Na jego odprawienie decydują się nie tylko osoby, które już zakończyły związki. Rytuał odcięcia w relacjach przeprowadzany jest także przez partnerów mających problemy z podjęciem decyzji o rozstaniu. Jeśli wiesz, że wasz związek nie ma sensu, a mimo to coś sprawia, że nie jesteś w stanie zakończyć relacji, najpierw zerwij wasze mentalne więzi. Po odprawieniu rytuału rozmowa o rozstaniu może okazać się łatwiejsza.

Jednak, co istotne, rytuały odcięcia nie są przeznaczone jedyne dla osób pragnących zapomnieć o swoim byłym partnerze. Nieprzyjemna przeszłość, nieudane przyjaźnie, rozczarowujące relacje rodzinne również są częstymi powodami, dla których przeprowadza się rytuały odcięcia.

Czy rytuał odcięcia działa?

Celem rytuału odcięcia jest uwolnienie się od przeszłości – zerwanie emocjonalnej więzi, zapomnienie i pozostawienie za sobą wydarzeń, które wywołują w nas jedynie negatywne emocje. To niezbędne, aby iść dalej i podejmować kolejne kroki w drodze do szczęścia.

Osoby decydujące się na przeprowadzenie rytuału odcięcia, wierzą w to, że ten sposób pomoże im uporać się z przeszłością. Nie ma pewności, że rytuał się sprawdzi i sprawi, że zapomnimy o bolesnych wspomnieniach. Nie zawsze działa od razu – wiele zależy od okoliczności oraz nastawienia.

Sceptycyzm, brak wiary w sukces i pesymistyczne podejście sprawiają, że energetyczne nici łączące nas z przeszłością nie osłabną. Wręcz przeciwnie – nieudany rytuał przysporzy kolejnego rozczarowania, a to tylko spotęguje uczucie żalu. Natomiast szczera wiara w to, że rytuał zadziała, może sprawdzić, że faktycznie jego przeprowadzenie stanie się istotnym krokiem w stronę rozpoczęcia nowego życiowego etapu.

Jak odprawiać rytuał odcięcia?

Rytuały odcięcia odprawiane są przez profesjonalistki – współczesne wiedźmy czy wróżki. Można jednak spróbować przeprowadzić rytuał samodzielnie. Konieczne jednak jest zapoznanie się z kilkoma zaleceniami:

 • Nie bez znaczenia jest termin, w którym wykonamy rytuał odcięcia. Zwykle poleca się przeprowadzenie go w czasie, gdy księżyc się zmniejsza i słabnie, lub wręcz przeciwnie – gdy jest w pełni.
 • Niektóre z rytuałów dobrze wykonywać na łonie natury. Spróbuj poczuć łączność z przyrodą – jej moc może wzmocnić skuteczność rytuału.
 • Rytuały odcięcia więzi nie są szkodliwe i nie wiążą się z żadnymi skutkami ubocznymi. W najgorszym wypadku rytuał okaże się nieskuteczny.
 • Głośno i wyraźnie wypowiadaj zaklęcia, starając się, aby głos ci nie zadrżał. Bądź przekonana co do tego, czego chcesz. W trakcie przeprowadzania rytuału nie ma miejsca na wątpliwości.
 • Gdy uda ci się uwolnić od przeszłości i z entuzjazmem rozpoczniesz kolejny etap w życiu, może przyjść czas na nową miłość. Wówczas sprawdź rytuały miłosne – ich działanie pomoże ci w zbudowaniu relacji.
 • W przypadku rytuałów, które trwają kilka dni, niezbędna jest wytrwałość i regularność. Staraj się o niczym nie zapomnieć.

Rytuał uwolnienia od osoby

Jak odciąć się od byłego? Przeprowadzenie rytuału uwolnienia od osoby, z którą kiedyś było się w związku, jest coraz popularniejszą metodą na pogodzenie się z rozstaniem. Dzięki niej metaforycznie odcinamy się od byłego partnera i z czystą kartą rozpoczynamy nowy etap.

Rytuał odcięcia od osoby przede wszystkim polecany jest wszystkim tym, którzy nie potrafią zapomnieć o byłym partnerze – wspomnienia są wręcz natarczywe i wyjątkowo bolesne. Z umysłem pełnym wspomnień i ciągle powracających myśli trudno o poczucie spokoju i równowagi, niezbędne w rozpoczęciu nowych relacji.

