Niestety ta obsuwa w produkcji "Stranger Thing 4" spowodowana była przez pandemię koronawirusa. Przez kilka miesięcy plany zdjęciowe były zamknięte dla twórców, co niestety odbiło się na harmonogramie. Jeszcze w czerwcu 2021 cała ekipa dogrywała sceny (dziękujemy paparazzi za zdjęcia), więc  wiadomo było, że zanim skończy się montaż to pewnie zajmie to twórcom jeszcze kilka miesięcy... Liczyliśmy jednak na to, że do końca 2021 uda nam się obejrzeć premierowe odcinki "Stranger Things". Okazało się, że twórcy zaplanowali premierę na 2022 rok. Sprawdźcie, co wiemy o nowym sezonie?

"Stranger Things 4": fabuła nowego sezonu

Choć oficjalna fabuła była strzeżona niczym skarbiec ze złotem Netflix udzielił nam kilka wskazówek. Na początku maja 2021 do sieci trafił teaser z udziałem Jedenastki. Wszystko wskazuje na to, że znów powróci wątek badań nad uzdolnionymi dziećmi i pewnego laboratorium:

Co jeszcze wiadomo? Twórcy "Stranger Things", czyli bracia Duffer przyznali, że ten sezon ma być najstraszniejszym jaki zrealizowali do tej pory... Na dodatek, paparazzi udało się zrobić zdjęcia gdy ekipa nagrywała sceny na cmentarzu. Podobno był to pogrzeb jednego z bohaterów - sugeruje się nawet, że chodzi o istotną postać w produkcji Netflix.

Kilka miesięcy później, a dokładnie na początku listopada, do sieci trafił kolejny teaser, Okazuje się, że Byersi przeprowadzili się do słonecznej Kalifornii, ale Jedenastka nadal ma kontakt (choć listowny) z Mikie'm. Nastolatka w ostatniej wiadomości podaje, że zdążyła się już zadomowić, lubi szkołę i nowych przyjaciół (fragmenty scen zdradzają jednak, że niekoniecznie działa to w dwie strony) i że bardzo cieszy się z nadchodzącej wiosennej przerwy w nauce, którą zamierza spędzić z Mikiem. Spokojnie, "Stranger Things 4" nie zapowiada się aż tak sielankowo. Zobaczcie:

 

"Stranger Things 4": co z Hopperem?

Gdy kończył się 3. sezon widzowie opłakiwali wręcz stratę Hoppera. Jednak w Walentynki 2020 do sieci trafił pewien ciekawy filmik, który dawał nadzieję, że Hopper jednak żyje. I nic więcej. Okazało się, że mężczyzna jest uwięziony w Rosji:

"Cieszymy się, że możemy oficjalnie potwierdzić, że produkcja Stranger Things 4 jest w toku, a jeszcze bardziej z tego, że ogłaszamy powrót Hoppera! Chociaż to akurat nie do końca dobra wiadomość dla naszego "Amerykanina", który jest więziony na śnieżnym pustkowiu Kamczatki, gdzie czyha na niego niebezpieczeństwo ze strony ludzi... i nie tylko" - potiwerdził potem Netflix niedawno. 

"Stranger Things 4" na Netflix: nowe postacie

Z pewnością zobaczymy ulubionych bohaterów, ale twórcy znów zamierzają wprowadzić nowe postacie. Jedną z nich jest pewna nerdka, która spodoba jednemu z nastolatków. Wcieli się w nią Amybeth McNulty, czyli gwiazda serialu "Ania, nie Anna". To nie wszytko, poznamy też gwiazdę koszykówki z Hawkins - Patrick (w tej roli Myles Truitt) ma przyjaciół, talent oraz poukładane życie. Do czasu, aż pewne szokujące wydarzenia nie sprawią, że wszystko wymknie mu się spod kontroli.

Kolejna nowość to postać cheerleaderki/najpopularniejszej dziewczyny w szkole, Chrissy (Grace van Dien). Okazuje się, że nastolatka skrywa pewien mroczny sekret. Ostatnią z ogłoszonych postaci jest lubiana szkolna pedagog, pani Kelly (Regina Ting Chen), która mocno troszczy się o swoich uczniów.

Na naszych ekranach mają pojawić się także: Robert Englund (wcieli się w Victora Creela, mężczyznę przebywającego w więzieniu w szpitalu psychiatrycznym), Eduardo Franco (dostarczyciel pizzy i nowy przyjaciel Jonathana), Jamie Campbell Bower (aktor zagra Petera Ballarda, troskliwego mężczyznę, który pracuje jako sanitariusz w szpitalu psychiatrycznym), Sherman Augustus (Lt. Colonel Sullivan, podobno wie jak zatrzymać potwory w Hawkins), Mason Dyke (bogaty sportowiec, który spotyka się z najpopularniejszą dziewczyną w szkole), Tom Wlaschiha (inteligentny rosyjski strażnik więzienny), Nikola Djuricko (nieprzewidywalny rosyjski przemytnik), oraz Joseph Quinn (zagra prezesa licealnego D&D Club, The Hellfire Club.)

"Stranger Things 4": oficjalny zwiastun serialu od Netflix

Do sieci trafił właśnie oficjalny zwiastun serialu. Jedno wiemy na pewno - będzie zdecydowanie mroczniej niż w poprzednich sezonach!

"Stranger Things 4": tytuły odcinków

6 listopada zorganizowano Stranger Things Day, w trakcie którego fani serialu Netflix mogli np. poznać datę premiery kolejnego sezonu oraz tytuły odcinków. To już oficjalne, bracia Duffer zaserwują nam 9 odcinków:

  • The Hellfire Club
  • Vecna’s Curse
  • The Monster and The Superhero
  • Dear Billy
  • The Nina Project
  • The Dive
  • The Massacre At Hawkins Lab
  • Papa
  • The Piggyback

"Stranger Things": kiedy premiera 4. sezonu?

Najpierw w mediach przewidywano, że nowe odcinki (będzie ich dziewięć) trafią na platformę pod koniec 2020 roku. Niestety tak się nie stało, więc zagraniczni dziennikarze sugerowali ostatni kwartał tego roku lub początek 2022. To również była błędna informacja. Netflix w końcu podał (mniej więcej), kiedy zobaczymy nowe "Stranger Things". 4 sezon trafi na platformę latem 2022. 

W połowie lutego platforma dała w końcu oficjalnie znać, kiedy możemy spodziewać się 4. sezonu "Stranger Things". Okazuje się, że serię podzielono na dwie części. Pierwsze odcinki trafią na Netflix 27 maja, a kolejne 1 lipca 2022.