Ceny tatuaży są bardzo zróżnicowane. Od czego zależą?

  1. Rozmiar i poziom skomplikowania grafiki oraz liczba detali – prosty, minimalistyczny wzór będzie kilkunastokrotnie tańszy od skomplikowanej i bardzo czasochłonnej, przepełnionej drobnymi elementami grafiki. Najtrudniejsze są tatuaże wymagające bardzo cienkiej linii, geometryczne oraz tatuaże realistyczne. Znacznie mniej zapłacimy za wytatuowanie wzoru kwiatowego niż na przykład za wykonanie portretu.
  2. Technika wykonania tatuażu – niektóre grafiki są na tyle skomplikowane, że wymagają kilkunastu godzin pracy. Dobrym przykładem są tutaj tatuaże 3D lub tatuaże typu rękaw, pełne wzorów i kolorów. Takie rysunki cechują się wysoką ceną i koniecznością odbycia kilku sesji u tatuatora.
  3. Lokalizacja studia tatuażu – studio usytuowane w niewielkim miasteczku z całą pewnością zaoferuje niższy cennik, niż tatuator zlokalizowany w centrum stolicy. Różnica w cenie to nawet kilkadziesiąt procent!
  4. Renoma, doświadczenie i umiejętności tatuatora – tatuaż wykonany przez amatora będzie znacznie tańszy od usługi profesjonalisty. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że w tym przypadku cena często idzie w parze z jakością. Tatuaż to decyzja na całe życie, dlatego znacznie bezpieczniej będzie się udać do tatuatora, który posiada wykształcenie artystyczne i ukończył profesjonalne kursy tatuowania.

W przypadku tatuażu warto być ostrożnym w poszukiwaniu najtańszej opcji. Tatuowanie to nic innego jak wbijanie igły w skórę, które staje się otwartą raną. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wymarzony tatuaż wykonać w profesjonalnym studio, stosującym się do wszelkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Zarówno pomieszczenie, jak i używane przez tatuatora narzędzia powinny być sterylnie czyste i spełniać wszelkie normy sanitarne. Niehigieniczne warunki tatuowania mogą prowadzić nawet do zakażenia, a gojenie się źle wykonanego tatuażu wiąże się z dużym bólem.

Ile kosztuje mały tatuaż?

Grafika o małym rozmiarze, taka jak na przykład tatuaż na dłoni, stopie, nadgarstku, kostce, łydce lub palcu, powinna cechować się prostotą, ponieważ w przypadku rysunku o średnicy nieprzekraczającej kilku centymetrów złożone elementy nie będą widoczne. Ile kosztuje wykonanie takiego tatuażu? Najmniej zwykle kosztują proste rysunki wykonywane na nadgarstku – są odpowiednie dla osób, które szukają niedrogich tatuaży, przy czym każdy kolejny drobny element graficzny wiąże się z dodatkowym kosztem. W 2024 roku przeciętne ceny małych tatuaży to koszt między 220 a 350 zł.

Ile kosztuje średni tatuaż?

Rysunki o średnim rozmiarze są najpopularniejszym wyborem wśród miłośników tatuażu. Taki rozmiar grafiki pozwala już na stworzenie nieco bardziej skomplikowanych i pełnych detali rysunków. Tego typu tatuaż najlepiej prezentuje się na ramieniu lub przedramieniu, a także na łopatce lub biodrze. W przypadku ramion, profesjonalnie wykonany tatuaż może podkreślić mięśnie, a grafiki wykonane w okolicach talii mogą wyeksponować jej kształt. Ile kosztuje średni tatuaż?

- prosty rysunek wykonany na przykład na ramieniu lub brzuchu, rozmiarem nieprzekraczający standardowej płyty CD: około 500 zł

- nieskomplikowana grafika rozmiaru książki, wykonana na udzie lub plecach: około 750 zł

- skomplikowany, kolorowy, cieniowany tatuaż pełen drobnych elementów, wymagających niezwykłej precyzji: około 2500 zł

Ile kosztuje duży tatuaż?

Duże tatuaże to zwykle skomplikowane, kolorowe kompozycje, będące prawdziwymi dziełami sztuki. Wymagają od tatuatora ogromnej precyzji, talentu i doświadczenia, dlatego cena takich tatuaży jest najwyższa. Co więcej, bardzo często zdarza się, że do wykonania takiej grafiki potrzeba kilku sesji, a koszt każdej z nich waha się w okolicy 500 zł. Cena dużego kolorowego tatuażu na plecach może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Ile kosztuje tatuaż rękaw?

Tatuaż typu rękaw zwykle cechuje się wysokim poziomem skomplikowania, a także wielością kolorów i drobnych detali, które wymagają precyzji. Popularnymi elementami takich rękawów są tatuaże 3D, wymagające od tatuatora odpowiednich umiejętności i lekkiej ręki do rysunku. Koszt wytatuowania całej ręki zależy od rodzaju zastosowanej grafiki i użytych kolorów, dlatego widełki cenowe są bardzo szerokie – wahają się od 2 do 7 tysięcy złotych.