Znaki zodiaku i części ciała

Nawet długoletni zwolennicy astrologii mogą nie wiedzieć, że każdy znak zodiaku wpływa na inną część ciała. Starożytni uzdrowiciele wierzyli, że obszary, w których najczęściej odczuwamy ból, są powiązane z naszym horoskopem. Podczas gdy tradycyjni lekarze mogą nie zgodzić się z tym przekonaniem, astrologia medyczna sugeruje, że w tej teorii jest wiele prawdy. Części ciała zostały podzielone od głowy do palców stóp w kolejności znaków zodiaku: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby. Wpływa na nie nasz styl życia, aktywność fizyczna, decyzje czy stany emocjonalne. Inne znaczenie astrologii zdrowia odnosi się do oddziaływania znaków zodiaku, kiedy znajduje się w nich Księżyc. Pierwsza od góry jest głowa, jaką rządzi Baran, zaczynający koło zodiaku. To dlatego, kiedy Księżyc znajduje się w Baranie, horoskop podpowiada, że możemy mieć migrenę. Warto wiedzieć, czym rządzi każdy znak i jaka jest nasza pięta Achillesa.

Baran: głowa, mózg, oczy

Ponieważ Baran jest znany jako dziecko zodiaku, jego najwrażliwsza część ciała to głowa. W końcu zwierzę symbolizujące ten znak szarżuje na innych swoimi rogami. Wszystko, co przytrafia się Baranowi, odbija się mentalnie na jego psychice lub fizycznie na głowie i oczach, powodując liczne nerwobóle. Baran powinien unikać nadmiaru stresu, poświęcając więcej czasu na odpoczynek. 

Byk: gardło, szyja, struny głosowe

Byk rządzi szyją, która obejmuje struny głosowe i tarczycę. To jeden z powodów, dla których osoby spod tego znaku zodiaku są uznawane za świetnych piosenkarzy. Jeśli jesteś Bykiem i przeżywasz coś ważnego, może napisz o tym piosenkę. Uważaj jednak na swoją tarczycę, a w rezultacie na to, co jesz. Prowadź aktywny styl życia oraz zaleczaj wszelkie infekcje gardła, bo grypa może znacznie obniżyć twoją odporność. 

Bliźnięta: ramiona, płuca, dłonie i układ nerwowy

Bliźnięta dużo gestykulują, jak gdyby biegle posługiwały się własnym, specjalnym językiem migowym. Są również utalentowanym znakiem zodiaku, który używa swoich rąk do budowania i tworzenia rzeczy. Jeśli chodzi o układ nerwowy, Bliźnięta często się martwią, zwłaszcza gdy nie są wystarczająco zajęte. Powinny uważać na choroby płucne - palenie papierosów jest dla nich niewskazane. Bliźniętom odradza się też przenoszenia ciężkich przedmiotów.

Rak: klatka piersiowa, piersi, brzuch

Raki rządzą klatką piersiową, biustem i żołądkiem, co wyjaśnia, dlaczego są z natury opiekuńcze. To znak powiązany z macierzyństwem, zagnieżdżonym w czwartym domu zodiaku odpowiedzialnym za dom i rodzinę. Kiedy się stresują, łakną pocieszenia w postaci przekąski, albo zwijają się z powodu bólu brzucha. Mogą mieć niestrawność, zgagę, czkawkę lub histerię. Zaleca się im częste chodzenie do dentysty oraz przestrzeganie zdrowej diety. 

Zioła dla każdego znaku zodiaku >>

Lew: serce, rdzeń kręgowy, wyższa część kręgosłupa

Lew to osoba o odważnym sercu. Jeden z najbardziej kreatywnych i zabawnych znaków zodiaku, który nigdy nie ukrywa swoich uczuć. Ze względu na swoją wrodzoną siłę, dosłownie „ma kręgosłup” do trudnych sytuacji. Powinien jednak uważać na wady postawy, anemię, miażdzyce oraz unikać podwyższonego stresu. Chociaż Lew niczego się nie boi, lepiej, żeby nie skakał ze spadochronem. 

