Marzec to wyjątkowy miesiąc na HBO Max, bo platforma wzbogaciła się o naprawdę dobre tytuły. Seriale polityczne w doborowej obsadzie, filmy w reżyserii oscarowego twórcy Christophera Nolana, „Wonka” z Timothée Chalamet i dokument, który wyjątkowo nas poruszył. Jeśli nie macie jeszcze telewizyjnych planów na weekend, koniecznie sprawdźcie naszą listę top filmów i seriali HBO Max. 

"Wonka" z Timothée Chalamet kinowy hit, który zarobił miliony (8.03.2024)

Być może „Wonka” to propozycja na wieczór na kanapie z rodziną, ale nie tylko dzieci zachwycą scenografia i szalone pomysły reżyserskie Paula King. W dodatku w roli głównej obsadził najbardziej rozchwytywanego aktora z młodej gwardii Hollywood – Timothée Chalamet. Znany z „Diuny” czy fenomenalnego „Tamte dni, tamte noce” aktor próbuje dać z siebie wszystko jako Willy Wonka, twórca słynnej fabryki czekolady, i dorównać tym samym Genowi Wilderowi, który odgrywał tę postać 25 lat wcześniej.

Fabuła filmu to historia młodego Wonki, jeszcze zanim został właścicielem fabryki słodyczy. Film był kasowym hitem kin, zarobił ponad 39 milionów dolarów, co czyni go blockbusterem. Na ekranie prócz Chalamet zobaczymy Olivię Colman i Hugh Granta. Na weekend jak znalazł.

"Reżim" nowy serial z Kate Winslet od twórców "Sukcesji" (od 4.03.2024)

Sześcioodcinkowa opowieść o upadającym reżimie i twardej ręce pani Kanclerz (w tej roli Kate Winslet). To historia o gierkach politycznych (prezydent, który nie ma większego znaczenia na politycznej arenie za wszelką cenę chce przejąć władzę), populizmie, szaleństwie tyranii z mocnymi nawiązaniami do współczesnej mapy świata.

W zwiastunie pani Kanclerz obwieszcza nadejście „nowej Europy”, a w tle zamieszki i wywożenie obywateli furgonetkami w nieznane. Dla fanów orwellowskich wątków i brytyjskiej aktorki rzecz jasna.

"Dunkierka" w reżyserii Chistophera Nolana (9.03.2024)

Marzec 2024 na HBO Max to czas Christophera Nolana i plejady jego filmów. Reżyser otrzymał w tym roku Oscara za „Oppenheimera”, którego Akademia okrzyknęła najlepszym filmem roku, ale ma na koncie też doskonałą serię o Batmanie oraz filmy wojenne, intergalaktyczne i sci-fi. Ja polecam Wam wojenny dramat „Dunkierka” o ewakuacji alianckich żołnierzy z plaży pod Dunkierką podczas II wojny światowej. Mistrzowska operatorka, kolory, scenografia… W rolach głównych Harry Styles (zaskakująco dobra rola muzyka), Cillian Murphy czy Tom Hardy. Wojenna produkcja z rozmachem godnym mistrza Nolana.

"Kampania dziewczyn" serial komediowy o poważnej polityce (od 14.03.2024)

Kolejny polityczny tytuł HBO Max na marzec, ale jednak w dużo lżejszej formie niż wspomniany już „Reżim”. Serial oparty jest na powieści Amy Chozick  byłej korespondentki „The New York Times” i opowiada o czterech przyjaciółkach- dziennikarkach, które pilnie śledzą trwającą właśnie kampanię prezydencką w Stanach Zjednoczonych. Po drodze wpadają na trop skandalu i próbują sprostać wyzwaniom życia osobistego. Przyjemna komedia obyczajowa na wieczór z dziewczynami.

"Interstellar" kultowy film sci-fi z gwiazdorską obsadą (9.03.2024)

„Interstellar” jest jednym z tych kinowych hitów, których nie można nie obejrzeć. To film z nolanowskiej listy, który za chwilę będzie miał już dziesięć lat. W roli głównej Matthew McConaughey, którego uwielbiam za role w serialu „True Detective” oraz „Witaj w klubie”. W „Interstellar” McConaughey gra Coopera, naukowca wychowującego samotnie dwoje dzieci na odludnej farmie. Cooper zaangażowany jest w badania nad tunelem czasoprzestrzennym, dzięki któremu możliwe będą podróże do świata w równoległym wymiarze i szukanie nowego domu w obliczu nadciągającej katastrofy. To prawdziwie epicka opowieść również o miłości i poświęceniu. Wzruszająca i zagadkowa. W „Interstellar” zobaczycie też Jessicę Chastain i Anne Hathaway.

"Pianoforte" dokument o młodych pianistach (01.03.2024)

Jedyny, ale naprawdę wspaniały dokument w nowościach HBO Max na marzec 2024. Kamera śledzi grono zdolnych i obiecujących pianistów młodego pokolenia, którzy przygotowują się do prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W reżyserce stanął Jakub Piątek, który z wrażliwością i nowoczesnym podejściem pokazał muzykę klasyczną szerokiemu odbiorcy. Za ten dokument otrzymał zresztą nagrodę Orła. Prawdziwie igrzyska muzyczne!

Zobacz też: 6 nowości Netflix na marzec 2024