Najbardziej uparte znaki zodiaku:

Byk: nie łap go za rogi

Byk jest towarzyskim znakiem zodiaku, który uwielbia być otoczony ludźmi. Zawsze wyluzowany i zabawny, bez trudu zdobywa nowe przyjaźnie. Będzie też lojalnym partnerem na życie, dopóki wszystko toczy się po jego myśli. Kieruje nim stabilny żywioł ziemi, świadczący o tym, że nie znosi nagłych zmian. W przypadku sporu łatwo się obraża i, zamiast próbować znaleźć rozwiązanie, przestaje zabierać głos. Dystansuje się na kilka dni, czekając, aż druga połówka przyzna mu rację. Żeby nie robić sobie pod górkę, powinien dla odmiany spojrzeć na świat oczami swojego kochanka.

Lew: zaryczy o swoje

Lew uważa się za króla zodiakalnej dżungli. Własne potrzeby są dla niego priorytetem. Ciężko mu postawić się w roli innych. Na pewno kocha swoją drugą połówkę, ale to on chce dominować w związku. Ryczy, kiedy tylko coś mu się nie podoba i nie dzieli się swoimi rządami. Partner nie ma prawa nanosić poprawek bez wcześniejszej konsultacji z Lwem. Ten znak zodiaku angażuje się w relację, jednak nie zostawia w niej miejsca na dyskusję. Powinien się nauczyć, że upartość nie popłaca i otworzyć swoje wielkie serce na inność.

Skorpion: kąsa, kiedy słyszy sprzeciw

Nieustraszony, silny Skorpion to jeden z najbardziej upartych znaków. Za wszelką cenę osiągnie swój cel, choćby miał poświęcić swoje własne zdrowie. Niełatwo przekonać go do kompromisu, ale dla ukochanego pewnie zrobi wyjątek. Nie zapominajmy, że ta istota kocha głęboko i aż po grób. Skorpion jest siłą dominującą w związku, w imię miłości zdobędzie się na wszystko. Jednak dojrzenie do takiego aktu może od niego wymagać sporo czasu. Początkowo sprzeciw wywoła gniew Skorpiona, prowadząc do jadowitego ataku. 

Koziorożec: jest urodzonym przywódcą

Koziorożec ceni uczciwość ponad wszystko. Silne przekonania czynią z niego niesamowicie dobrego adwokata, ale jeśli chodzi o sprawy związkowe, ustępowanie zajmuje mu wieczność. Jako ugruntowany znak ziemi, Koziorożec ma jasną wizję przyszłości. Zazwyczaj krytykuje plany partnera i nie potrafi uwzględnić jego potrzeb. W każdym pomyśle dostrzega zagrożenie, sądząc, że on sam jest najlepszym strategiem. Woli związać się z kimś, kto da mu wolność w podejmowaniu decyzji za dwoje. W przeciwnym razie miłość może legnąć w gruzach. 

Żaden znak zodiaku nie jest doskonały, a upartość nie przekreśla szans na udany związek.

W każdej relacji trzeba znaleźć balans i zrobić przestrzeń dla pragnień obu stron. Jesteśmy ze sobą, żeby się od siebie uczyć, a w rezultacie być najlepszą wersją siebie.