Kwiecień w Canal Plus to same kinowe hity i nowości. Znajdzie się coś dla fanów akcji i przygody, zwolenników pejzażowego sci-fi czy lubiących biograficzne produkcje melomanów marzących o wakacjach na Jamajce. Nowy miesiąc to również czas na kino familijne dla rodziców z dziećmi. Przechodząc do konkretów, to wy zdecydujcie co obejrzeć wieczorem i na którą premierą warto czekać. 

I wreszcie - kiedy będzie można na platformie obejrzeć nową część Diuny? Poniżej lista naszych ulubionych tytułów z Canal Plus na kwiecień 2024, z datami premier. 

"Diuna część 2" w reżyserii Denisa Villeneuve'a (15.04.2024)

Kultowa powieść sci-fi Franka Herberta została opublikowana na łamach prasy w latach 1964/1965. I po dziś dzień uważa się ją za kluczową i jedną z najlepszych sag w tym gatunku. To druga część sagi z planety Arakis, gdzie trwa walka o wpływy i ziemie. W jej centrum są Paul Atryda ze swoją matką Jessicą, którzy dołączają do pustynnego plemienia Fremenów. Po raz kolejny Paul (Chalamet) stanie do walki i będzie próbował odzyskać swoje dziedzictwo. Towarzyszą mu matka lady Jessica (świetna rola Rebeki Fergusson), ukochana Chani (w tej roli wspaniała Zendaya) i dawno niewidziany przyjaciel. Antagonistą został z kolei młody Feyd- Rautha Harkonnen o skłonnościach psychopatycznych (takiego wydania Austina Butlera jeszcze nie widzieliście, gwarantujemy). Nie można też nie wspomnieć o legendzie mina Christopherze Walkenie (dołącza do obsady jako Imperator). 

Akcja, przygoda, onieśmielająca wręcz ścieżka dźwiękowa i genialne efekty wizualne sprawiają, iż Diuna część 2 jest chyba jeszcze lepsza od poprzedniej. Bardzo polecamy obejrzeć tę produkcję na domowym ekranie, zapiera dech. 

„Madame Web” mocny film akcji z Dakotą Johnson i Sydney Sweeney (1.04.2024)

Madame Web to najnowszy film ze świata superbohaterów Marvela – nową postacią jest Madame Web, której pierwowzór fani znajdą na łamach komiksu. Nowojorska ratowniczka medyczna Casandra Webb (Dakota Johnson) codziennie styka się z niebezpieczeństwem. Podczas jednej z akcji sama ulega wypadkowi. Gdy budzi się w szpitalu odkrywa, że posiadła nową umiejętność – potrafi przewidywać przyszłość. Jej losy zostają połączone z czterema dziewczynami, w tym Spider-Woman (Sydney Sweeney). I jak to zazwyczaj bywa przy superbohaterkach - razem walczą przeciwko wspólnemu wrogowi – Ezekielowi Simsowi (Tahar Rahim). Prokobiece uniwersum Marvela  zaprasza na seans.

Bob Marley: One Love muzyczna biografia gwiazdy z Jamajki (30.04.2024)

Fabularna biografia jednej z największych ikon popkultury – Boba Marleya ( w tej roli Kingsley Ben-Adir), bez którego świat nie poznałby i nie pokochał na taką skalę muzyki reggae. Znajdziemy tu całą historię Marleya, ojca jedenaściorga dzieci, genialnego muzyka i pogubionego człowieka. Poznajemy go na ekranie w momencie, w którym zyskuje sławę wraz z zespołem The Wailers i obserwujemy przez całe lata 70., aż do śmierci w wyniku zbyt późno wykrytego raka skóry w 1981 roku. One love w rytmie największych hitów reggae to całkiem ciekawa, momentami nawet dramatyczna podróż. 

"Biedne istoty" z Emmą Stone i Oscarami na koncie (1.04.2024)

O "Biednych istotach" pisałyśmy już wielokrotnie. I nieustannie polecamy to kino drogi (w przenośni i dosłownie) z brawurową rolą Emmy Stone i wyjątkowym Willemem Defoe. W ramach eksperymentu szalony naukowiec Godwin Baxter postanawia ożywić zmarłą Bellę Baxter, przeszczepiając jej mózg (jej własnego) dziecka. Dziewczyna bardzo szybko uczy się czym jest świat i życie. Szuka swojej tożsamości uciekając z kochankiem Duncanem Wedderburnem (Mark Ruffalo) w podróż w nieznane.

La Chimera w reżyserii nominowanej od Oscara Alice Rohrwacher (19.04.2024)

W roli głównej fantastyczny Josh O'Connor jako Arthur, romantyk poszukujący swojej miłości w zaświatach. W tym celu dołącza do grupy złodziei okradających... groby i handlujących znalezionymi skarbami archeologicznymi. Mimo cmentarnych klimatów w tle, "La Chimera" to jednak kino pełne magii i poszukiwań marzeń, które często są nieosiągalne. Na dodatek w klimacie vintage i po włosku.