Sezon ogórkowy to mit - najwięksi gracze, tacy jak Netflix czy HBO przygotowują premiery na cały rok. Również na okres wakacyjny. W czerwcu wspomniane już HBO wyemitowało pierwsze odcinki 2. sezonu serialu "Wielkie kłamstewka" (dzieje się sporo!), wiele osób nadal zachwyca się "Czarnobylem", a od 17 czerwca możemy obejrzeć nowość o nazwie "Euforia" (po ang. "Euphoria").  Dlaczego wszyscy komentują tę premierę? Chodzi o odważne sceny seksu i przemoc, a przecież to produkcja o nastolatkach. Nie wierzycie? Pewien zagraniczny dziennikarz policzył, że w jednym z pierwszych odcinków pojawiło się aż... 30 penisów. Filmiki porno, duszenie podczas stosunku, gwałt, komentowanie nagich zdjęć - to chyba nie jest dobry przekaz dla młodszych widzów. Raczej powinien być skierowany do ich rodziców, choć pojawiły się głosy, że poprzez ukazanie tak ekstremalnych zachowań koniec końców trywializuje się je. "To szczery do bólu obraz uzależnienia, stanów lękowych i trudności w kierowaniu życiem. Są w nim plastyczne, trudne w oglądaniu sceny. Proszę, oglądajcie, tylko jeśli uważacie, że jesteście w stanie to znieść" - napisała Zendaya na Twitterze. A o czym dokładnie jest "Euforia"?

Ten słynny film zaraz zniknie z platformy HBO Go! Zagrała w nim Meryl Streep. O jaki tytuł chodzi? >>

Zendaya przyćmiła wszystkie gwiazdy na Critics’ Choice Awards 2020. Jej różowa suknia zachwyca! >>

Zendaya i Michael B Jordan w tym samym garniturze! Która z gwiazd wyglądała lepiej? >>

"Czarnobyl" jak "Przyjaciele"? Jeden z fanów serialu HBO stworzył nową czołówkę opartą na słynnym sitcomie >>

"Euforia" na HBO: fabuła i obsada

"Grupa licealistów stara się przeżywać swoje miłości i przyjaźnie oraz znaleźć swoje miejsce w świecie zdominowany przez media społecznościowe, w którym nie brakuje narkotyków i seksu" - możemy przeczytać w opisie przygotowanym przez HBO. Główna bohaterka, 17-letnia Rue, wraca z odwyku i zastanawia się co zrobić dalej ze swoją przyszłością. Jej życie się zmienia, gdy poznaje transseksualną dziewczynę, Jules Vaughn, która przyjeżdża do miasta po rozwodzie rodziców. Poznajemy też szkolnych przyjaciół Rue. Każdy z nich ma jakąś tajemnicę, czy lęki. Niektórzy odkrywają siebie i swoją seksualność, inni po prostu chcą poczuć się częścią grupy.

W "Euforii" główną rolę zagrała Zendaya, a na planie partnerowali jej m.in. Hunter Schafer, Jacob Elordi, Algee Smith oraz Sydney Sweeney. Za pomysł, scenariusz, produkcję i reżyserię 5. odcinków odpowiada Sam Levinson. Producentami wykonawczymi są również: Drake, Future the Prince, Ravi Nandan, Kevin Turen, Hadas Mozes Lihtenstein, Ron Leshem, Daphna Levin, Tmira Yardeni, Mirit Toovi, Yoram Mokady, Gary Lennon i Jim Kleverweis. Amerykańska "Euforia" jest oparta na izraelskim pierwowzorze o tym samym tytule. 

"Euforia", nowy serial HBO. Zwiastun: