Niektóre nocne marzenia, jak choćby sen o więzieniu, wzbudzają w nas realny strach, a śniąc taki motyw, chcemy jak najszybciej wybudzić się z koszmaru. Inne są na tyle przyjemne, że po przebudzeniu odczuwamy ekscytację i podniecenie pomieszane z żalem, że nocna projekcja dobiegła już końca. Do tej grupy zwykle zaliczają się sny o seksie. 

Co symbolizuje seks we śnie?

Niektóre osoby starają się interpretować sny o seksie jako zapowiedź ekscytującej przygody. Słusznie, bo w najbardziej ogólnym tłumaczeniu, taka nocna projekcja rzeczywiście przepowiada zawarcie nowej znajomości, która będzie przepełniona intymnymi uniesieniami. Nie należy jednak biernie czekać, aż na naszej drodze pojawi się ktoś interesujący, bo księga snów jednoznacznie wskazuje, że to osoba śniąca zainicjuje relację, o której mowa. Jeżeli zatem ktoś wpadł ci w oko, wykonaj pierwszy krok, a rezultat na pewno będzie dla ciebie miłym zaskoczeniem. Być może znajomość o podłożu intymnym przerodzi się w głębokie uczucie?

Niektóre senniki wskazują, że seks, jako motyw senny, może stanowić podświadomy wyraz braku samoakceptacji. Podobnie jak sen o morderstwie, taka nocna projekcja wskazuje na nasze cechy, które podświadomie pragniemy pogrzebać i zachowania, które chcemy zmienić, zwłaszcza jeżeli we śnie dopuszczamy się zachowań seksualnych, których nie praktykujemy bądź nie akceptujemy na jawie. 

Kolejna interpretacja podpowiada nam, że sny, w których motywem przewodnim jest seks, są podświadomym wyrazem skrywanych pragnień. Śnisz o przygodzie, którą zawsze chciałaś przeżyć, ale nigdy nie odważyłaś się urzeczywistnić tych fantazji? Zatem jest bardzo prawdopodobne, że w trakcie nocnej projekcji do głosu podchodzi twoja podświadomość, która w ten sposób stara się rozładować nagromadzone napięcie.

Warto jednak podkreślić, że interpretacja erotycznych snów nie musi mieć związku z intymną strefą naszego życia. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół może znacząco zmienić znaczenie snu, więc chcąc odszyfrować zawarty w nim przekaz, należy przypomnieć sobie możliwie najwięcej detali towarzyszącego mu tła.

Sennik: widzieć kochającą się parę

Sny o seksie mogą przybierać różną formę. Zdarza się, że w nocnej projekcji to nie my jesteśmy pierwszoplanowymi bohaterami toczących się wydarzeń, a zostajemy sprowadzeni do roli biernego obserwatora. Nocne marzenia, w których podglądamy lub obserwujemy kochającą się parę, mogą wprawić w zakłopotanie i nic dziwnego - w takim śnie wkraczamy przecież w najintymniejszą sferę czyjegoś życia. Nie należy jednak martwić się tym, bo tego typu nocna projekcja stanowi pomyślną wróżbę.

Sen, w którym jesteśmy obserwatorami aktu seksualnego przepowiada nam zbliżające się niespodzianki i ekscytującą przygodę. Której ze stref naszego życia ma dotyczyć ta wróżba? Tego sennik nie precyzuje.

Nie można nie wspomnieć, że nie jest to jedyna interpretacja takiego snu. W innym tłumaczeniu, widzieć seks to przepowiednia nieszczęścia. Podobnie jak powyżej, księga snów nie precyzuje, czego ma ono dotyczyć.  

Sennik: kochać się z partnerem, kolegą, koleżanką

Co oznacza sen o seksie, w którym to osoba śniąca jest uczestnikiem aktu? W tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, kto jest naszym partnerem w intymnych uniesieniach.

Sen, w którym uprawiamy seks z naszym obecnym partnerem wskazuje na pewne problemy w związku. Taki motyw odnosi się do potrzeby umocnienia łączącej was więzi. Być może spędzacie ze sobą zbyt mało czasu, być może przestaliście ze sobą rozmawiać? Każdy musi sam dotrzeć do sedna problemu.

Jeżeli we śnie naszym partnerem seksualnym jest były chłopak/dziewczyna, należy zastanowić się nad swoim postępowaniem. Podsuwając nam taki obraz w nocnej projekcji, podświadomość wysyła sygnał, że jesteśmy chorobliwie zazdrośni, o coś lub o kogoś. Najwyższy czas porzucić to destrukcyjne uczucie tym bardziej, że jest ono całkowicie bezpodstawne.

Podobnie jak sen o windzie, w którym dźwig jedzie do góry, nocna projekcja o seksie z kolegą lub koleżanką przepowiada sukces. Projekty, nad którymi pracujesz w pocie czoła, doprowadzisz do szczęśliwego finału. Jeżeli twoim sennym partnerem seksualnym jest osoba, którą znasz, ale której nie zaliczasz do grona najbliższych przyjaciół, podświadomość wysyła ci sygnał, że jesteś osobą spragnioną przygód, niekoniecznie w sferze seksualnej. Jedynym sposobem zaspokojenia drzemiącego w tobie apetytu jest nieustanne odkrywanie nowych rzeczy.

Jeżeli jesteś osobą heteroseksualną, a koleżanka/kolega z twojego snu to osoba tej samej płci, pojawiający się w nocnej projekcji moty seksu należy traktować jako wyraz akceptacji. Godzisz się z sytuacją, w której obecnie się znajdujesz.