Był producentem kultowych filmów od Pulp Fiction po Władcę Pierścieni, a nominacji do Oscara dla jego studia nie sposób zliczyć. 25 maja 2018 został oskarżony o "gwałt, przestępstwo na tle seksualnym, wykorzystywanie i molestowanie seksualne w związku z incydentami względem dwóch kobiet”. Tego dnia został również aresztowany, aż w marcu ubiegłego roku, sąd skazał go na 23 lata pozbawienia wolności za zgwałcienie jednej z aktorek i wymuszenie aktu seksualnego na asystentce. O nieograniczonej władzy Harveya Weinsteina mówi się do dziś. Dokument HBO rzuca nowe światło na śledztwo w sprawie amerykańskiego producenta.

"Stranger Things 4": wszystko co wiemy o nowym sezonie hitu Netflixa >>>

"Złap i ukręć łeb": kto chronił Weinsteina?

Serial jest ekranizacją wspominanego podcastu i książki „Złap i ukręć łeb. Szpiedzy, kłamstwa i zmowa milczenia wokół gwałcicieli”. Składający się z sześciu odcinków dokument jest ekranizacją wywiadów z dziennikarzami, prywatnymi detektywami i informatorami. Produkcja nie tylko przedstawia nowy punkt widzenia i informacje w sprawie śledztwa, którego celem było ujawnienie sposobu działania wpływowego przestępcy seksualnego oraz całego układu i sieci powiązań, który zapewniał mu bezkarność.

W serialu podjęto nowe wątki, a najnowsze ustalenia mogą zaskoczyć nawet tych, którzy uważnie śledzili sprawę Weinsteina. Zobaczymy również niepublikowane wcześniej materiały filmowe i poznamy nowe informacje na temat tej szokującej sprawy, które zestawiono z intrygującą ścieżką dźwiękową, zdjęciami z oryginalnych dokumentów, nagraniami, fotografiami i archiwalnymi filmami. ​

Za reżyserię odpowiadają zdobywcy Emmy, Fenton Bailey oraz Randy Barbato, którzy pełnią również role producentów. Producentem wykonawczym jest Ronan Farrow. Serial został wyprodukowany przez spółkę World of Wonder.

"The Morning Show”: data premiery i zwiastun 2. sezonu serialu nagrodzonego statuetką Emmy! >>>

"Złap i ukręć łeb": kiedy odbędzie się premiera nowego serialu HBO?

Premiera "Złap i ukręć łeb" odbędzie 13 lipca na HBO GO. Tego dnia w serwisie znajdą się dwa pierwsze odcinki. Kolejne, po dwa, będą dodawane co tydzień we wtorki.

Cannes 2021: Wiemy już, czyje filmy powalczą o Złotą Palmę! >>>