Panna: układ pokarmowy, jelita, śledziona

Panna to znak zodiaku, który dosłownie rządzi zdrowiem i dietą. W astrologii medycznej odpowiada za część ciała wrażliwą na toksyczne pokarmy. Jeśli jesteś Panną, możesz być sumienna w tym, co kładziesz na swoim talerzu. Uważaj jednak, by nie popadać w skrajności. Grozi ci niedożywienie lub zapalenie wyrostka. Przydatna dla ciebie będzie medycyna chińska - masaże stóp, które są "zwierciadłem zdrowia naszego ciała". 

Waga: nerki, skóra, dolna część pleców, pośladki

Waga pragnie osiągnąć równowagę w każdym aspekcie swojego życia. Wszystkie części ciała mają dla niej ogromne znaczenie. Waga potrafi być obsesyjna na punkcie ćwiczeń i swojej diety, jednak to właśnie ten znak jest najbardziej narażony na problemy hormonalne. Na swojej skórze od razu dostrzeże zmiany trądzikowe, jeśli coś będzie nie tak. Powinna uważać na choroby skórne, egzemę, ekspozycję ciała na Słońce czy nerki, które nie lubią zimna. 

Skorpion: pęcherz, cewka moczowa, układ rozrodczy

Skorpiony to niezwykle seksualne istoty. Nie bez powodu rządzą dolnymi częściami ciała, które przynoszą nam najwyższą przyjemność. Niestety, ważne zmiany w życiu tego znaku od razu odbijają się na jego pęcherzu, jajnikach lub macicy, powodując stany zapalne czy nieregularny cykl menstruacyjny. Skorpiony powinny być ostrożne w sprawach seksu, żeby nie nabawić się choroby wenerycznej. Dieta wymaga od nich jedzenia warzyw i lekkostrawnych mięs. 

Strzelec: biodra, uda, wątroba

Strzelcy lubią imprezować i odkrywać najdziksze zakątki świata. Zawsze są w ruchu, daleko od domu, poszukując odpowiedzi na swoje filozoficzne pytania. Mogą używać bioder do tańca, ud do jazdy konnej lub pokonywania dużych odległości, a wątroby do przetestowania wszelkich egzotycznych potraw. Ten znak jest jednak najbardziej narażony na połamanie kości czy bóle reumatyczne. Powinien unikać ryzykownych sportów, przeciążania nóg i drastycznych detoksów organizmu. 

Koziorożec: stawy, kości, skóra, kolana

Koziorożec nieustannie wspina się na szczyt. Zawsze celuje wyżej, niż jest. Problem polega na tym, że próbuje nieść cały świat na swoich własnych barkach, ale jego stawy mogą tego nie wytrzymać. Ten znak zodiaku powinien uważać na swoje kolana oraz to, co je. Życiowe zmiany mogą wywołać egzemę oraz inne choroby skórne. Koziorożec nie powinien przeciążać swoich kości - lepiej, żeby nie podnosił ciężarów. 

Wodnik: kostki i układ krążenia

Wodniki mogą być nerwowe, chociaż ich nerwowość jest bardziej zewnętrzna. Ciało tego znaku nie zawsze nadąża za aktywnością jego umysłu. Kostki są stawem, który łączy całą górną część ciała ze stopami. To dzięki nim dotykamy ziemi, a Wodnik jako oderwany znak, ma z tym największy problem. Powinien unikać wysiłku na nogi, długich spacerów czy wielkiego stresu. Nie zaleca mu się także operacji na oczy. 

Ryby: stopy i układ limfatyczny

Ryby rządzą stopami i układem limfatycznym. Ten znak zodiaku jest niesamowicie "porowaty", co oznacza, że ​​pochłania energię innych ludzi i substancje ze środowiska jak gąbka. Może również chłonąć naturę przez stopy. Chodzenie boso po trawie lub plaży pomaga mu połączyć się z mocą ziemi. Lepiej, żeby nosił wygodne buty. Niestety, Ryby powinny strzec się alkoholu oraz substancji psychoaktywnych. Te rzeczy wywołają u nich majaczenie. Ciało Ryb staje się bardziej wrażliwe, gdy pojawia się w nim alkohol, kofeina i antydepresanty.