Pełnia w Skorpionie 24 kwietnia 2024 wyznaczy przełomowy czas w Twoim życiu. Ta wiosenna faza jest symbolem transformacji poprzez śmierć i odrodzenie. Brzmi złowrogo? W rzeczywistości chodzi o symboliczne pożegnanie z przeszłością. Nie wstąpisz w nowy rozdział spełniający marzenia, dopóki nie przetniesz starych wzorców. Wraz z energią koniunkcji Jowisza z Uranem, Księżyc Skorpiona wywoła potrzebę oczyszczenia, uwolnienia i odpuszczenia. Pomoże Ci w tym poniższy rytuał, który warto wykonać do końca miesiąca. Dzięki niemu znajdziesz ulgę w chaosie, jakiego w tej pełni nie da się uniknąć. 

Pełnia w Skorpionie - poznaj jej motywy >>

Rytuał odcięcia na pełnię w Skorpionie

  • Wybrane kadzidło do oczyszczania przestrzeni
  • Papier i długopis
  • Kilka kostek lodu
  • Talerz

Wskazówki:

1. Rozpocznij swój rytuał głębokim wyciszeniem. Usiądź wygodnie lub się połóż, zamknij oczy i postaraj się odpędzić natrętne myśli.

2. Po chwili resetu weź do ręki długopis i kartkę papieru. Dokończ poniższe zdania. Napisz swobodnie o tym, co tylko przyjdzie Ci do głowy.

„Chcę uwolnić…”
„Czuję się najbardziej zablokowana, gdy…”
„Nawyki, które już mi nie służą, to…”
„Przesadnie kładę nacisk na…”
„Czas się rozstać z…”
„Uwalniam kontrolę nad…”
„Dorosłam i zdałem sobie sprawę, że…”

Postaraj się pisać przez co najmniej 10 minut. Zanurz się w głębiny swojej podświadomości. Po napisaniu przeczytaj swoje wnioski. Zastanów się nad wszelkimi spostrzeżeniami, które przyszły Ci do głowy w trakcie tego rytuału. Czy już wiesz, od czego chciałabyś się odciąć? Pomyśl o działaniach, jakie mogłabyś poczynić w tym kierunku. 

3. Weź kartkę do ręki, oddychaj głęboko i przy każdym wydechu zacznij rwać ją na paski. Wyobraź sobie, że robiąc to uwalniasz i puszczasz wszystko, co już Ci nie służy. Podczas rozdzierania możesz także recytować następujące słowa:

„W świetle pełni Księżyca w Skorpionie proszę, aby wszystko, co już mi nie służy oraz wszystko, co mnie powstrzymuje i sprawia, że nie jestem najprawdziwszą sobą, zostało delikatnie i bez wysiłku uwolnione z mojego życia. Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję."

4. Połóż strzępki papiery na talerzu i połóż na nich kostki lodu. Topniejący lód symbolizuje uwalnianie, wyparowywanie i puszczanie tego, co już Ci nie służy.

5. Gdy lód się roztopi, zapal kadzidło i oczyść nim siebie oraz swoje otoczenie. Kiedy to robisz, nie wahaj się wyrecytować następujących słów:

„Czuję, że z tej przestrzeni znika ciężar. Jestem lżejsza i czystsza. Moja aura świeci jasno i jest zrównoważona. Magia żyje we mnie."

Po rytuale Twoja intuicja powinna być wyostrzona. Zaufaj więc wszelkim wizjom lub przeczuciom, które pojawią się w Twoim umyśle. Na koniec pozbądź się wszystkich elementów, jakich użyłaś w swojej praktyce.