Strefy erogenne to części ciała najbardziej wrażliwe na dotyk. Pieszczenie tych miejsc w szybkim czasie wywołuje falę orgazmów. Według astrologii każdy znak zodiaku ma na ciele ukryty punkt, który sprawia mu najwięcej seksualnej satysfakcji. Warto przetestować tę teorię, by dowiedzieć się o sobie zupełnie nowych rzeczy. Horoskop określa zarówno charakter, jak i predyspozycje naszych ciał. 

Astrologia medyczna - na które części ciała uważać? >>

Strefy erogenne według znaku zodiaku

Baran: głowa

Jesteś pierwszym znakiem na kole zodiaku, uważanym za dziecko. Głowa to twój najczulszy punkt tak jak u niemowlaka. Uwielbiasz, kiedy ktoś cię po niej głaszcze lub bawi się twoimi włosami. Chociaż włosy, technicznie rzecz biorąc, nie są żywą częścią twojego ciała, robienie czegoś z nimi naprawdę cię podnieca. Dobrze znasz przyjemne uczucie mrowienia idące od karku wzdłuż kręgosłupa. Łóżkowe pieszczoty, w których nie brakuje lekkiego ciągnięcia za włosy, rozpalą cię do czerwoności.

Byk: szyja

W astrologii to właśnie uziemiony Byk jest szyją, która porusza głową. Miękkie pocałunki z tyłu karku doprowadzają cię do szaleństwa. Czakra gardła również jest rządzona przez twój znak, więc każdy delikatny dotyk w tym obszarze natychmiast wywołuje w tobie podniecenie. Lubisz, gdy twój partner w łagodny sposób trzyma swoją dłoń na twojej szyi. Nigdy nie zapominaj o tym zmysłowym punkcie znajdującym się pomiędzy ustami a biustem. 

Bliźnięta: ramiona

Ze wszystkich stref erogennych zodiaku, ramiona są jedną z bardziej zaskakujących. Jednak Bliźniętami rządzi mityczny Merkury, skrzydlaty posłaniec łączący niebiosa ze światem ziemskim. Łaskotanie po ramionach lub mocniejszy masaż sprawią, że rozpłyniesz się z podniecenia. Odwróć się tyłem do swojego partnera, pozwalając mu pieścić rękami twoje górne plecy. Dociśnięcie tu i tam szybciej doprowadzi cię do orgazmu.

Rak: biust/tors

Rak to znak zodiaku symbolizujący matkę, który nieodłącznie kojarzy się z piersiami. Lubisz, kiedy ktoś całuje twój biust i delikatnie się nim bawi. Oczekujesz wiele uwagi w tym właśnie miejscu, zanim przejdziecie do sedna. Ta strefa erogenna jest szczególnie wrażliwa, kiedy do akcji wchodzi język partnera. Niekiedy przynosi ci więcej przyjemności niż pieszczoty na samym dole. Mężczyzna Rak lubi to samo. Pominięcie jego torsu to wielki błąd. 

Sny erotyczne - jak je odczytywać? >>

Lew: kręgosłup

Strefa erogenna Lwa jest zakorzeniona w jego kręgosłupie. Masaż pleców, szczególnie kręg po kręgu, sprawi, że twoje serce zabije szybciej. Poczujesz w sobie falę spełnienia rozpalającą cię do czerwoności. Partner, który spędzi dużo czasu w tym obszarze, wykańczając swoje pieszczoty na pośladkach, na zawsze utknie w twojej pamięci. Dobry masaż pleców zwiększa więź emocjonalną. To całkiem korzystny aspekt dla obu stron.

Panna: tułów

Pannę nakręcają delikatne pieszczoty. Szczególnie w obrębie tułowia, strefy erogennej na mapie twojego ciała. Pocałunki, lizanie i lekkie ukąszenia schodzące do brzucha oraz talii obudzą twoją najdzikszą naturę. Pozwól partnerowi spędzić więcej czasu w tym obszarze. Obserwuj swoje reakcje. Astrologia gwarantuje, że odkryjesz nowe sposoby na osiągnięcie orgazmu.

Waga: pośladki

Od lekkich klapsów, po pocałunki i ściskanie, pośladki są twoim najwrażliwszym punktem. W tej sferze osiągasz najwięcej przyjemności, dlatego nie ograniczaj się w swoich pomysłach. Cokolwiek dzieje się tam na dole, natychmiast wywołuje w tobie falę podniecenia. Twój znak zodiaku może nawet odnieść szczególną przyjemność z pójścia o krok dalej, czyli seksu analnego. Spróbuj i oceń, czy to dla ciebie. Będziesz pozytywnie zaskoczona. 

Skorpion: całe ciało

Skorpion to najbardziej zmysłowy znak zodiaku. Twoje ciało jest gotowe na przyjęcie każdej przyjemności. Lubisz, kiedy ktoś drażni się z tobą poprzez dotyk i lizanie w kilku różnych punktach. Oczekujesz, że partner doceni całokształt twojego piękna. Z natury jesteś osobą pełną pasji, która z łatwością osiąga satysfakcję. Daj się zdominować lub przejmij kontrolę, żeby doprowadzić kochanka do szaleństwa. 

Strzelec: biodra i uda

To właśnie w biodrach i udach kumuluje się twoja energia seksualna. Masaż tych części ciała doprowadzi cię do szaleństwa. Dotyk, kąsanie czy pocałunki tylko aktywują twój ognisty temperament. Swoją przyjemność zmaksymalizujesz, znajdując się w pozycji na jeźdźca. Niech tylko twój partner mocniej złapie cię za uda lub przyciśnie cię w biodrach, a osiągniesz swój najmocniejszy orgazm. 

Koziorożec: nogi

Nogi to zmysłowa część ciała, która nigdy nie powinna zostać pominięta. Lubisz, kiedy ktoś pieści twoje uda, zanim przejdzie do tego, co znajduje się pomiędzy. Nawet lekkie pocałunki w tej sferze mogą doprowadzić cię do szaleństwa. Uziemiony Koziorożec twardo stąpa po ziemi, a poprzez łóżkowe pieszczoty nóg osiąga satysfakcję i poczucie harmonii. Pozwól sobie na więcej akcji, kiedy twój partner trzyma twoje nogi w swoich objęciach. 

Wodnik: łydki i kostki

Jak przystało na ekscentrycznego Wodnika, nie zadowalasz się byle czym. Seksualną przyjemność przynoszą ci podstawy twojego ciała, czyli łydki i kostki. To właśnie nimi rządzisz w astrologii. Zaufaj, że lekkie pocałunki w tych strefach rozpalą cię do czerwoności. Trzymanie cię za kostki w trakcie pieszczot też zadziała na ciebie z podwójną siłą. Jest wiele sposobów, na które można dopieścić te punkty w trakcie stosunku. Puść wodze fantazji i do dzieła. Będziesz zaskoczona swoim orgazmem. 

Ryby: stopy

Ryby krążą wokół ostatniej części ciała, czyli stóp. Dobry masaż tej strefy sprawi, że szybko odpłyniesz na głębiny przyjemności. Stopy mają wiele wrażliwych punktów, dlatego należy poświęcić im uwagę. Pozwól, żeby partner zaczął właśnie od nich, a potem wspiął się wyżej i wyżej. W żaden sposób nie pobudzisz swojego ciała tak bardzo, jak dzięki pieszczotom stóp, których łaskotanie wywoła w tobie wiele uśmiechów oraz endorfin.