Majestatyczna pełnia Księżyca w Pannie wzniesie się na niebie 24 lutego 2024 i tym samym będzie ostatnią pełnią w starym roku astrologicznym. To zjawisko poprzedzi mroczny sezon zaćmień, przygotowując nas na nadchodzące zmiany. Panna wiąże się z głębokim oczyszczeniem. Pomoże nam uzdrowić nasze ciała, serca, umysły i dusze. Z jej energią wyleczymy swoje dawne rany, aby zwolnić miejsce na nowe doświadczenia. 

W pełni Panny wsłuchaj się w swoje potrzeby. Od czego pragniesz się uwolnić? 

Pełnia Księżyca w Pannie - znak, na który czekasz

Wszechświat zawsze posyła w naszą stronę wskazówki. Czasami te znaki pojawiają się jako powtarzające się liczby anielskie, niezwykłe spotkanie lub zwierzę przecinające nam drogę. Niekiedy w ciszy naszego umysłu możemy usłyszeć szept, lub zmierzyć się z zaskakującym wyzwaniem lub nagłą "zmianą serca", która zmienia nasz kierunek. Podczas pełni Księżyca w Pannie powinniśmy nastawić uszu. Zwróćmy uwagę na to, co próbuje nam przekazać Wszechświat i własne ciało. Szukasz odpowiedzi na swoje pytania? Zadaj je pełni Księżyca, a następnie szukaj znaków i wskazówek, jak powinnaś postąpić.

Co zrobić w blasku Księżyca w Pannie?

W astrologii znak Panny służy duchowemu pojednaniu, naturze, rytuałom zdrowotnym, pracy i wcielaniu w życie dobrych nawyków. Uczy, jak znaleźć szczęście w uziemieniu oraz odkryć świętość w najzwyklejszych rzeczach. Wyraża obecność, wdzięczność, harmonię. Reprezentuje bezwarunkową miłość. Zodiakalne Panny jawią nam się jako osoby pedantyczne, dopinające wszystko na ostatni guzik. To po części prawda, ponieważ ten znak lubi mieć swoje życie pod kontrolą. Jednak ma w sobie również duchową głębię, o której być może nie każdy wie. Panna zachęca do zwalczania chaosu i naprawiania duchowych skaz. Od starożytności jej symbolem jest dziewica, najwyższy ideał niewinności. Mając na uwadze cechy tego znaku, powinnyśmy przywitać tę pełnię w czystości. Czas zaprowadzić wiosenne porządki w przestrzeni osobistej, pracy i relacjach. To również najlepszy moment na detoks. Ziołowe kuracje, ćwiczenia czy poranki rozpoczęte od zakwasu z buraków lub wody z cytryną przyniosą pożądane efekty, jeśli wprowadzimy je do życia właśnie teraz.

Pełnia w Pannie - wpływ na ducha, emocje, ciało

Pełnia w Pannie przynosi głębokie oczyszczenie. Leczy to, co powstrzymuje nas przed działaniem. Nasze dusze chcą żyć w zgodzie ze swoją prawdą. Praca z tą fazą przynosi wielki postęp i duchową odnowę. To również ostatnia pełnia w zimie, poprzedzająca nowy rok astrologiczny. Oficjalnie zamknie za nami stary rozdział, abyśmy z radością powitali wiosnę. 

Pełnia w Pannie to ostatni punkt na mapie zodiaku, który poprzedza nowy rok astrologiczny. 

Skorzystajmy z energii detoksu, jaką oferuje nam pełnia księżyca w Pannie. Zastanówmy się, czego już dla siebie nie chcemy. Zacznijmy pozbywać się swojego nadbagażu. Pełnia Księżyca sama w sobie jest potężnym czasem sprzyjającym oczyszczaniu. Odpuść perfekcjonizm. Uwolnij rzeczy wywołujące w Tobie niepokój. Aby to zrobić, ustal nowe intencje. Poczekaj, aż Wszechświat wskaże Ci drogę. 

Panna pomoże nam połączyć się z duszą i zrozumieć nasz wyższy cel. Jeśli przechodzisz teraz coś trudnego otwórz się na wszelkie znaki, które Wszechświat posyła w twoją stronę. 

Energia Panny może czasami poruszyć sprawy związane z naszym zdrowiem. Pamiętaj, aby teraz szczególnie o siebie dbać. Nie przesadzaj ani nie bierz na siebie za dużo. Twoje ciało powinno się zregenerować - poświęcaj czas na sen i głęboki wypoczynek.