Znamy i cenimy prace Hardziej Studio (tworzą je Patryk Hardziej i Ada Zielińska ). Dziś zabieramy Was do mieszkania duetu tworzącego zgrany tandem w życiu zawodowym i prywatnym. Patryk Hardziej  jest multidyscyplinarnym ilustratorem, wykładowcą gdańskiej ASP oraz założycielem kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. Ada Zielińska (absolwentka warszawskiej i gdańskiej ASP, autorka świetnej pozycji "To musiała zrobić dziewczyna") to graficzka, która w swoich pracach łączy nowoczesność z nostalgią lat 70. i 80.

Tak mieszkają  Patryk Hardziej i Ada Zielińska

Blisko 150-metrowe mieszkanie znajduje się w gdańskiej kamienicy wybudowanej na początku XX wieku. To neogotyk, o czym świadczą ostrołukowe okna, narożna wieżyczka oraz detale architektoniczne, stylistycznie nawiązujące do pobliskiego kościoła Św. Trójcy i Muzeum Narodowego Gdańsku. Lokum grafików zajmuje najwyższe kondygnacje - stąd skosy i antresola w mieszkaniu. Mamy tu salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i  łazienki. Otwartą przestrzeń dzielą przeszklenia.

Strefa dzienna

Miejsce do wypoczynku zachwyca. Pod sufitowym skosem, na malowanej na biało podłodze ustawiono skórzane sofy Genova i pufę polskiej marki Gala Collezione w kolorze palonego karmelu. Na etnicznym dywaniku mamy stolik kawowy z pnia. Wokół mnóstwo żywej zieleni (fikusy, zielistki, palmy, wypatrzyliśmy też Zamiokulkas). Aranżację uzupełniają stare postery i plakaty twórców takich jak Wojciech Zamecznik, Karol Śliwka, Yusaku Kamekura czy Jerzy Treutler. Na jednej ze ścian umieszczono sprzęt audio Brauna z lat 60. (proj. Dieter Rams). Naszym ulubionym punktem w tej przestrzeni czterometrowa biblioteczka z drabinką. Tu znalazły się zbierane przez Patryka i Adę latami książki z dziedziny grafiki i designu.

Meble vintage i zieleń

Kuchnia sprawia wrażenie przytulnej, takiej, w której miło pije się poranną kawę. Można do niej zasiąść przy okrągłym stole wyposażonym w krzesła projektu Rajmunda Hałasa. Łazienka zaprasza na szybki prysznic. Tu także mamy sporo zieleni - zarówno roślin (okna w łazience!) jak i w formie kolorystycznych akcentów (profile przeszklenia). Wszystko to w towarzystwie bieli, czerni i sporej ilości drewna.