze swoich niezwykłych projektów i niestrudzonej twórczości, jak i ze swojej legendarnej osobowości” – powiedział Max Hollein, francuski dyrektor The Met. -"Wciągająca wystawa, odsłoni jego wyjątkową praktykę artystyczną, zapraszając publiczność do świata nieograniczonej wyobraźni i pasji Lagerfelda do innowacji”.