Znaki zodiaku i części ciała

Nawet długoletni zwolennicy astrologii mogą nie wiedzieć, że każdy znak zodiaku wpływa na inną część ciała. Starożytni uzdrowiciele wierzyli, że obszary, w których najczęściej odczuwamy ból, są powiązane z naszym horoskopem. Podczas gdy tradycyjni lekarze mogą nie zgodzić się z tym przekonaniem, astrologia medyczna sugeruje, że w tej teorii jest wiele prawdy. Części ciała zostały podzielone od głowy do palców stóp w kolejności znaków zodiaku: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby. Wpływa na nie nasz styl życia, aktywność fizyczna, decyzje czy stany emocjonalne. Inne znaczenie astrologii zdrowia odnosi się do oddziaływania znaków zodiaku, kiedy znajduje się w nich Księżyc. Pierwsza od góry jest głowa, jaką rządzi Baran, zaczynający koło zodiaku. To dlatego, kiedy Księżyc znajduje się w Baranie, horoskop podpowiada, że możemy mieć migrenę. Warto wiedzieć, czym rządzi każdy znak i jaka jest nasza pięta Achillesa.

Baran: głowa, mózg, oczy

Ponieważ Baran jest znany jako dziecko zodiaku, jego najwrażliwsza część ciała to głowa. W końcu zwierzę symbolizujące ten znak szarżuje na innych swoimi rogami. Wszystko, co przytrafia się Baranowi, odbija się mentalnie na jego psychice lub fizycznie na głowie i oczach, powodując liczne nerwobóle. Baran powinien unikać nadmiaru stresu, poświęcając więcej czasu na odpoczynek. 

Byk: gardło, szyja, struny głosowe

Byk rządzi szyją, która obejmuje struny głosowe i tarczycę. To jeden z powodów, dla których osoby spod tego znaku zodiaku są uznawane za świetnych piosenkarzy. Jeśli jesteś Bykiem i przeżywasz coś ważnego, może napisz o tym piosenkę. Uważaj jednak na swoją tarczycę, a w rezultacie na to, co jesz. Prowadź aktywny styl życia oraz zaleczaj wszelkie infekcje gardła, bo grypa może znacznie obniżyć twoją odporność. 

Bliźnięta: ramiona, płuca, dłonie i układ nerwowy

Bliźnięta dużo gestykulują, jak gdyby biegle posługiwały się własnym, specjalnym językiem migowym. Są również utalentowanym znakiem zodiaku, który używa swoich rąk do budowania i tworzenia rzeczy. Jeśli chodzi o układ nerwowy, Bliźnięta często się martwią, zwłaszcza gdy nie są wystarczająco zajęte. Powinny uważać na choroby płucne - palenie papierosów jest dla nich niewskazane. Bliźniętom odradza się też przenoszenia ciężkich przedmiotów.

Rak: klatka piersiowa, piersi, brzuch

Raki rządzą klatką piersiową, biustem i żołądkiem, co wyjaśnia, dlaczego są z natury opiekuńcze. To znak powiązany z macierzyństwem, zagnieżdżonym w czwartym domu zodiaku odpowiedzialnym za dom i rodzinę. Kiedy się stresują, łakną pocieszenia w postaci przekąski, albo zwijają się z powodu bólu brzucha. Mogą mieć niestrawność, zgagę, czkawkę lub histerię. Zaleca się im częste chodzenie do dentysty oraz przestrzeganie zdrowej diety. 

Zioła dla każdego znaku zodiaku >>