Ceny tatuaży są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, a najważniejsze z nich to:

- rozmiar i poziom skomplikowania grafiki oraz liczba detali – prosty, minimalistyczny wzór będzie kilkunastokrotnie tańszy od skomplikowanej i bardzo czasochłonnej, przepełnionej drobnymi elementami grafiki. Najtrudniejsze są tatuaże wymagające bardzo cienkiej linii, geometryczne oraz tatuaże realistyczne. Znacznie mniej zapłacimy za wytatuowanie wzoru kwiatowego niż na przykład za wykonanie portretu.

- technika wykonania tatuażu – niektóre grafiki są na tyle skomplikowane, że wymagają kilkunastu godzin pracy. Dobrym przykładem są tutaj tatuaże 3D lub tatuaże typu rękaw, pełne wzorów i kolorów. Takie rysunki cechują się wysoką ceną i koniecznością odbycia kilku sesji u tatuatora.

- lokalizacja studia tatuażu – studio usytuowane w niewielkim miasteczku z całą pewnością zaoferuje niższy cennik, niż tatuator zlokalizowany w centrum stolicy. Różnica w cenie to nawet kilkadziesiąt procent!

- renoma, doświadczenie i umiejętności tatuatora – tatuaż wykonany przez amatora będzie znacznie tańszy od usługi profesjonalisty. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że w tym przypadku cena często idzie w parze z jakością. Tatuaż to decyzja na całe życie, dlatego znacznie bezpieczniej będzie się udać do tatuatora, który posiada wykształcenie artystyczne i ukończył profesjonalne kursy tatuowania.

W przypadku tatuażu warto być ostrożnym w poszukiwaniu najtańszej opcji. Tatuowanie to nic innego jak wbijanie igły w skórę, które staje się otwartą raną. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wymarzony tatuaż wykonać w profesjonalnym studio, stosującym się do wszelkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Zarówno pomieszczenie, jak i używane przez tatuatora narzędzia powinny być sterylnie czyste i spełniać wszelkie normy sanitarne. Niehigieniczne warunki tatuowania mogą prowadzić nawet do zakażenia, a gojenie się źle wykonanego tatuażu wiąże się z dużym bólem.

Ile kosztuje mały tatuaż?

Grafika o małym rozmiarze, taka jak na przykład tatuaż na dłoni, stopie, nadgarstku, kostce, łydce lub palcu, powinna cechować się prostotą, ponieważ w przypadku rysunku o średnicy nieprzekraczającej kilku centymetrów złożone elementy nie będą widoczne. Ile kosztuje wykonanie takiego tatuażu? Najmniej zwykle kosztują proste rysunki wykonywane na nadgarstku – są odpowiednie dla osób, które szukają tatuaży do 300 zł, przy czym każdy kolejny drobny element graficzny wiąże się z dodatkowym kosztem rzędu 30 zł. Przeciętne ceny małych tatuaży kształtują się następująco: - grafika wielkości monety, nacechowana prostymi, geometrycznymi liniami: około 100 zł - minimalistyczny rysunek pozbawiony kolorów i skomplikowanych detali, o bokach mniejszych niż 5 cm: około 150 zł - prosty tatuaż lub napis nieprzekraczający 10 cm: około 200 zł

Ile kosztuje średni tatuaż?

Rysunki o średnim rozmiarze są najpopularniejszym wyborem wśród miłośników tatuażu. Taki rozmiar grafiki pozwala już na stworzenie nieco bardziej skomplikowanych i pełnych detali rysunków. To dobry wybór dla poszukiwaczy tatuaży do 500 zł. Tego typu tatuaż najlepiej prezentuje się na ramieniu lub przedramieniu, a także na łopatce lub biodrze. W przypadku ramion, profesjonalnie wykonany tatuaż może podkreślić mięśnie, a grafiki wykonane w okolicach talii mogą wyeksponować jej kształt. Ile kosztuje średni tatuaż? - prosty rysunek wykonany na przykład na ramieniu lub brzuchu, rozmiarem nieprzekraczający standardowej płyty CD: około 300 zł - nieskomplikowana grafika rozmiaru książki, wykonana na udzie lub plecach: około 400 zł - cieniowany lub kolorowy tatuaż średniej wielkości, nacechowany obecnością drobniejszych detali: około 1500 zł - skomplikowany, kolorowy, cieniowany tatuaż pełen drobnych elementów, wymagających niezwykłej precyzji: około 2500 zł

Ile kosztuje duży tatuaż?

Duże tatuaże to zwykle skomplikowane, kolorowe kompozycje, będące prawdziwymi dziełami sztuki. Wymagają od tatuatora ogromnej precyzji, talentu i doświadczenia, dlatego cena takich tatuaży jest najwyższa. Co więcej, bardzo często zdarza się, że do wykonania takiej grafiki potrzeba kilku sesji, a koszt każdej z nich waha się w okolicy 500 zł. Cena dużego kolorowego tatuażu na plecach może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Ile kosztuje tatuaż rękaw?

Tatuaż typu rękaw zwykle cechuje się wysokim poziomem skomplikowania, a także wielością kolorów i drobnych detali, które wymagają precyzji. Popularnymi elementami takich rękawów są tatuaże 3D, wymagające od tatuatora odpowiednich umiejętności i lekkiej ręki do rysunku. Koszt wytatuowania całej ręki zależy od rodzaju zastosowanej grafiki i użytych kolorów, dlatego widełki cenowe są bardzo szerokie – wahają się od 2 do 7 tysięcy złotych.