Miłośnicy astrologii wiedzą, że pełnia Księżyca jest czymś więcej niż tylko pięknym zjawiskiem. To potężny moment duchowej kulminacji, który przynosi wewnętrzną przemianę. W jego trakcie bywamy roztargnione, zmęczone lub bardzo emocjonalne. Wrażliwi cierpią wtedy na bezsenne noce. Pełnia od wieków budzi w ludziach niepokój, lecz tym samym jest okazją do rytuałów, zbierania leczniczych ziół i uzdrawiania swojej duszy. Każdego miesiąca Ziemski Satelita przybiera inny rozmiar czy nazwę, w zależności od tego, czemu sprzyja w danej chwili. Kwiatowa pełnia Księżyca w maju zasłużyła na swoje miano dzięki kwitnącym pąkom drzew i kwiatów. Zabłyśnie na niebie już 7 maja o godzinie 12:45 w znaku Skorpiona. Czego można się po niej spodziewać?

Zioła, które warto zbierać w maju >>

Superksiężyc ma o wiele większą tarczę niż zwyczajna pełnia i roztacza wokół siebie jaśniejszy blask. 

Kwiatowa pełnia Księżyca - co oznacza?

Maj to cudowny miesiąc, w którym robi się ciepło, a rośliny dookoła rozkwitają we wszystkich kolorach tęczy. Otaczająca nas paleta barw pozytywnie nastraja do życia i sprawia, że lepiej radzimy sobie z wyzwaniami, jakie los zrzuca na nasze barki. "Kwiatowa Pełnia" rozpoczynająca ten radosny cykl, będzie ostatnim z trzech Superksiężyców w 2020 roku. Mając tę świadomość, warto uważnie skorzystać z jej mocy. Poprzednie supermoons zabłysnęły na niebie w marcu i kwietniu. Majowe zjawisko jest ich zwieńczeniem. Kolejne doświadczymy dopiero za rok. Tego fenomenu raczej nie przeoczysz - tarcza Księżyca stanie się znacznie większa niż zazwyczaj. Zobaczymy go od 6 do 9 maja, chociaż punkt kulminacyjny osiągnie 7 maja po północy. Na przeszkodzie w obserwacji może stanąć jedynie pochmurne niebo i deszcz. Na szczęście w większości regionów Polski w tych dniach ma się rozpogodzić. 

Kwiatowa pełnia Księżyca - jak na nas wpłynie?

Romantyczny wydźwięk Kwiatowej Pełni Księżyca przyćmiewa informacja, że zjawisko odbywa się w Skorpionie. W astrologii ten znak zodiaku kojarzy się z dramatyzmem, namiętnością oraz bardzo intensywnymi emocjami. Jego aura przeniknie głęboko we wnętrza naszych dusz i wejdzie w najwęższe szczeliny, do których same boimy się zapuścić. Wydobędzie z nich mroki osobowości, jakim trzeba stawić czoła, by przejść transformację. Pełnia pod znakiem Skorpiona przypomina proces przemieniania się larwy w kokonie w motyla, który wkrótce będzie mógł rozwinąć skrzydła, by unieść się w stronę kwiatów i Słońca. Czas dojść do porozumienia z cieniem swojej duszy oraz ujawnić ukrytą prawdę. Skorpion zawsze trafia w sedno problemu. Sprowokuje w nas gniew lub smutek po to, abyśmy dotarły do ich źródła. Rozumiejąc, skąd się biorą i co je wywołuje, będziemy mogły je przepracować. Wszystko, co wymaga naszej uwagi, teraz najbardziej da nam się we znaki. Proces samoleczenia jest trudny, lecz zdecydowanie warty wysiłku. Metamorfoza czeka tuż za rogiem. Nasz rozkwit w Pełnię Kwiatów wkrótce przyniesie obfite plony. Pamiętaj o tym w najtrudniejszych chwilach. 

Pełnia w Skorpionie to czas na wybaczanie oraz pojednanie się z cieniem swojej duszy. Ten znak zodiaku akceptuje swój mrok i oczekuje od nas tego samego.

Kolejna pełnia Księżyca nastąpi 5 czerwca w znaku Strzelca. W jej trakcie będziemy poszerzać horyzonty i odkrywać skarby zakopane w naszym bliskim otoczeniu. Czeka nas duchowa podróż pełna doświadczeń, które będą na wagę złota. 

Twój horoskop na pełnię Księżyca w Skorpionie >>