 1. Wybierz odpowiedni termin na przeprowadzenie rytuału. Zadbaj o to, aby przez 8 kolejnych wieczorów mieć czas i przestrzeń na kontynuowanie rytuału w pełnym skupieniu.
 2. Przez pierwszy tydzień codziennie zapalaj w swojej sypialni niebieską świecę. Jej zadaniem jest otoczenie wokół ciebie ochronnej aury.
 3. Spójrz na palącą się świecę. Wyobraź sobie, że w płomieniu widoczna jest twarz osoby, o której chcesz zapomnieć.
 4. Patrz głęboko w oczy zwizualizowanej postaci i powiedz jej, że już jej nie potrzebujesz i odcinasz się od wspólnej przeszłości. Możesz wykorzystać zaklęcie na odcięcie lub samodzielnie sformułować mantrę, którą zdecydujesz się powtarzać.
 5. Za każdym razem staraj się brzmieć zdecydowanie i stanowczo. Następnie zgaś świecę, zamknij oczy i przygotuj się do snu.
 6. Ósmego dnia przeprowadź medytację. Zapal święcę, zajmij wygodną pozycją i wpatruj się w płomień. Oczyść umysł z natrętnych myśli. Spróbuj się zrelaksować.
 7. Gdy poczujesz odprężenie, wyobraź sobie osobę, od której chcesz się odciąć.
 8. Poczuj, jak twoje czakry się aktywują. W ich miejscu wyobraź sobie błyszczące, kolorowe punkty – podobne możesz dostrzec na ciele wizualizowanej postaci. Wasze czakry są połączone nićmi energetycznymi.
 9. Wyciągnij prawą dłoń. Zerwij linie, które łączą wasze czakry. Głośno zakomunikuj, że jesteś wolna – w ten sposób dopełnisz rytuał odcięcia energetycznego od osoby.
 10. Weź do ręki palącą się świecę. Zakreśl nią krąg wokół siebie i powtórz, że jesteś wolna.
 11. Pozwól świecy wypalić się do końca. Następnego dnia wyrzuć ją, podkreślając, że pozbywasz się tego, co odcięte.

Rytuał odcięcia miłości

Chcesz się odkochać, uwolnić swoje myśli i zacząć żyć na nowo? Pomóc może rytuał na odcięcie miłości, dzięki któremu skutecznie zapomnisz o kimś, z kim – z różnych powodów – nie możesz być. Jak to zrobić?

 1. Zaopatrz się w minerały – niezbędne będzie 5 kamieni o białych, szarych i czarnych barwach. Możesz sięgnąć po turmalin, krzemień, kwarc, selenit, kryształ górski i czy obsydian.
 2. Umyj kryształy i osusz je.
 3. Znajdź ciche i spokojne miejsce na łonie natury. Usiądź w parku, na polanie czy na plaży.
 4. Ułóż kamienie od najciemniejszego do najjaśniejszego.
 5. Weź do ręki pierwszy, najciemniejszy kamień. Pomyśl o przykrych sytuacjach, związanych z osobą, którą darzysz uczuciem. Gdy poczujesz, że kryształ wchłonął twoje myśli, odłóż go na początek.
 6. Sięgnij po kolejny kamień. Tym razem pomyśl o tym, za jakie przykre sytuacje ty odpowiadasz.
 7. Podczas trzymania następnego kryształu, wyobraź sobie momenty kłótni.
 8. Teraz nadszedł czas na wspomnienie przyjemnych chwil – przypomnij sobie o nich podczas trzymania kolejnego kryształu.
 9. Dotknij najjaśniejszego z kamieni – wyobraź sobie, że wasza relacja jest tak jasna i czysta jak trzymany w dłoniach kamień. Staje się na tyle przezroczysta, że powoli zanika i przestaje istnieć.
 10. Zakop wszystkie kamienie w ziemi. Pozostaw je na minimum 30 minut. W tym czasie ziemia wchłonie skumulowane w kryształach wspomnienia, co pozwoli ci się ostatecznie odciąć od miłości.

Rytuał odcięcia od przeszłości

Nie zawsze musisz odcinać się od konkretnej osoby – jeśli chcesz zapomnieć i oderwać się emocjonalnie od wydarzenia z przeszłości, która wyjątkowo negatywnie na ciebie wpłynęła, również możesz to zrobić za pomocą magii osobistej.

 1. Przygotuj wodę księżycową – w tym celu zaopatrz się w szklaną buteleczkę, wodę, kryształ górski i magiczne zioła – na przykład jałowca. Podczas wlewania wody, skup się na intencji odcięcia od przeszłości. Postaw buteleczkę na parapecie w przejrzystą, księżycową noc – tak, aby światło księżyca napełniło ją swoją mocą.
 2. Odprawianie rytuału odcięcia rozpocznij podczas pełni księżyca.
 3. Gdy księżyc będzie w pełni, nasącz bawełniany ręczniczek wodą księżycową. Niektórzy polecają zapisać na ściereczkę imię osoby, miejsce czy datę, od których przede wszystkich chcesz się odciąć.
 4. Każdego dnia obywaj inny fragment swojego ciała wilgotną ściereczką. Skoncentruj się na tych wydarzeniach z przeszłości, o których chcesz się odciąć.
 5. Rytuał powtarzaj aż do nowiu księżyca. Tego wieczora spal ręczniczek lub zakop go – w ten sposób ostatecznie pożegnasz się z przeszłością.

Złe wspomnienia i przykra przeszłość mogą sprawiać, że będziesz zmagać się z obniżeniem nastroju i gorszym samopoczuciem. Może się okazać, że potrzebujesz nie tylko oderwania od przeszłości, ale i regeneracji aury – wówczas wykonaj rytuał oczyszczenia.