Nie rozpakowujcie walizek! Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po zaskakującym finale drugiego sezonu komediowego hitu HBO, a już dostaliśmy zaproszenie na następny urlop pod palmami. Co prawda „Biały Lotos 3” dopiero majaczy nieśmiało na horyzoncie, ale już dziś możemy napisać o nim kilka słów. Jeżeli seans ostatniego odcinka dopiero przed Wami, ostrzegamy przed spoilerami!

„Biały Lotos 3” – miejsce akcji. Gdzie tym razem zabiorą nas twórcy?

Po wyspie Maui na Hawajach i skąpanej w słońcu Sycylii pora wskazać na mapie nowy kierunek letnich wojaży. Mike White nie zamierzał trzymać widzów w niepewności. Tuż po emisji finału drugiego sezonu mogliśmy zapoznać się z dodatkowymi materiałami, w których reżyser i scenarzysta ujawnia swoje plany na kolejną wyprawę. Okazuje się, że „Biały Lotos” przeniesie się do Azji!

„Pierwszy sezon skupiał się na pieniądzach, drugi sezon to seks. Myślę, że trzeci mógłby być satyrycznym i zabawnym spojrzeniem na śmierć, wschodnie religie i duchowość”.

Wygląda na to, że nie są to tylko puste słowa czy drażnienie się z mediami. Swoimi zamiarami podzielił się już podczas uroczystej premiery serialu HBO. Na czerwonym dywanie o miejsce dalszej akcji dopytywali dziennikarze Deadline. „Myślę, że fajnie byłoby pojechać na zupełnie inny kontynent. Byliśmy już w Europie, może teraz czas na Azję, czy coś w tym stylu” – powiedział wówczas twórca jednej z najpopularniejszych opowieści w odcinkach z 2022 roku.

Kilka tygodni później Johnny Knoxville za bardzo rozgadał się w rozmowie z serwisem Vulture. Skąd 51-latek ma informacje na temat „White Lotus”? Okazuje się, że Johnny przyjaźni się z Mikiem Whitem i zamiast opowiadać o anulowaniu projektu „Reboot” Knoxville podjął wątek hitu od HBO.

„Obiecaj mi, że jeśli trzeci sezon »Białego Lotosu« będzie w produkcji to rozważysz udział" – poprosił dziennikarz. „Żartujesz? Mike White jest moim bliskim znajomym" – odpowiedział Johnny Knoxville. „Byliśmy razem w Tokio. I myślę, że to następny... o nie, nie mówię nic więcej. Chyba do niego zadzwonię, jak tylko to skończymy". Stolica Japonii idealnie pasowałaby do ostatnich doniesień, jak i fabuły, na której opierały się poprzednie dwa sezony serialu. 

Pod koniec marca pojawił się jednak nowy trop – magazyn Variety podaje, że prawdopodobnie chodzi o Tajlandię. Dlaczego właśnie ten kierunek? Poprzednie serie były kręcone w hotelach należących do Four Seasons, a korporacja posiada aż cztery kurorty w królestwie graniczącym z Laosem, Kambodżą, Malezją i Birmą. Patrząc na wspomnianą już wypowiedź White'a, ten kierunek również pasuje pod nadchodzące plany scenarzystów.

„Biały Lotos 3” – obsada. Czy nasi ulubieni bohaterowie powrócą?

Czy ktoś z aktualnej obsady znów zjawi się na planie filmowym? Drugi sezon serialu HBO zapoznał nas z wieloma nowymi bohaterami. Na ekranie nie zabrakło jednak Grega Hunta i uwielbianej przez widzów ekscentrycznej bogaczki Tanyi. Jeżeli dotrwaliście do końca powyższego nagrania z premierowego pokazu, wiecie, że Mike White okrutnie pogrywał sobie z fanami serialu. „Jennifer [Coolidge] jest moją przyjaciółką i wszyscy pokochali ją w pierwszym sezonie, więc pomyślałem: »Nie mogę jechać do Włoch bez niej«. I może nadal tak jest, że nie mogę polecieć bez niej na przykład do Japonii” – mówi filmowiec.

