Znaki zodiaku i emocje - jak przeżywają smutek?

Baran

Kiedy Baran jest smutny, wszyscy o tym wiedzą. Znak ognia zamienia to uczucie we wściekłość, podejmując działania siejące zniszczenie. Może być agresywny, spróbować coś zepsuć lub wysłać komuś impulsywny tekst. Dobrze, by nauczył się kierować tę energię na rozwijające dziedziny sportu. Taniec, kick-boxing czy wspinaczka górska, podczas której może wykrzyczeć się w plenerze, zapanują nad jego gorącym temperamentem. Przekierowanie negatywnych emocji na coś pozytywnego sprawi, że proces leczenia Barana będzie przebiegać płynniej niż dotychczas. 

Byk

Zasmucony Byk wycofuje się ze świata zewnętrznego. Chce pobyć sam na sam ze swoimi demonami, dlatego na długo zaszywa się w domu. Myśli, że cały świat jest przeciwko niemu i odrzuca pomocną dłoń. Nie warto na siłę wchodzić mu na głowę. Byk odpoczywa, kiedy jest w naturze, bo ziemia to żywioł nadany mu przez kosmos. Dzień w parku z książką lub siedzenie na plaży i oglądanie fal rozbijających się o brzeg sprawią, że zaleczy swoje złe emocje. 

Bliźnięta

Rzadko się zdarza, aby Bliźnięta wiedziały, jak poradzić sobie z uczuciem smutku. Ten znak zodiaku jest przyzwyczajony do uśmiechania się i rozśmieszania innych. Próbuje całkowicie odrzucić negatywność. Można stwierdzić, że jest przygnębiony, dopiero kiedy siedzi cicho. Warto by Bliźnięta poświęciły czas na szukanie odpowiedzi na smutek w swoim umyśle. Jeśli dadzą sobie chwilę na przepracowanie i uwolnienie emocji, przezwyciężą swoją chwilową chandrę. 

Rak

Rak pozwala sobie przeżywać smutek na najgłębszym poziomie emocjonalnym. Zwykle bardzo się z tym kryje, ale jednocześnie domaga się uwagi ze strony swoich bliskich. Przeraża go, że może zostać pochłonięty przez swoją depresję. Oczekuje matczynej troski ze strony kogoś, na kim bardzo mu zależy. Emocje Raka mogą ewoluować, jeśli zostaną przekierowane na pracę. Trudne sytuacje ostatecznie sprawiają, że Rak staje się bardziej produktywny. Jeśli okiełzna swoją wrażliwość i włoży serce w nowy, kreatywny projekt, najpewniej przekształci swój smutek w wielki sukces. 

Znaki zodiaku, które dystansują się emocjonalnie >>