Nie rozpakowujcie walizek! Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po zaskakującym finale drugiego sezonu komediowego hitu HBO, a już dostaliśmy zaproszenie na następny urlop pod palmami. Co prawda „Biały Lotos 3” dopiero majaczy nieśmiało na horyzoncie, ale już dziś możemy napisać o nim kilka słów. Jeżeli seans ostatniego odcinka dopiero przed Wami, ostrzegamy przed spoilerami!

„Biały Lotos 3” – miejsce akcji. Gdzie tym razem zabiorą nas twórcy?

Po wyspie Maui na Hawajach i skąpanej w słońcu Sycylii pora wskazać na mapie nowy kierunek letnich wojaży. Mike White nie zamierzał trzymać widzów w niepewności. Tuż po emisji finału drugiego sezonu mogliśmy zapoznać się z dodatkowymi materiałami, w których reżyser i scenarzysta ujawnia swoje plany na kolejną wyprawę. Okazuje się, że „Biały Lotos” przeniesie się do Azji!

„Pierwszy sezon skupiał się na pieniądzach, drugi sezon to seks. Myślę, że trzeci mógłby być satyrycznym i zabawnym spojrzeniem na śmierć, wschodnie religie i duchowość”.

Wygląda na to, że nie są to tylko puste słowa. Swoimi zamiarami podzielił się już podczas uroczystej premiery serialu HBO. Na czerwonym dywanie o miejsce dalszej akcji dopytywali dziennikarze Deadline. „Myślę, że fajnie byłoby pojechać na zupełnie inny kontynent. Byliśmy już w Europie, może teraz czas na Azję, czy coś w tym stylu” – powiedział wówczas twórca jednej z najpopularniejszych opowieści w odcinkach ostatnich miesięcy.

„Biały Lotos 3” – obsada. Czy nasi ulubieni bohaterowie powrócą?

Czy ktoś z aktualnej obsady znów zjawi się na planie filmowym? Drugi sezon serialu HBO zapoznał nas z wieloma nowymi bohaterami. Na ekranie nie zabrakło jednak Grega Hunta i uwielbianej przez widzów ekscentrycznej bogaczki Tanyi. Jeżeli dotrwaliście do końca powyższego nagrania z premierowego pokazu, wiecie, że Mike White okrutnie pogrywał sobie z fanami serialu. „Jennifer [Coolidge] jest moją przyjaciółką i wszyscy pokochali ją w pierwszym sezonie, więc pomyślałem: »Nie mogę jechać do Włoch bez niej«. I może nadal tak jest, że nie mogę polecieć bez niej na przykład do Japonii” – mówi filmowiec.

Zobacz też: „You” / „Ty”: Netflix pokazał zdjęcia z 4. sezonu serialu. Wiemy, jak wygląda nowy obiekt westchnień Joe Goldberga >>

Jak wiemy aż za dobrze, wyjazd do Włoch był ostatnią przygodą w życiu uwielbianej bohaterki... Po szokującym i krwawym finale drugiego sezonu reżyser opowiedział nieco więcej o swoim pomyśle na pożegnanie z Tanyą: „Sądziłem, że wspaniale jest sprowadzić ją z powrotem, ale może dobrze byłoby, gdyby była to dla niej podróż ku śmierci. Nie żebym naprawdę chciał zabić Tanyę, ponieważ kocham ją jako postać i oczywiście kocham Jennifer, ale czułem, że ona jest taką diwą, że możemy wymyślić dla niej operowe zakończenie”.

White nie wyklucza jednak, że ponownie nawiąże kontakt z dawnymi współpracownikami: „Jest wielu świetnych aktorów, z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory, sprawdzamy, kto z nich jest dostępny”. Nic dziwnego, że w sieci można już znaleźć mnóstwo spekulacji na temat obsady trzeciego sezonu. Publiczność z pewnością chciałaby powrotu Meghann Fahy jako Daphe, która zaczęła już planować wypad… na Malediwy.

„Biały Lotos 3” – fabuła. O czym opowie trzeci sezon serialu?

Fabuła trzeciego sezonu pozostaje na razie tajemnicą. Twórcy serialu zasugerowali jedynie, że w scenariuszu może pojawić się wątek Grega. „Jeśli chodzi o to, co stało się z Gregiem i spiskiem mającym na celu śmierć Tanyi, możliwe, że Portia jest na tyle przerażona, że zostawi tę sprawę w spokoju” – wyjaśnił White. „Jednak fakt, że wszyscy na łodzi umierają, wskazuje, że musi znaleźć się ktoś, kto wpadnie na jego trop. Musimy poczekać i zobaczyć, co się wydarzy”.

Zobacz też: 10 najlepszych filmów świątecznych. Tytuły znane i lubiane, które chętnie oglądamy co roku. Co warto obejrzeć? >>

Zobacz też: Filmy świąteczne na Netflix. Poznaj najlepsze i najpopularniejsze komedie świąteczne. Co warto obejrzeć jeszcze przed Bożym Narodzeniem? >>

„Biały Lotos 3” – data premiery. Kiedy nowe odcinki pojawią się na HBO?

Data premiery 3. sezonu nie została jeszcze ogłoszona. Nie wiadomo również, kiedy ekipa wejdzie na plan zdjęciowy. Przerwa między emisją pierwszego i drugiego sezonu nie wystawiła naszej cierpliwości na szczególnie bolesną próbę. Pierwszy turnus odbył się w lipcu 2021 roku, a drugi rozpoczął się w październiku 2022 roku. Jeżeli showrunnerom uda się utrzymać zawrotne tempo, przed telewizorami usiądziemy jesienią przyszłego roku.

Meghann Fahy zdradziła w rozmowie z Glamour, że Mike White „pisze niezwykle szybko i nie nanosi wielu poprawek”. „Dostaliśmy scenariusze wszystkich odcinków od razu” – powiedziała aktorka, wychwalając twórcze metody pomysłodawcy „Białego Lotosu”. Trzymamy kciuki, żeby podobnie było także tym razem!