Dua Lipa to utalentowana piosenkarka i tekściarka, ambasadorka linii YSL Beauté, oprócz tego prowadzi "kącik czytelniczy" na Instagramie. Seria zatytułowana "Monthly Read" to przedstawienie książki (już przez nią przeczytanej), którą na dany miesiąc poleca artystka. Pozycja na maj miło zaskakuje. 

Dua Lipa promuje polską książkę na Instagramie

Piosenkarka na Instagramie zapozowała z książką urodzonego w Niemczech polskiego pisarza Tomasza Jędrowskiego. Oprócz krótkiego streszczenia fabuły, w poście wokalistka ujawnia również ponad 80 milionom swoich obserwujących krótkie przemyślenie na temat lektury i nie pozostawia bez komentarza sytuacji społeczności LGBTQIA+ zarówno w czasach komunistycznej Polski, jak i we współczesności.

"(pol.) Kiedy czytam »Pływanie w ciemności«, czuję jakbym patrzyła w najintymniejsze chwile odkrywania samego siebie. To lektura poetycka i trzymająca w napięciu, której towarzyszy uczucie cichego gniewu wywołanego prześladowaniem społeczności LGBTQIA+, z którym Polska mierzyła się wtedy i wciąż walczy dzisiaj. To piękna historia, którą, mam nadzieję, pokochacie tak mocno jak ja" – pisze. 

To niewątpliwie wielki sukces autora. Podobnie uważają nasi rodacy i fani Dua Lipy, ponieważ pod postem pojawiła się lawina pozytywnych komentarzy cieszących się z polskiego akcentu u wokalistki. 

"Płynąc w ciemnościach" Tomasza Jędrowskiego – tą lekturą zachwyciła się Dua Lipa

Książka "Płynąc w ciemnościach" autorstwa Tomasza Jędrowskiego została wydana w 2020 roku przez wydawnictwo OsnoVa. To opowieść o miłości dwóch bohaterów, Janusza i Ludwika, dla której tłem jest siermiężna Warszawa z okresu PRL. Chociaż komunistyczna Polska nie sprzyja rodzeniu się takiego uczucia, bohaterowie, pomimo odmiennych poglądów dotyczących polityki i przyszłości narodu, nie mogą walczyć z jego narastającą siłą. 

Książka to literacki debiut autora, ale wszędzie przebija się dojrzałość, zarówno w kreacji bohaterów, jak i ich relacji oraz opisie realiów komunistycznej Warszawy, dlatego warto iść za radą Dua Lipy i zabrać ją ze sobą na majówkowy wyjazd.