David Zaslav, dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, podzielił się informacją o nadchodzącej premiery serialu "Harry Potter" na platformie Max. Plan zakłada stworzenie aż siedmiu sezonów, z których każdy będzie adaptacją kolejnej książki z popularnej sagi fantasy autorstwa J.K. Rowling.

Zaslav wyraził swój entuzjazm związany z powrotem do uniwersum Harry'ego Pottera, zauważając, że od ostatniego filmu z przygodami młodego czarodzieja minęło ponad 12 lat. Ponadto ujawnił, że kilka tygodni temu odbył spotkanie z J.K. Rowling, Caseyem Bloysem, kierownikiem programowym HBO Max, oraz Channingiem Dungeyem, szefem Warner Bros. Television, aby omówić szczegóły projektu. Obydwie strony są bardzo podekscytowane możliwością przywrócenia życia tej serii.

Serial przedstawi historię Harry'ego Pottera na nowo, z zupełnie nową obsadą. Daniel Radcliffe stwierdził w jednym z wywiadów, że "zdecydowanie nie dąży" do powrotu do tego projektu. Na razie nie ma również informacji na temat showrunnera ani obsady.

Premiera planowana jest na rok 2026.