Skorpion wierzy, że prawdziwa miłość nie jest dla osób o słabym sercu. Kiedy chce się z kimś związać, nie ma odwrotu. Zrobi wszystko dla relacji, która karmi go pasją, namiętnością, głębokim uczuciem i zaufaniem. Niełatwo sprostać jego wysokim oczekiwaniom, ale kto się zdecyduje, ten doceni wartość swojego partnerstwa. W małżeństwie Skorpion oferuje nieskończoną lojalność. Ma ogromny temperament, dlatego nie pozwoli, aby do sypialni wdała się rutyna. Astrologia wyróżnia cztery znaki zodiaku najlepiej dopasowane do Skorpiona. Zaskakująco, to właśnie im Skorpion najczęściej ślubuje przed ołtarzem.

Sezon Skorpiona - kiedy się zaczyna? >>

Dopasowania zodiakalne Skorpiona

Byk: przeciwieństwa się przyciągają

W astrologii zdarzają się przypadki, gdy przeciwstawne znaki zodiaku w końcu dostrzegają, jak wiele ich łączy. Skorpion doświadczy tego z Bykiem. Żywioł wody, tak jak to bywa w naturze, zaskakująco dobrze współgra z ziemią. Ugruntowany Byk poważnie podchodzi do swoich zobowiązań, dając Skorpionowi poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Można mu zaufać w 100%, a to już połowa sukcesu. Byk to także zmysłowy kochanek, lubiący spędzać długie godziny w łóżku. Jego temperament zaspokoi wiecznie głodnego, namiętnego Skorpiona. Oto zderzenie ziemskiego przywódcy z uduchowionym mistrzem. Czy działa na dłużej? Tak, gdy obydwoje przezwyciężą swoje różnice. 

Panna: woda użyźnia ziemię

Panna to kolejny znak ziemi, który ma szansę zdobyć serce Skorpiona. Skorpiony uwielbiają przewodzić w związkach, a dziewica zodiaku im na to pozwoli. Ta dwójka będzie świetnie się bawić, odkrywając swoje łóżkowe możliwości. Szybko wzniosą uczucia na wyższy poziom. Skorpion pokocha partnera, który jest tak samo otwarty na eksperymenty. Podobnie jak Panna, ma wysokie oczekiwania wobec siebie i innych. Obydwoje będą ciężko pracować, aby spełnić swoje niebanalne standardy. Ta para z biegiem czasu coraz bardziej się rozwija. Wspólnie może daleko zajść, na przykład łącząc swoje siły w biznesie.

Rak: romans wilka z owieczką

Rak to najbardziej romantyczne dopasowanie zodiakalne Skorpiona. Oba te znaki są rządzone przez wodę, dlatego nie muszą się przy sobie martwić, czy ich emocje zostaną zrozumiane. Żywioł wody jest wrażliwy, intuicyjny i uduchowiony. Rak, wraz ze Skorpionem, emanują tymi cechami. Jednak Skorpion jest rządzony przez mrocznego Plutona, który ściąga go na ciemną stronę życia. Może więc mieć destrukcyjne skłonności lub fascynować się tematami tabu. Rak, rządzony czwartym domem rodziny, potrzebuje poczucia stabilności. To połączenie wilka i owieczki zaskakująco dobrze się uzupełnia, dopóki obydwoje zwalczają swoje lęki.

Ryby: miłość jak ze snów

Romans Skorpiona z Rybami przypomina słodki sen, z którego kochankowie nie chcą się wybudzić. Skorpion rządzi ósmym domem śmierci i odrodzenia, podczas gdy Ryby władają dwunastym domem duchowości. U podstaw ich miłości leży pragnienie "czegoś więcej od życia" niż tylko przyziemnej rutyny. W rzeczywistości obydwoje stoją jedną stopą w prawdziwym świecie, a drugą w krainie fantazji. Kiedy ta dwójka się w sobie zakochuje, może razem uciec w odległe miejsce i nigdy nie wrócić tam, skąd pochodzą. Mają poczucie, że znaleźli partnera, z którym urzeczywistnią każdy plan.