Przed nami ostatni tydzień rządów harmonijnej Wagi. Już za chwilę, na przełomie 22/23 października, Słońce przeniesie się do mrocznego Skorpiona. Ten znak wodny oznacza metamorfozę poprzez duchową "śmierć" i "odrodzenie". Jego rządy rozpoczną jesienny sezon zaćmień, które w astrologii przynoszą wiele zmian. Wreszcie nastanie prawdziwa jesień, wprowadzająca w melancholijny nastrój. 

Sezon Skorpiona wymusi na nas konieczną metamorfozę. 

Skorpion jest jednym z nielicznych znaków zodiaku, które w starożytnej astrologii są reprezentowane przez trzy różne symbole: Skorpiona, Orła i Feniksa. Każde z tych stworzeń oznacza postęp w świadomości lub wewnętrzną transformację. Skorpion to niewielkie, lecz potężne stworzenie. Co jakiś czas przechodzi metamorfozę, zrzucając z siebie swoją starą skórę, i jest wyposażony w żądło z ostrym jadem, niebezpiecznym dla wrogów oraz siebie samego. W wielu kulturach Skorpion symbolizuje potężny totemem śmierci połączonej z odrodzeniem. Jego następnym etapem jest przemiana w Orła, gdy poszerza swoją świadomość. Zamiast patrzeć na świat z wąskiego punktu widzenia, zaczyna dostrzegać całokształt z lotu ptaka. Orzeł nadal bardzo chroni swojego terytorium, ale wraz ze wzrostem swojej mądrości, dostrzega rzeczy przez pryzmat duchowości. 

Mężczyzna Skorpion - jaki jest? >>

Etapy przemiany Skorpiona to coś, czego wszyscy doświadczymy w tym sezonie. 

Ostatnim etapem transformacji Skorpiona jest przeobrażenie się z Orła w Feniksa. Feniks to mityczny ptak zrodzony z popiołów chaosu i zniszczenia. Te narodziny reprezentują powstanie nowego ze starego oraz zdolność do przekształcenia traum z przeszłości w coś potężnego, oraz inspirującego. Oto najwyższy etap rozwoju duchowego, gdy akceptujemy, że na tym świecie życie nie może istnieć bez śmierci. Podczas podróży przez sezon Skorpiona 2021 warto wziąć pod uwagę poniższe daty:

22/23 października: początek sezonu Skorpiona

Słońce przechodzi z Wagi w wodny znak Skorpiona na przełomie 22/23 października. Sezon Skorpiona to dobry czas na dokonanie rewolucyjnych zmian. Warto zwrócić uwagę na swoje zdrowie psychiczne i popracować nad wzmocnieniem intuicji za pomocą narzędzi wróżbiarskich.

31 października: Halloween

Halloween, którego korzenie sięgają pogańskiego święta Samhain, jest czasem honorowania procesu śmierci i odrodzenia. Pora oddać hołd swoim przodkom oraz zaakceptować to, co przemija. Wszystko, z czym się żegnamy, zwalnia miejsce na nowe doświadczenia. 

1 listopada: numerologia

Tego dnia odblokuje się kod numerologiczny 111, ponieważ jest to 1 dzień 11 miesiąca. 111 jako liczba anielska wskazuje nowe początki, pozytywną energię oraz obecność naszych duchowych przewodników. Jeśli regularnie widzisz 111, może to oznaczać, że przygotowujesz się do rozpoczęcia nowego rozdziału swojego życia, zgodnego z przeznaczeniem twojej duszy. 111 jest również liczbą ochronną. Daje znać, że znajdujesz się pod opieką boską podczas swojej aktualnej podróży.

2 listopada: Merkury wychodzi z cienia

Merkury oficjalnie zakończy swoją ostatnią retrogradację w 2021 roku. Tym samym odzyska pierwotną siłę i prędkość. Otrzymamy zastrzyk nowej energii, zwłaszcza w kwestiach związanych z komunikacją, technologią czy umowami. Nareszcie poczujemy przypływ szczęścia.

4 listopada: Supernów Księżyca w Skorpionie

Listopadowy nów odbędzie się w Skorpionie. Energia żywiołu wody jest intuicyjna i zachęca nas do płynięcia z prądem. Nie bądź zbyt uparta lub sztywna w swoim myśleniu. Daj się ponieść temu, co podpowiada ci serce. Faza nowiu to wspaniały czas na odcięcie się od przeszłości. 

5 listopada: Wenus w Koziorożcu

Wenus była w Koziorożcu na początku tego roku, ale teraz zagości w nim na dłużej. Planeta miłości pozostanie w tym znaku aż do marca 2022 roku. Zwróć uwagę na wszelkie tematy związane z twoimi związkami i finansami, które pojawią się w nadchodzących tygodniach.

11 listopada: numerologia mistrzowska

Data 11.11 jest jednym z najpotężniejszych kodów liczbowych, wskazujący przebudzenie, postęp duchowy oraz bliskość twoich aniołów. Jeśli regularnie widzisz 1111, oznacza to, że zmierzasz we właściwym kierunku lub że masz zamiar zrobić duży postęp w swoim samorozwoju. Potwierdza, że żyjesz w zgodzie z tym, gdzie powinnaś być w tym momencie swojego życia. 

19 listopada: zaćmienie pełni Księżyca w Byku

Wielkim wydarzeniem Sezonu Skorpiona będzie częściowe zaćmienie pełni Księżyca, która przypada w Byku. Zjawisko zaćmienia symbolizuje kulminację, zamknięcie oraz zakończenie. Wskazuje na to, co musimy uwolnić i puścić. W tym czasie emocje mogą wziąć górę, a życie wywrócić się do góry nogami. Zaćmienia przyspieszają w czasie nieuniknione, losowe wydarzenia, a nawet przynoszą niefortunne zwroty akcji. Jedyne, co możemy zrobić, to zaakceptować nadchodzące zmiany.