Znaki zodiaku, które kochają za intelekt:

Koziorożec

Koziorożec to solidny znak ziemi, który daje się pochłonąć swojej karierze. Marząc o przyszłości, widzi siebie odnoszącego sukcesy w pracy lub otrzymującego nagrodę akademicką. Z powodu swoich wysokich ambicji nie ma tolerancji dla lenistwa i głupoty. Nawet nie spojrzy na osobę, która reprezentują jedną z tych cech. Zamiast tego poczeka na kogoś, kto przyciągnie jego uwagę intelektem. Najczęściej zdarza się, że druga połówka jest tak pracowita, jak on sam. Koziorożec przed pierwszą randką wolałby prześledzić czyjeś CV niż profil na Instagramie. Bardziej od wymuskanego wyglądu ceni sobie szybkie myślenie. 

Bliźnięta

Znajomość z Bliźniętami zawiera się najczęściej podczas współpracy nad ciekawym projektem lub spotkania w szerszym gronie osób. Znaki powietrzne to te najbardziej rozmowne z całej grupy. Zawsze muszą robić coś interesującego i mają opinię na każdy temat. Idą tam, gdzie poniesie je wiatr, ponieważ nie znoszą stagnacji. Bliźnięta to badacze ludzkiej natury, którzy nieustannie się edukują. Zainteresują się kimś z błyskotliwym dowcipem i inteligencją emocjonalną. Muszą mieć stymulację umysłową. W przeciwnym razie nic z tego nie wyjdzie. 

Panna

Kolejny znak ziemi, Panna, stawia jeszcze wyższą poprzeczkę niż Koziorożec. Szuka kogoś doskonałego, (w jej mniemaniu) na wzór siebie. Ta osoba musi nieustannie się dokształcać i mieć naprawdę imponujące pasje. Ważne, żeby można z nią było porozmawiać o literaturze wyższej, filozofii, polityce czy nawet duchowości. Panna chce kogoś, kto tak jak ona, będzie znać odpowiedź na wszystkie pytania. Wykona szybki test inteligencji na każdym swoim potencjalnym partnerze. 

Wodnik

Wodnik nieustannie goni za wiedzą, dlatego jest uważany za jeden z najmądrzejszych znaków zodiaku. Naturalnie, chce spotykać się z kimś, z kim może poprowadzić żywą konwersację. Najlepiej, jeśli ta osoba dorównuje mu swoimi kompetencjami. W przeciwnym razie zanudzi się na śmierć z braku intensywnej stymulacji umysłowej. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta Wodnik najpierw zakochują się w czyimś wnętrzu, a dopiero potem patrzą na wygląd. Mogliby nawet związać się z kosmitą. 

Skorpion

Dla Skorpiona ważniejsza od wyglądu jest inteligencja emocjonalna. Żywioł wody w tym znaku oznacza, że poszukuje głębokich połączeń na zaawansowanym poziomie duchowym. Skorpion chce kogoś, kto jest świadomy swoich emocji, a w relacjach kieruje się empatią. Nie zadowoli się płytką osobą, która w miłości bierze więcej, niż daje. Chyba że chodzi tylko o seks. Jednak w tym przypadku nie ma na co liczyć, że spontaniczny romans z powierzchownym przystojniakiem kiedykolwiek przerodzi się w związek.

Wartości, których każdy znak zodiaku poszukuje w partnerze >>