Znak, w jakim znalazła się Wenus w momencie twoich narodzin, może oddziaływać na twoje związki i relacje damsko-męskie. To właśnie ta planeta w największym stopniu wpływa na miłość i uczucia – nie oznacza to jednak, że wyłącznie znak zodiaku Wenus wystarczy, aby sprawdzić, co mówi o tobie astrologia.

Do astrologicznego portretu przyda się także położenie innych planet, gwiazd i satelitów. Na podstawie kalkulatora astrologicznego możesz określić swój kompletny horoskop urodzeniowy – dopiero wówczas zyskasz pełny obraz i pozbędziesz się wątpliwości.

Wenus w Koziorożcu – charakterystyka

Przewidywalność i opanowanie – najważniejsze wartości dla osób z Wenus w Koziorożcu. Wśród najczęstszych cech wskazuje się na:

 • stałość
 • odpowiedzialność
 • dojrzałość
 • wierność
 • egoizm
 • zahamowanie
 • pamiętliwość
 • sztywność
 • chłód
 • zdystansowanie
 • przywiązanie do tradycji
 • ostrożność
 • surowość
 • staroświeckość
 • pracowitość
 • perfekcjonizm

Najlepiej czuje się w klasyce – nie dla niej eksperymenty czy poszukiwania nowości. To właśnie po znane, sprawdzone rozwiązania Wenus w Koziorożcu zwykle sięga. Do norm i reguł odwołuje się zawsze, gdy tylko to możliwe. Jest wręcz przerażająco przewidywalna – dla niektórych to ostoja pewności i bezpieczeństwa, inni dopatrują się nudy i strachu przed zmianą.

Trudno powiedzieć, aby osoby z Wenus w Koziorożcu wyróżniały się wdziękiem – urok osobisty nie ma dla nich najmniejszego znaczenia. Zupełnie nie zależy im na oczarowaniu otoczenia, rzadko kiedy mają wykazują się poczuciem humoru. Nie są duszami towarzystwa.

Zamiast tego stawiają na rzetelność, solidność oraz wierność. Niewiele osób jest tak stałych w uczuciach i przywiązanych do swoich obowiązków, jak Wenus w Koziorożcu.

Wenus w Koziorożcu u kobiety

Miłość

Kobieta z Wenus w Koziorożcu nie zakochuje się łatwo – przez długi czas woli pozostać sama, niż zaangażować się w związki, w których nie widzi przyszłości. Ze względu na to, jak zdystansowana i chłodna bywa, rzadko kiedy komuś udaje się zdobyć jej miłość.

Jednak, gdy tylko Wenus w Koziorożcu zdecyduje się na związek z kimś, kogo pokocha – prawdopodobnie będzie wierna swojemu partnerowi do końca życia. Lojalność i stałość są dla niej wyjątkowo ważne.

Miłości nigdy nie traktuje jak zabawy – kobieta z Wenus w Koziorożcu podchodzi do związku wyjątkowo poważnie. Stawia na konkret i rzeczowość, stroni od flirtu i romansów. Związek traktuje jako zobowiązanie, gwarancja poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji. Jednak, nie bez znaczenia pozostaje dla niej opinia otoczenia – dlatego, zanim wybierze partnera, zwróci uwagę na jego reputację czy majątek. W niektórych przypadkach kobiety z Wenus w Koziorożcu z wyrachowaniem traktują potencjalnych partnerów.

Przyjaźń

Kobiety z Wenus w Koziorożcu do wszelkich relacji międzyludzkich podchodzą tak, jak gdyby były to kontrakty czy inwestycje. Dlatego też, przyjaciół wybierają ostrożnie – biorą pod uwagę, co mogą zyskać i czy zaangażowanie się w daną relację okaże się opłacalne.

Tak samo, jak w przypadku związków romantycznych, są dość stałe. Mają silne poczucie obowiązku – wiele od siebie oczekują, nie chcą zawieść przyjaciół. Jeśli ktoś znajomy zrani Wenus w Koziorożcu, nie będzie jej łatwo zerwać znajomość – niechęć do zmian może sprawić, że na długo pozostanie w jednej relacji. Nie oznacza to jednak, że przewinienia nie potraktuje surowo – każdy błąd wypomina, a każde kolejne rozczarowanie sprawia, że jej problemy z zaufaniem zwiększają się.

Praca

Wykonywanie zawodowych obowiązków jest dla kobiet z Wenus w Koziorożcu najważniejsze. Nic innego nie ma takiego znaczenia, jak kariera, dbanie o odpowiedni status materialny i społeczny.

Chociaż jest rzetelna i odpowiedzialna, a do swoich obowiązków podchodzi z prawdziwą pasją, nie zawsze udaje jej się osiągnąć sukces. Kobieta z Wenus w Koziorożcu nie potrafi działać, ani myśleć elastycznie – jest na tyle przewidywalna i przywiązana do norm i reguł, że nie w każdej sytuacji jest w stanie sobie poradzić.

Wenus w Koziorożcu u mężczyzny

Miłość

Mężczyźni z Wenus w znaku Koziorożca są realistami, którzy twardo stąpają po ziemi. Decyzje o tym, czy zaangażować się w relację miłosną, podejmują z dużą dozą ostrożności. Gdy tylko dostrzegą, że coś jest nie tak, bez żalu się wycofają. Bardzo rzadko są szalenie zakochani czy ogarnięci uczuciem – charakteryzuje ich chłód i wycofanie. Kierują się rozumem, ignorują potrzeby serca.

Nawet w momencie, gdy znajdą osobę, którą prawdziwie pokochają, mogą mieć kłopoty z okazywaniem uczuć. Powściągliwie wyznają miłość, nie opowiadają znajomym o tym, co dzieje się między nimi i ich partnerkami. Wyjątkowo boją się ośmieszenia, a emocjonalność traktują jako słabość.

Nawet do uczuć próbują podejść oficjalnie i z powagą. Chociaż zwykle pozostają w stałych i długotrwałych związkach, trudno powiedzieć, żeby wyróżniali się romantyzmem – relacje traktują jako pracę czy obowiązek. Często wybierają starsze kobiety, które mają już wysoką sytuację zawodową czy społeczną. Stronią od trzpiotek i flirciar.

Przyjaźń

Koziorożec sprawia, że komfort odnajduje się w stałych, twardych normach i zasadach. Dlatego, mężczyźni z Wenus w Koziorożcu za wszelką cenę pragną dopasować się do otoczenia. Boją się, że zostaną nie zaakceptowani i wyśmiani. Przywiązują wagę do tego, w jaki sposób postrzegają ich inni ludzie.

Znajdą przyjaciół wśród osób podobnych do siebie samych. Dla szalonych i ekscentrycznych znaków – na przykład Księżyca w Wadze czy Wenus w Wodniku – mogą wydawać się nudni i zbyt przewidywalni.

Praca

Są bardzo odpowiedzialni – nigdy się nie spóźniają, pamiętają o wszystkich ważnych sprawach, potrafią dopiąć najtrudniejsze projekty na ostatni guzik. Dobrze sprawdzą się w roli przedsiębiorców – ich powaga i rzetelność sprawiają, że nie mają kłopotów z prowadzeniem firmy. Często osiągają spore sukcesy.