Zobacz też: Netflix zekranizuje bestsellerowy polski kryminał. Maja Ostaszewska i Jakub Gierszał na tropie tajemniczej zbrodni

Jak wiemy aż za dobrze, wyjazd do Włoch był ostatnią przygodą w życiu uwielbianej bohaterki... Po szokującym i krwawym finale drugiego sezonu reżyser opowiedział nieco więcej o swoim pomyśle na pożegnanie z Tanyą: „Sądziłem, że wspaniale jest sprowadzić ją z powrotem, ale może dobrze byłoby, gdyby była to dla niej podróż ku śmierci. Nie żebym naprawdę chciał zabić Tanyę, ponieważ kocham ją jako postać i oczywiście kocham Jennifer, ale czułem, że ona jest taką diwą, że możemy wymyślić dla niej operowe zakończenie”.

White nie wyklucza jednak, że ponownie nawiąże kontakt z dawnymi współpracownikami: „Jest wielu świetnych aktorów, z którymi mieliśmy do czynienia do tej pory, sprawdzamy, kto z nich jest dostępny”. Nic dziwnego, że w sieci można już znaleźć mnóstwo spekulacji na temat obsady trzeciego sezonu. Publiczność z pewnością chciałaby powrotu Meghann Fahy jako Daphe, która zaczęła już planować wypad… na Malediwy.

„Biały Lotos 3” – Natasha Rothwell obsadzona w trzecim sezonie serialu

Tymczasem Variety dotarło do informacji, że na plan zdjęciowy powróci... Natasha Rothwell aka ambitna menadżerka hotelowego spa Belinda Lindsey. Aktorka skradła nasze serca w pierwszym sezonie, kiedy to próbowała wejść w spółkę z Tanyą i namówić ją na zainwestowanie funduszy w swój własny gabinet masażu. Niestety nie udało jej się dopiąć swego i w finałowym odcinku wciąż nosiła plakietkę z nazwą sieci White Lotos. Co sprowadziło ją do odległej Tajlandii? Być może kierownictwo zrobiło kadrowe przetasowania i zaproponowało pracowniczce z Hawajów posadę innym oddziale. A może Belinda zdołała pozyskać środki na prywatną działalność, dorobiła się fortuny i postanowiła poczuć się jak zamożne gościnie Białego Lotosu, jakie niegdyś obsługiwała? Twórcy nie zdradzili jeszcze pomysłu na rozwój wątku lubianej postaci. Można jednak spodziewać się, że Natasha znów da z siebie wszystko. Poprzednim razem występ w serialu HBO zapewnił jej nominację do nagrody Emmy. 

Zobacz też: Netflix: nowości kwiecień 2023. Co obejrzeć? 

„Biały Lotos 3” – fabuła. O czym opowie trzeci sezon serialu?

Fabuła trzeciego sezonu pozostaje na razie tajemnicą. Twórcy serialu zasugerowali jedynie, że w scenariuszu może pojawić się wątek Grega. „Jeśli chodzi o to, co stało się z Gregiem i spiskiem mającym na celu śmierć Tanyi, możliwe, że Portia jest na tyle przerażona, że zostawi tę sprawę w spokoju” – wyjaśnił White. „Jednak fakt, że wszyscy na łodzi umierają, wskazuje, że musi znaleźć się ktoś, kto wpadnie na jego trop. Musimy poczekać i zobaczyć, co się wydarzy”.

„Biały Lotos 3” – data premiery. Kiedy nowe odcinki pojawią się na HBO?

Data premiery 3. sezonu nie została jeszcze ogłoszona. Nie wiadomo również, kiedy ekipa wejdzie na plan zdjęciowy. Przerwa między emisją pierwszego i drugiego sezonu nie wystawiła naszej cierpliwości na szczególnie bolesną próbę. Pierwszy turnus odbył się w lipcu 2021 roku, a drugi rozpoczął się w październiku 2022 roku. Jeżeli showrunnerom uda się utrzymać zawrotne tempo, przed telewizorami usiądziemy jesienią przyszłego roku.

Meghann Fahy zdradziła w rozmowie z Glamour, że Mike White „pisze niezwykle szybko i nie nanosi wielu poprawek”. „Dostaliśmy scenariusze wszystkich odcinków od razu” – powiedziała aktorka, wychwalając twórcze metody pomysłodawcy „Białego Lotosu”. Trzymamy kciuki, żeby podobnie było także tym razem!